Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Проблема с офис пакета е от скоро, при стартиране файла се визуализира след 15-20 секунди (преди се стартираше за 2-5 секунди). Забелязах, че това е свързано с покачване натоварването на процесора до 50 %, след като се отвори, всичко се нормализира. Машината е с четириядрен процесор и 8 ГБ РАМ, 120 ГБ SSD, не е слаба. Преинсталирах пакета, смених го с по-нова версия, чистих регистри, сканирах за вируси с Symantec EP, но проблема си остава. Имате ли някакви идеи? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом работи не го пипай повече. И при мен прави подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 59 минути, polaris76 написа:

Здравейте,

Проблема с офис пакета е от скоро, при стартиране файла се визуализира след 15-20 секунди (преди се стартираше за 2-5 секунди). Забелязах, че това е свързано с покачване натоварването на процесора до 50 %, след като се отвори, всичко се нормализира. Машината е с четириядрен процесор и 8 ГБ РАМ, 120 ГБ SSD, не е слаба. Преинсталирах пакета, смених го с по-нова версия, чистих регистри, сканирах за вируси с Symantec EP, но проблема си остава. Имате ли някакви идеи? Благодаря предварително.

Проблемът ще се реши до 3 месеца от Майкрософт Интел и Амд !

Причината е Мелтдаун и Спектър !

Проверете и за актуализации на биос, защитен софтуер , операционна система и програми - във вашия случай офис пакет !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Странно....сега тествах и аз при мен как е - и на десктопа и на лаптопа - и двете от подписа - всичко се отваря за 2-3 секунди. Офис 2016, дава ми, че е последна версия - 1712.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2018 г. в 18:14, Gregory House написа:

Проверете и за актуализации на биос, защитен софтуер , операционна система и програми - във вашия случай офис пакет !

Първоначално ми изглеждаше невероятно това мнение, но сега разбирам че на 27.12.2017 г. Windows-а се е ъпдейтнал с KB4054022, нещо което е съсипало доста работещи системи.

Може би трябва да се радвам че съм се оттървал само с проблемите с Офис 2016.

И да чакам нови ъпдейти с нови решения на проблеми / създаване на нови.

Между другото и ъпейтващата програма на Windows-а се скапа...

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, polaris76 написа:

Първоначално ми изглеждаше невероятно това мнение, но сега разбирам че на 27.12.2017 г. Windows-а се е ъпдейтнал с KB4054022, нещо което е съсипало доста работещи системи.

Може би трябва да се радвам че съм се оттървал само с проблемите с Офис 2016.

И да чакам нови ъпдейти с нови решения на проблеми / създаване на нови.

Между другото и ъпейтващата програма на Windows-а се скапа...

Нямам навика просто ей така да си говоря !

Заради троловете бях спрял да пиша за 3 месеца !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2018 г. в 18:14, Gregory House написа:

Да приключа темата - проблема със забавянето се реши преди няколко дни, без никаква намеса, явно мина някакъв ъпдейт на ОС. 100 % от това е било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.