Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели!

Закупих Kaspersky Internet Security и го инсталирах на компа.

Впоследствие инсталирах същия (ползвайки същия кей) на малък хибриден лаптоп който се сгъва и става на като таблет с Win 10.

След месец закупих 

Kaspersky Total Security на който пише for 5 devices, но като се опитам да вкарам кей я на друг лаптоп не иска дава ми следната грешка " You have exceeded the maximum number of activations allowed for the entered activation code"
Та въпроса ми е какво имат впредвид с това 5 devices?
Защо в първия случай стана на комп+лаптоп във втория случай не иска при същата компбинация?
Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този въпрос следва да го отправиш към съпорта на Касперски.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, ilhanbg написа:

Здравейте приятели!

Впоследствие инсталирах същия (ползвайки същия кей) на малък хибриден лаптоп който се сгъва и става на като таблет с Win 10.

След месец закупих 

Kaspersky Total Security на който пише for 5 devices, но като се опитам да вкарам кей я на друг лаптоп не иска дава ми следната грешка " You have exceeded the maximum number of activations allowed for the entered activation code"
Защо в първия случай стана на комп+лаптоп във втория случай не иска при същата компбинация?
Благодаря

Ако си за 5 устройства ще имаш 5 ключа за активиране, а не един.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ilhanbg написа:

https://prnt.sc/i4mtis

Имам по един ключ за всеки от продуктите, но какво означава 5 или 10 devices?

Означава 5 устройва. Имаш ключ и лиценз само за едно. Ако искаш за 5 цената скача.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо тогава Kaspersky Total Security с един и същи ключ работи на PC и хибриден лаптоп?

Вероятно хибридния лаптоп го приема за таблет...макар и да е с  win10.....

Редактирано от ilhanbg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Емил Костов написа:

Айде без глупости а?

Един код е за 5 устройства. В случая е превишено количеството на активация. Активирано е на повече от позволените устройства. Как и защо е станало така може само да се гадае.

преди 5 часа, ilhanbg написа:

Здравейте приятели!

След месец закупих 

Благодаря

Пишете на спорта през личния кабинет.

преди 4 часа, Емил Костов написа:

Защо изобщо коментираш? Има и за 150 устройства ама едва ли ще видиш такъв. Кво 150 кода ли трябват? На снимката ясно пише кой е активен и за колко устройства е.

Няма да се учудя ако кода е пиратка.

пп. Има отделна тема за Касперски ако ви интересува се...

преди 4 часа, ilhanbg написа:

https://prnt.sc/i4mtis

Имам по един ключ за всеки от продуктите, но какво означава 5 или 10 devices?

Кода е за съответния брой устройства. По интересното е откъде го купихте, ако е купен понеже за да излезе горното съобщение поне 100 активации трябва да сте правили.

Пишете на спорта. Ще искат евентуално документ за закупуването му. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нека аз да говоря глупостите. Оставям ви да се забавлявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Емо поне можеше да прочетеш в сайта вместо да твърдиш неверни неща и то пост след пост.

Сега мода ми се прави на обиден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, nikssi написа:

Емо поне можеше да прочетеш в сайта вместо да твърдиш неверни неща и то пост след пост.

Сега мода ми се прави на обиден.

И как разбра, че ти се правя на обиден. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.01.2018 г. в 10:49, Емил Костов написа:

Ами аз лично много се забавлявам с твоите мнения. Особено по някои теми. 

ilhanbg, ключът би трябвало да е за 5 устройства. Най-важното в момента е от къде е закупен. При такова съобщение вариантите са два - или пишете на фирмата, от където сте закупили ключа, или пишете на поддръжката на Касперски, след регистрация на адрес https://my.kaspersky.com/, където би-трябвало да проверят ключа и при определени условия могат да възстановят възможността му за активиране на нови устройства. Вероятно ще ви поискат документ за покупката, най-често фактура.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, tigertron написа:

ilhanbg, ключът би трябвало да е за 5 устройства. Най-важното в момента е от къде е закупен. При такова съобщение вариантите са два - или пишете на фирмата, от където сте закупили ключа, или пишете на поддръжката на Касперски, след регистрация на адрес https://my.kaspersky.com/, където би-трябвало да проверят ключа и при определени условия могат да възстановят възможността му за активиране на нови устройства. Вероятно ще ви поискат документ за покупката, най-често фактура.

Ванка той има регистрация в my kaspersky.

На мене ми е малко странен този лиценз за КИС на 10 машини. Но все пак автора си знае какво и откъде е купувал.

:handshake:

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, tigertron написа:

Щом искаш забавлявай се. Сега помогнете на постващия. А това, че аз съм глупак е без значение. Въпроса е защо мнението ми съвпада с глупостта?????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Щом искаш забавлявай се. Сега помогнете на постващия. А това, че аз съм глупак е без значение. Въпроса е защо мнението ми съвпада с глупостта?????

За разлика от теб му дадохме полезна информация и път за решение на проблема. Както виждаш не пише вече.

Тъй,че има пътят и насоките и ако си е платил ще има резултат ако ли пък не е платен (не казвам,че непременно е така) лиценза , а е подарен , преотстъпен или закупен примерно от Ebay няма никаква гаранция,че не е активиран безброй пъти. За да излезе такова съобщение е нужно поне според поддръжката на Касперски поне 100 активации да са правени. Тъй,че решението е да пише за проблема на съпорта и да приложи сканирано копие на фактурата и касовия бон за да докаже покупката му. Останалото за колко компа е... си пише.

Те и за 150 компа да не кажеш,че се намирам на приказки. Вчера го махнах,че почва да писка после да продължение.

2018-01-26_00h49_50.jpg.518106c28c497cad2d27ce50cc75fd9e.jpg

Ето и за колко потребителя и колко устройства е лиценза например за 5 устройства - също като на колегата горе.

2018-01-26_00h52_27.jpg.89a4a80f21136fc6f004b12b4b84ebd7.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от bumblebee
      Здравейте момчета
      днеска си търсех програми за видеообработка и като най-големия тъпак, знаейки, че нещо не е ОК, изтеглих windows movie maker от някакъв си сайт. 
      Та след като дадох open антивирусната ми програма - kaspersky с платен лиценз, изпищя и блокира отварянето и тн. 
      Има ли от какво да се притеснявам, въпреки, че антивирусната е блокирала "това", или трябва да взема някакви други мерки? 
      Поствам снимка, за да видите...

• от vladimir3245
      Здравейте ,

Имам следния проблем . Касперски 2016  претоварваше процесора ми при ъпдейт . при 4 гхц процесор се товари на 100 процента . Поисках да го махна и беля - излиза ми забра на деинсталация .
      Нещо от сорта на приложения които са инсталирани в момента не могат де се деинсталират.  Аз го премахнах от другата  система . Директно изтрих папката . Но не ми дава да инсталирам друга антивирусна програма дори Касперски 2012 . Засича Каспески 2016 . Дайте   съвет как да се постъпи
    • от DarkEdge
      Ръчно актуализиране базите с данни за сигнатурите на AVPT Kaspersky Virus Removal Tool
      Източник: www.raymond.cc

Kaspersky предлагат безплатния скенер, наречен Kaspersky Virus Removal Tool, известен още като AVPTool, който може да сканира паметта, скрити обекти, които стартират заедно със системата, бут секторите на диска, имейли и твърди дискове за малуер. Тъй като е скенер при поисква, той не защитава автоматично вашия компютър в реално време, но можете да го ползвате за пълно сканиране по всяко време, без да се страхувате от конфликт с други инсталирани на компютъра антивирусни продукти.

Неприятен момент е липсата на инструмент за актуализиране на Kaspersky Virus Removal Tool за изтегляне на последните вирусни дефиниции, т.е. трябва да изтеглите нов инсталатор с размер от 137MB, ако искате да сканирате с последните вирусни дефиниции. Актуализиран инсталатор с включени последни дефиниции се създава на всеки 2 часа.
      Тук ще ви покажем как да извършвате ръчно частично актуализиране на вирусните дефиниции за Kaspersky Virus Removal Tool за да се избегне постоянното теглене на огромния инсталатор, спестявайки ви време и трафик.

Първо трябва да изтеглите Kaspersky Virus Removal Tool от официалната страница. Изберете език и щракнете бутона Download.
      Копиране на Kaspersky Virus Removal Tool на друго място
      1. Използвайте архивиращ софтуер като 7zip, за да извлечете съдържанието на изтегления файл. Щракнете с десен бутон по него и изберете Разархивиране в setup_11.0.3.7.x01_2014_08_28_05_43.exe. Може да преименувате папката на KVRT и/или да я преместите на USB носител

Изключване самозащитата на Kaspersky Virus Removal Tool
      След като имате извлечената “портативна” версия на Kaspersky Virus Removal Tool, трябва да изключите самозащитата на програмата, преди да можете да актуализирате които и да е от файловете в защитената папка, като вирусните дефиниции:
      1. Влезте в папката KVRT и стартирайте изпълнимия файл. Това трябва да стартира Kaspersky Virus Removal Tool програмата.
      2. Приемете лицензионното споразумение и щракнете Start бутона на програмата.
      3. Щракнете иконата Settings, намираща се в горния десен ъгъл на прозореца на програмата, идете на Security Level и махнете отметата на “Enable Self-Defense“

4. Затворете Kaspersky Virus Removal Tool. Отбележете, че това трябва да се направи само веднъж. Когато изключите самозащитата, тя ще остане изключена докато ръчно не я включите отново.

Атуализиране антивирусната база данни на Kaspersky Virus Removal
      Антивирусната база данни на Kaspersky Virus Removal се намира в папката “bases”, а последната официална база данни на Kaspersky може да бъде намерена на техния публичен FTP, който е ftp://downloads1.kaspersky-labs.com/bases/av/kdb/i386/. Просто можете да изтеглите променените файлове от FTP в папката bases, за да поддържате базата си с данни актуална, но там има над 1,700 файла и ако не съвпадат, лесно може да ви се появи съобщение за грешка “Databases are corrupted“.

Лесен начин да синхронизирате антивирусната база с данни от FTP на Kaspersky с локалната база с данни е с помощта на WinSCP.
      1. Изтеглете WinSCP от официалния сайт, където е налична и портативна версия.
      2. Стартирайте WinSCP, в прозореца за вписване въведете следните данни и щракнете Login.
      File protocol: FTP
      Encryption: No Encryption
      Host name: downloads1.kaspersky-labs.com
      Port number: 21
      Anonymous login checkbox: мариран (Това автоматично ще попълни полетата за потребител и парола)

Може да щракнете на бутона Save, за да запазите информацията за вписване, така, че следващия път да може лесно да се впишете, без да попълвате информация.
      3. След ато се впишете в FTP сървъра на Kaspersky, натиснете Ctrl+S, за да стартирате функцията за синхронизиране.
      4. Щракнете на бутона Browse и изберете местоположението на папката bases, намираща се в папката на Kaspersky Virus Removal Tool.
      5. За отдалечената директория въведете /bases/av/kdb/i386
      6. Маркирайте “Local” for Direction/Target directory.
      7. Маркирайте “Synchronize files” for Mode.
      8. Маркирайте “File size” for Comparison criteria.

9. Щракнете бутона OK и WinSCP започне да сравнява локалната и отдалечената директории.

10. След като приключи сравняването, WinSCP автоматично ще започне да изтегля необходимите обновени файлове. Когато изтегляте за пръв път процесът ще е доста продължителен и много по-кратък при следващи актуализирания.

WinSCP запомня въведената в прозореца Synchronize информация, правейи толкова лесно актуализирането на антивирусната база данни на Kaspersky Virus Removal Tool – само с няколко щраквания на мишката.
      Снимката долу е прост тест за доказателство, че методът на актуализиране на антивирусните сигнатури работи.
      Първият резултат от автоматичното сканиране (мариран в жълто) показва, че малуер файлът (or.exe) е засечен като безопасен от антивирусната сигнатура, но вторият ред показва засичане UDS:DangerousObject.Multi.Generic от KSN услугата. KSN всъщност скенер в облака на Kaspersky, наречен Kaspersky Security Network. След първото сканиране, обновихме антивирусните сигнатури по горния метод, стартирахме повторно сканиране и този път Kaspersky Virus Removal Tool засече същия малуер (or.exe) като Trojan.Win32.Yakes.fize.

Забележка: Това е първият ми опит за подобна статия в Kaldata, затова моля, не убивайте вестоносеца.
    • от w0xer
      Здравейте от понеделник имам проблеми с компютъра - след логото на WinXP седи черен екрана около 8-10 секунди преди да излезне добре дошли. Повреме на браузване в интернет и най - вече въвеждане на текс процесора се натоварва хард диска издава някви страшни звуци и забива от време на време. Повреме на играене на ДОСТА стари игри и най-вече при зареждането се рестартира а ако заредят през повечето време има delay/input lag на контролите - натискам примерно ''w'' пускам го но продължавам да си ходя напред, а през това време ако натискам други копчета играта реагира след това и става ужасно (това с delay-a предимно се случва в CS 1.6). Не съм 100% сигурен че е от вирус, възможно да е хард диска въпреки че тези звуци ги издава от година две.. След като Kaspersky уж го изтри (всъщност преди рестарта, но пишеше че ем го изтрил и ем ще го изтрие след reboot) имах проблем с пускането на каквото и да е приложение независимо системно или не - notepad is not valid win32 application. Мисля че разполагам с диск нелегално копие на WinXP 32bit, но не мога да го намеря и затова пиша тук (иначе бих преинсталирал). Не съм пробвал дали компютъра се държи така след уж премахването на споменатия в заглавието вирус, но поне за черния екран след логото мога да потвърда на 100% че все още е така, затова нека продължа нататък.
      Логове (sharetext):
      Kaspersky Anti-Virus 2013 Critical Areas Scan Log (пиратска)
      DDS.txt
      Attach.txt

Проблема хич не е решен нито с рестарта нито с delay-а/input lag-a даже сега е по - зле положението.. дори и мишката почна да прави тия проблеми.. Съмняваме да не е хард-а или процесора, но ще чакам първо някой от HJT да се изкаже след като види логовете.
      ПС: По-скоро мисля че ще е процесора.. до днес се съмнявах в РАМ паметта, но определено не е тя. Харда ако бе проблем то лаг би трябвало да има само когато играта зарежда нов левел примерно HL1 или Мass Effect или правя скрийншон или правя save.. Везната се накланя към процесора.. Също така забравих да спомена че температурата в кутията е плашеща, а преди не беше така и се чудя дали да купя 1 вентилатор и да е до там или ако купя нов процесор и остана с същото охлаждане ще се промени.. Спирам да пиша защото всичко това е за hardware форума..
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.