Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.

Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.

Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.

Благодаря предварително!

Поздрави, Никола!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо бъркаш на виваком телевизията не минава през рутера, слагат суитч с който разделят сигнала за телевизорите и рутера е след него -  само за интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагаш един суич. В 1 порт включваш кабела, който идва от медиа конвертора или от главния суич. След това включва твоя рутер ( като му оторизираш мак адреса в my.contact.bg - ако искаш статичен ИП адрес). На другите портове включваш приемнците, които имаш.

И ако пакета ти е на 40 мегабита няма да вдигнеш повече скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В най-новите модели гигабитовете има в менюто настройки за ИПТВ .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ined @Емил Костов Благодаря ви за отговорите! Знам за варианта със суич, но идеята ми е да го направя без него. Гледал съм клипове в които с друг firmware на същия рутер в менюто има настройки за IPTV и позволява да се зададе порт който да работи като суич и да си дърпа IP от Vivacom. Интересува ме ако някой знае или е ползвал подобен firmware за този модел рутер. Техният рутер е настроен така и с него работи, но заради постоянните му рестарти и неспособността да изкара скорост над 40Mbps (с TP-LINK-a вади над 80-90Mbps) не искам да го ползвам.

@adersa Благодаря за отговора! Рутера ми е 150Mbps, аз плащам за 100Mbps, така че за момента не смятам да го сменям, освен ако не се наложи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, totkov написа:

@ined @Емил Костов Благодаря ви за отговорите! Знам за варианта със суич, но идеята ми е да го направя без него. Гледал съм клипове в които с друг firmware на същия рутер в менюто има настройки за IPTV и позволява да се зададе порт който да работи като суич и да си дърпа IP от Vivacom. Интересува ме ако някой знае или е ползвал подобен firmware за този модел рутер. Техният рутер е настроен така и с него работи, но заради постоянните му рестарти и неспособността да изкара скорост над 40Mbps (с TP-LINK-a вади над 80-90Mbps) не искам да го ползвам.

@adersa Благодаря за отговора! Рутера ми е 150Mbps, аз плащам за 100Mbps, така че за момента не смятам да го сменям, освен ако не се наложи.

Не ми е ясно, защо трябва да правиш чудеса от храброст след като един суич за 10 лева ти решава проблема, че даже може да си използваш и твоя рутер. В момента Виваком предлагат и такъв рутер към който се включва оптиката и на неговите ЛАН портове се включват всички устройства, но няма да може да го менажираш.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо сте мазухисти?

Подкрепям слагането на суич веднага след Аlcatel Lucient ONT устройството.
Например 8 портов!
Не вярвам да имате повече от 4 телевизора, даже са много.
За суича си връзвате всички STB-та (приемници)  и рутера.

Скоро анализирах IPTV VLAN-a им и установих уязвимост, който знае какво прави и как да влезе там, разбира се неоторизирано, може да си вдигне скоростите до 100 MB/s не ме питайте няма да ви кажа, как става, защото ще ви засекат и ще си имате проблеми в най лошият случай, а в най лекият просто ще си променят политиката за сигурност на мрежово ниво мащабно на етапи по региони. 
Най вероятно си има мониторинг и следят качеството на услуги.

Ако вържете маршрутизатор с операционна система и поддръжка на VLAN директно за ONT-то или за суич след ONT-то то лесно можете да прекарате IPTV трафика за след рутера, като създадете на LAN интерфейса VLAN с произволно ID и го бриджнете този VLAN с WAN интерефейса, не съм сигурен или обратното беше, създава се VLAN на WAN-a и се бридждва с LAN-a.

Трябва да си видя конфигурацията на микротика..

А за да се посрещне IPTV трафика на компютър, трябва да се създаде виртуален интерфейс адаптер на компютъра с произволно VLAN ID.
Желателно е мрежовият ви интерфейс на компютъра да е интелски за по малки проблеми, че с атерос имах доста ядове.

В IPTV мрежата им има рутиране, оставено е за да тече за VBOX, новинарски блог, и за Youtube, но няма ограничение освен 100 мегабита ограничение.

Но при тестовете ми,, ако съм в тази IPTV VLAN мрежа на VIVACOM, ако пусна примерно VLC и възпроизвеждам  стрийм от руска кабеларка например IPTV от руски доставчик, пак разбира се неоторизирано но това няма значение, то видеопотокът ми върви секунди или максимум минута и потокът ми е прекъснат.
Но за Youtube, торенти и сърфиране мрежата се справи добре.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от Ангел Богатинов
      Здравейте,
      От известно време имах проблем със стария рутер - губеше се мрежата или при стартиране на копа, след като не е бил ползван няколко дни, трябваше да се чака по 10-20 мин. за връзка.
      Смених рутера, защото мислих, че проблема е в него. Сега съм с TP-LINK TL-WR841N(EU). В началото всичко беше на ред, но няма и два месеца започна да се губи безжичната връзка. Реших, че локалния комп. може да създава проблем, за това го вкл. в допълнителния порт на медията. И отново се повтори същия проблем - ако локалния комп. не работи след няколко часа прекъсва връзката към рутера.
      Днес се оказа, че рутера не отчита връзка с интернет, а компа да. Проверих WAN порта на рутера - работи и не изгорял. Рестартирах до фабрични - нищо. Ъпдейтнах фърмуера до последна версия - отново нищо.
      Някакви идеи къде може да е проблема?
      П.П. Тествах кабелите първо на компа после и на рутера. Свързах и лаптопа към медията - след няколко минути го разпозна и свърза, т.е. имаше връзка към мрежата. Рутера е с клониран мак от настолния комп.
    • от MegaBeatz
      Здравейте, Скъпи приятели, искам да се информирам за ИП ТВ, купих адаптера МАГ 256 чрез този адаптер мога ли да излъчвам на други телевизори, чрез смарт ТВ с андроид програмата СМАРТ ТВ, ́ама от колкото рагледах, тр́́ябва ми сервер, ще можете ли да ми помогнете, как точно тр́ябва да излъчвам чрез МАК адрес:  1. Как тр́ябва да направя сървър 2. Как мога да работа с МАГ 256 и да си създам свой сървър.
    • от Athov
      Здравейте, от много години съм абонат на blizoo, но през последната година интернет връзка им е под всякаква критика, затова искам да попитам да ли си заслужава да мина на vivacom? Аз ползвам 200mbps пакета на blizoo и видях че vivacom имат за същата цена 300mbps, но съм чувал преди лоши неща за тях.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.