Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте взех си смартфон Sony z1 compact, не чисто нов, но батерията е добра. Искам за съвет да попитам трябва ли винаги да я зареждам до 100% за да я запазя или не е нужно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е да не я изтискваш до 1,2-3% или да се изключва телефона.
Гледай да го зареждаш на 15-20%. Иначе мисля, че не му пречи да го зареждаш до 100%, сегашните батерии имат индикатор като са пълни със заряд да спират потока от зарядното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, KOCKAR написа:

Здравейте взех си смартфон Sony z1 compact, не чисто нов, но батерията е добра. Искам за съвет да попитам трябва ли винаги да я зареждам до 100% за да я запазя или не е нужно?

Желателно е само за първите две зареждания !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ясно просто питах защото често ми се налагаше миналия ми смартфон да го изключвам от заряд на 70-80% както и да го зареждам частично през деня защото нямам време до 100 и така, дано наистина това не скапва батерията

Редактирано от KOCKAR (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо и няма на батерията, зареждай когато и както ти трябва и до 100% няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря ви значи не е задължително в крайна сметка тоя факт всеки път да се зарежда до 100.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.