Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден .
Имам запитване относно телевизор arielli .
Имам желанието да си купя камера за видео наблюдение .
Лошото при мен е че не разбирам и НИЩО от камери .
Въпроса ми е !
Някой да ми каже ...Може ли да се включи ДИРЕКТНО към телевизора някоя видео камера и да мога да наблюдавам чрез самия телевизор какво се случва навън в РЕАЛНО време ...
Също моля да ми се обясни като на малко дете :) Какъв тип камера ми трябва и какъв кабел ?
Ако има значение мястото от телевизора до камерата е горе долу 15 метра .
Не желая да правя запис а просто да виждам какво се случва на момента вместо да  се разхождам до мястото където ме интересува ....
Моделът на телевизора е :
https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/arielli/32dn5t-p355709551/#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъп вариант е IP камера и смарт TV.

Евтин е аналогова камера и подходящо устройство за преобразуване на сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, oavramov написа:

Скъп вариант е IP камера и смарт TV.

Евтин е аналогова камера и подходящо устройство за преобразуване на сигнала.

Въпросът ми е ...
Може ли да се включи някакъв тип камера ДИРЕКТНО в телевизора без никакво устройство !
Тоест ... Камера + кабел , който влиза в телевизора и той да изкара образа от камерата !
Иначе има готови системи за по 150 лева и всичко си е ок и няма да задавам тук тъпи въпроси :)
Идеята е да си взема камера за 50 тина лева и да я вържа за ти ви то :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има такъв вид камери вързват се с чинчове към тв. Няма запис само картина и ако е по скъп модел звук.

Преди години ги имаше в метро. Моята съм я поръчал от алиекспрес ползвам я с десетина метра кабел. Трябва и захранване, тоест контакт на мястото където ще я сложиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка обикновена, аналогова (CCTV) камера може да се свърже директно с тв. В случая трябва коаксиален кабел със съответната дължина и мъжко BNC от едната страна (към камерата) и съответно RCA от другата (към тв-то). Конкретно за този тв, ще трябва и един такъв адаптер. Най-лесно е на двата края на коаксиалния да сложиш по един f-connector. Всякакви накрайници за ф конектора има! Обща цена (без камерата) около 20 лв. Примерно такава камера

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря СТРИЙТ РЕЙСЪР и на ПЕТЪР !!!
Точни и ясни съвети !
Помогнахте ми много ! :emoji_symbols-52:  :emoji_smiley-04:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, dzaabo написа:

Много ви благодаря СТРИЙТ РЕЙСЪР и на ПЕТЪР !!!
Точни и ясни съвети !
Помогнахте ми много ! :emoji_symbols-52:  :emoji_smiley-04:

Между другото, я уточни точно какво искаш да постигнеш, защото коаксиалния кабел може да се замени с UTP/FTP такъв, по който можеш да пуснеш и захранването 12V  за камерата. А и ще бъдеш готов за бъдещ "упгрейд" (втора камера на същото място, преминаване към цифрови устройства, и т.н., без да сменяш кабела)

ПС: Имам чувството, че искаш да гледаш, какво прави бебето в съседната стая :)

Редактирано от street racer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако телевизорът няма аналогов видео вход, ще се наложи да купуваш нещо такова, за да включиш камерата в HDMI : https://www.jarcomputers.com/Konvertor-AV-RCAj-kym-HDMIj-Byal-18257_prod_CAVMODF18257.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, lupis написа:

Ако телевизорът няма аналогов видео вход, ще се наложи да купуваш нещо такова, за да включиш камерата в HDMI : https://www.jarcomputers.com/Konvertor-AV-RCAj-kym-HDMIj-Byal-18257_prod_CAVMODF18257.html

Защо не четете внимателно - телевизора ИМА SCART, което си е аналогов интерфейс - трябва просто един "преходник" за 2 лв

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че има не означава, че ще работи;)

Цитат

SCART: да

И като е да, какво е вързано към него?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, lupis написа:

Това че има не означава, че ще работи;)

Със стандартен, аналогов източник (в случая CCTV камера) - ще работи! С AHD камера - ще трябва активен конвертор, като този, който си показал!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В края на краищата авторът да си го върже по скарт и ако тръгне- добре.Ако не тръгне- тогава ще му мисли.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Между другото, я уточни точно какво искаш да постигнеш, защото коаксиалния кабел може да се замени с UTP/FTP такъв, по който можеш да пуснеш и захранването 12V  за камерата. А и ще бъдеш готов за бъдещ "упгрейд" (втора камера на същото място, преминаване към цифрови устройства, и т.н., без да сменяш кабела)

ПС: Имам чувството, че искаш да гледаш, какво прави бебето в съседната стая :)

Идеята е следната !!!
Тази камера ми трябва за външен монтаж !
Ще се наблюдават животни или по точно КОН ! Този кон ще бъде вързан близо до къщата в която живея .
Преди време избягах от София и станах земеделец ...В случая мястото където живея има доста крадливи роми !
До сега постоянно ставах и през около 20 минути гледах през прозореца за животното дали е там или ако изцвили пак така :)
Ще се съгласите че това не е никак приятно и то това го правя вече втора година !
Колкото и да ви е странно конят ми струва колкото хубава кола втора ръка :)
И не желая да бъде откраднат :)
Но тази гимнастика ми писна да я правя и точно за това ми трябва камерата ....
Вместо да ставам ....Цъкам с дистанционното и гледам какво се случва :)
Не ми трябва втора камера ...
Просто не съм работил до сега със камери и не зная точно каква да сложа ....Но вече ме насочихте и за това благодаря .

преди 36 минути, lupis написа:

В края на краищата авторът да си го върже по скарт и ако тръгне- добре.Ако не тръгне- тогава ще му мисли.

На скарта ми е включен декодера за кабелната :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, dzaabo написа:

На скарта ми е включен декодера за кабелната

Това не е проблем - цък

Цялата работа отива на 100-тина лева

ПС" За цената на кончето - изобщо не ме учудва :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, street racer написа:

Това не е проблем - цък

Цялата работа отива на 100-тина лева

ПС" За цената на кончето - изобщо не ме учудва :)

Ще направя както ме посъветвахте тук :)
Пак ще икономисам 50 лева от цялата работа :)
По добре да си купя нещо за детето за тези пари от колкото да взимам неща които не са ми нужни :)
Иначе гледах из нета има готови системи за 150 лева с 4 камери ...Слагаш камерите връзваш за рекордера и всичко е ок .
Но на мен не ми тряят 4 камери :)
И цялата работа е че не искам дори и да записвам :)
Отново ви благодаря за заделеното време за мен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Камерата я комбинирай с Няколко прожектора с фото клетка.

В големите вериги продават и бутафорни камери. Апашите било то и цигани се оглеждат и внимават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:)
Значи вътре двора и помещенията са защитени :)
Сложил съм вибрационни датчици по всички външни стени на сградите в които държа животни :) Защото са се изхитрили и дупчат стените :)
Отделно вътре имам аларми с датчици за движение които ми сигнализират ако има нещо ...
Тоест достъпа ми до имота е осигурен :) Дори съм взел такива устройства , които сигнализират вътре при мене :) А не пищят вън :)
Когато дори и котка мине аз излизам все едно аз съм крадеца Хи хи хи хи ...
Хубаво е да си хванеш нощния "гостенин " :) И да си поговорите :)
Имам и прожектор с датчик :)
Проблема е че тези неща които ми предлагаш няма да работят защото коня е на разстояние до около 50 метра от къщата :)
Господата роми не ми влизат в имота защото знаят че вътре се случват случки ако влязат но коня когато е навън може да бъде откраднат :)  вече един си го отнесе и се разчу :) Това е поука за другите :)
На мене проблема ми е когато животното ми е извън имота :)
Мисля че темата е приключена !
С риск да стана досаден ........ БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОТЗИВЧИВОСТТА ! !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам че лесно можеш да намериш аналогови камери втора употреба за без пари.  Вържи си декодера на кабелната по HDMI - ще даде по-добро качество и ще освободиш единствения SCART вход на телевизора за камерата. Не съветвам дълги външни кабели да влизат в HDMI чрез преходник.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от asdfj
      Здравейте
      .Наскоро си купих лаптоп втора употреба Acer aspire 5315, Теглих драйвери но без успех постоянно изписва,че няма открита камера.Възможно ли е да е повредена и имали някакъв шанс да я оправя?
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от Dan7es
      Добър ден/вечер.
      Искам да попитам за мнение понеже не съм запознат с камерите за видео.
      Ако може да ми предложите камера за видео(главно) 4к или която снима добре бюджета който мога да отделя е 2000лв.(нямам предпочитания за марка)
      Мога да взема и нещо втора ръка не е проблем.
      Лек ден/вечер.
    • от vankata4
      Здравейте! 
      Знаете ли някакво приложение чрез което да се контролира автофокуса или въобще някакъв начин за това? 
      п.с ако знает някфи яки андроид приложения за камера или обработка(като това--> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.lrmobile), споделяйте - много ще се радвам . 
    • от icaka9
      Привет хора! Искам да попитам хората с Galaxy A3 2017 за мнения(впечатления) относно работата на телефона, бързината му, качество на камера и видео, след време дали се забавя, дали забива....като цяло как се държи и ако може някой, който го има и го ползва да направи едно кратко видео дали на 720p или на 1080p без значение...2-3 минутки на светло и на тъмно(с лампа или лампички да светят в тъмното и силна музика....в дискотека или бар или клуб,концерт или у дома) това което искам да видя е дали от светлината на лампа в тъмното има такива подобни на саби отблясъци и блестене от светлината на лампата и също микрофона какво качество на звук вади на запис с силна музика от концерт или нещо от сорта....защото в момента съм с Iphone SE и това може да се каже, че е единственото нещо което ме спира да взема Galaxy-то.....много ще съм благодарен на човека, който може да ми направи тази услуга, защото не знам как и къде по друг начин мога да го тествам аз като го нямам.....Благодаря!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.