Премини към съдържанието
Alexsandar Popov

ресийвър/усилвател какви колони са подходящи

Препоръчан отговор

здравейте предполагам че вече има зададен такъв въпрос, но след известно търсене не намерхих нужното...

харесах си ресийвър PANASONIC SA - XR50 6.1 - 6 X 100W + 1 канал (предполагам за буфер) НА 6 ОМА та какви колони трябва да му намеря под/ над или точно 100W 

Ще се ползва през цялото време на AUX на 1/4 от мощността му и сравнително често на почти пълна мощ :D:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост

"Ще се ползва през цялото време на AUX на 1/4 от мощността му и сравнително често на почти пълна мощ "

Помисли добре дали е възможно в кутия с височина  максимум 83мм да се съберат 6 крайни стъпала по 100 вата всяко. А това е тунер усилвател (стандартен размер) и кутията е натъпкана с чаркове. За гирултия има други варианти! Иначе усилвателчето е добро стига да е и евтино, но не е необходимо да го унищожаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, *LZ4JW* написа:

Помисли добре дали е възможно в кутия с височина  максимум 83мм да се съберат 6 крайни стъпала по 100 вата всяко.

Абсолютно вярно! Ето пример:

%D1%80%D1%83%D1%83-100%D0%B2%D1%81.jpg

Една такава постановка с 6 стъпала и автора е готов. Не помня дали имаше точно 6 стъпален модел, но съм сигурен, че 1KW да.:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Alexsandar Popov написа:

какви колони трябва да му намеря под/ над или точно 100W

По-важното е съпротивлението им да е 6 ома,както го дават.Ватовете колкото повече по-добре,за тях няма горна граница.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

По-важното е съпротивлението им да е поне 6 ома

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи щом този няма да ми върши работа 

потърсих още малко в нета оказа се по-добър вариянт това:PIONEER VSX- D812-S 7.1 (surround back) 7X100W но май пак няма да изкара "реални" 100 вата на канал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Alexsandar Popov написа:

значи щом този няма да ми върши работа 

потърсих още малко в нета оказа се по-добър вариянт това:PIONEER VSX- D812-S 7.1 (surround back) 7X100W но май пак няма да изкара "реални" 100 вата на канал

PIONEER VSX- D812-S е приличен ресийвър за домашно кино от близкото минало, И ако целта е гледането на рипнати филми или използването му за слушане на концерти, слушане на музиката/аудиото от игри (многоканално)

е добър избор.

Ако целта е гюрултия, а не качество търсете профи усилвател (пример) + профи тонколони (пример), а не многоканални усилватели.

В краен случай аудио уредбичка (пример Sony RX или LBT) с повече ватове , ако не се слуша постоянно на високо нива.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.