Премини към съдържанието
peppone1

Как да поправя Windows от флашка?

Препоръчан отговор

Здравейте, компютъра не ще да зарежда и затова искам да поправя Уиндоуса, чрез преинсталация със запазване на данните, но когато избера тази опция излиза съобщение че компютъра е избран да инсталира от диск име връща в началото на инсталацията, но аз предварително съм задал в биоса първия буутващ хард диск да бъде флашката.

ОС: Windows 7 Ultimate

Дъно: Asus P5QC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А Windows от диска зарежда ли се? Ако да - зареди Windows от твърдия диск и стартирай setup.exe от флашката 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уиндоуса не се зарежда от нард диска, но при инсталиране от флашката, някак бях пуснал поправка на Уиндоуса, но ме караше да избера някакви файлове от някъде и не се оправих, но иначе видях файловете в компютъра, но няма как да ги копирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека да тръгнем от начало. Какво изписва когато стартираш компютъра? Стандартно, не когато се опитваш да преинсталираш от флашката.

Редактирано от darco (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че не може да открие ОС и предлага поправка на Уиндоуса и тем подобни, а като пусна инсталацията и стигна до дяловете на хард диска, има един незаделен дял върху който най-вероятно е инсталирана ОС. Затова искам да го преинсталирам със запазване на информацията или просто да се поправи ОС.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни един Hirens mini Win XP  и направи поправка на дяловете и ще тръгне всичко. Няма да има нужда и от преинсталация.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, peppone1 написа:

видях файловете в компютъра

Звучи като повредена файлова система - проверка в cmd в Mini Win XP

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.