Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Играта е [PROTOTYPE] и върви на HIGH, единствения проблем е, че като въртя с мишката (оглеждам се) се получава някакво шибано насичане, което не е много, но е супер дразнещо...

Покривам изцяло изискванията за играта, характеристиките на машината от която я пускам са - СНИМКА
На втората част от играта ([PROTOTYPE 2]) няма такъв проблем, също и на други доста по-тежки игри няма нищо подобно..
Има ли някакъв начин да се FIX-не, че е яко изнервящо. 

Пробвах някакви неща от интернета, но не се получи..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил си да споменеш, че играеш от лаптоп.
В какво точно се изразява този лаг/насичане, фрагментация на картината при движение на мишката или тегаво движение на картината?

Опитай следното, отиваш в Контролния Панел на лаптопа и избираш опций на захранането... от там избираш висока производителност, стартираш играта на ново, отиваш в настройките и се уверяваш че изпозлваш външната видео карта, а не вградената с която лаптопа ти разполага, проверяваш и на каква резолюция си пуснал играта и най важното дали е под пълноекранен режим[Full screen], а не Прозоречен режим [Windowed mode] понеже когато е на прозоречен режим докато играеш играта буферираш и това което е на заден план на екрана ти и допълнително затормозяваш графичната памет, проверяваш и Anti-aliasing и настройката за сенките да не са на най високата степен понеже характерно най много натоварват, а реална видима разлика между LOW и HIGH почти нямат, виж и настройката за Vertical Sync дали е включена или е на Adaptive

Пробвай и кажи в какво точно се изразява този лаг и какво се случва, възможно е и на самият crack който си изпозлвал да се дължи това.
Мишката жична или безжична е ?

Редактирано от Ovitech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта е закупена от STEAM - оригинална, не е кракната. Мишката е жична. Всичко, което споменахте ми е ок. Също в случая няма значение, че е от лаптоп,, защото е чисто нов и  тръгват GTA 5 и други заглавия без такова насичане в мишката или друго.

Става въпрос, че като въртя с мишката (оглеждам се), завивам с мишката, обръщам се и т.н.  тогава се получава насичането и то само като местя мишка. Като вървя/тичам напред и по принцип няма такова нещо, всичко е супер гладко, само като въртя с мишката го има този проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих напълно Vsync от видео картата и играта и май се оправи..

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Stoicho.k7 написа:

Изключих напълно Vsync от видео картата и играта и май се оправи..

Причината са броя пререндерирани кадъра !

При включена вертикална синхронизация са над един пререндираните   кадъра което понякога води до лаг  !

Понякога се среща и като декрийз инпут латенси !

Редактирано от Gregory House (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gregory House написа:

Причината са броя пререндерирани кадъра !

При включена вертикална синхронизация са над един пререндираните   кадъра което понякога води до лаг  !

Понякога се среща и като декрийз инпут латенси !

А има ли как и по друг начин да се оправи, защото пак ми се струва че го има на засичането, макар и по-малко пак има леко..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Stoicho.k7 написа:

А има ли как и по друг начин да се оправи, защото пак ми се струва че го има на засичането, макар и по-малко пак има леко..

Да !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез нвидиа контрол панел през профила на съответната  игра !

Задава се единица като стойност !

По подразбиране е нека приложението реши !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше някъде тема за тази игра с 15 страници.

Не можеш да го оправиш!!! Играта е такава и каквото и да правиш щом го виждаш и те дразни ,ще продължава да те дразни. Другия питащ а може да си бил и ти пак с друг ник, изписа и пробва тонове решения. Да не говорим освен в темата и колко народ на лични съобщения се мъчиха и не стана накрая...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си махнал основния Vsync, но провери в опциите на играта да няма нещо като "adaptive vsync" - ако има го махни и него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Stoicho.k7 написа:

Здравейте,
Играта е [PROTOTYPE] и върви на HIGH, единствения проблем е, че като въртя с мишката (оглеждам се) се получава някакво шибано насичане, което не е много, но е супер дразнещо...

Покривам изцяло изискванията за играта, характеристиките на машината от която я пускам са - СНИМКА
На втората част от играта ([PROTOTYPE 2]) няма такъв проблем, също и на други доста по-тежки игри няма нищо подобно..
Има ли някакъв начин да се FIX-не, че е яко изнервящо. 

Пробвах някакви неща от интернета, но не се получи..

Тази игра е на доста години,ако помня коректно съм я превъртал през есента на 2009 година.Нормално е да има частична несъвместимост с последно поколение хардуер.Виждам ,че ползваш операционна система Уиндоус 10, тоест при разработката е представена като препоръчителна Windows XP service pack 3 и Direct X 9.0 и Shader Model 3.При част от игрите се наблюдават подобни ефекти не са оптимизирани за най-новия хардуер,въпреки,че превъзхожда многократно възможностите на процесори и графични карти излезли на пазара преди 9 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteTooth
      Здравейте, днес на 14.03.2018 пуснаха нов Update за Windows 10, и тъй като ми излезе прозорец който не ми позволяваше да изключа Update-а, а само да го отложа, то реших да го пусна още на момента. Малко по-късно като седнах отново на компютъра и пуснах CS:GO имах страшен лаг ( спад на FPS-а ), преди играх с 200-300 FPS, а сега изведнъж с 60-80 ( максимум ), реших да пусна Minecraft ( знам, смешно, но факт ), като преди я играех с 800 FPS, а сега на момента спада на 100.
      Някой може ли да ми даде съвет, какво да направя за да разреша проблема, ( убеден ) съм че това нещо стана след Update-а, не съм теглил нищо друго.
    • от Georgi Jelev
      Здравейте!Това се получи след като се пробвах да премахна съобщение за изтичане на лиценза на windows от незнание съм премахнал главния профил на компютъра.

• от Диляна Койчева
      Здравейте! Имам сравнително малък, но досаден проблем, и не мога да разбера дали е в резултат от приложението месенджър или телефона ми. От известно време има опция за игри в приложението, за които се изискват ъпдейтнати версии на фейсбук и месенджър, както и актуализиран андроид версия 5.1 нагоре (познавам хора с 4.2, които имат опцията за игра). Притежавам Huawei G8, Андроид 5.1, приложенията ми са актуализирани, доколкото успях да проверя не съм забранявала неща из приложенията. Въпросната иконка с контролер я няма, при опит а отговаряне на покана за игра излиза надпис "Error. Sorry, this game can't be played right now." с два бутона Exit. Предварително благодаря ако някой знае нещо по въпроса, в интернет не намерих нищо полезно, М-тел също не помогнаха 

• от Емилиян Йорданов
      Здравейте! Преди 2 дена си взех лаптопа от преинсталация.. казах на техника да го изчисти от прах, защото не е бил чистен от година почти и преинсталиран от година, защото нямаше нужда.. но последните седмици да не кажа почти месец започна да забива, да вади по-малък фпс при игрите и т.н... търпимо беше, но аз реших да го занеса. Инсталира ми уиндоус 10 разбира се кракнат.. изчисти го пред мене видях че излезе доста прах от него, въпреки това игрите си вървяха почти перфектно (до преди месец).. и така взех си го аз. Инсталирах си драйвърите за видео картата и процесора.. ъпдейтнах ги на последната версия за да е актуално всичко.. влязох в nvidia control panel, да направя така, че да играя игрите с видео картата, а не с процесора или вградената intel graphics.. и изтеглих си cs:go само от стийм, а другата.. league of legends си я изтеглих от официалният им сайт.. включвам и какво да видя? 30-40 фпс на low... същата работа и при cs. Гледах уроци, фпс буустове, какво ли не.. няма промяна :/ Махнал съм Game Dvr-a, който знам, че прави проблеми и... все същата работа  повече от 60 не стига и то адски трудно.. а vsync съм го изключил от nvidia control panel-a и за всеки случай от настройките в игрите. А също така, забравих да отбележа, че не чувам вентилаторите т.е. вграденото охлаждане да работи.. за разлика от преди.. шумеше много както при абсолютно всички геймърски лаптопи.. Искам съвети.. моля да пишат наистина хора, които са сигурни в това как да го оправя... притеснявам се  Лаптопа ми е добър за тези игри.. не чак перфектен, но мога да си ги играя без лаг.. лигата преди 250-260 фпс на High, сега с 300 зора - 30-40.. забравих да отметна, че даже самия лаптоп е бавен малко в браузъра "Google Chrome" Благодаря!

Video Card: NVIDIA Geforce GTX 960M
      Graphics Card: Intel HD Graphics 4600 
      Processor: i5 4210H, 2,90 GHz
      RAM: 8 GB
      HHD: 1 TB
      Windows: 10, Pro|

Забравих да спомена, че при чистенето.. лаптопа не го разглоби, а го продуха със въздух от изхода където излиза топлия въздух.., защото лаптопа ми е acer aspire v 15 nitro и ако го знаете.. трудно се разглобява
    • от sabrispayki
      Здравейте,
      Искам да ми помогнете да си избера лаптоп за игри до 3000 ЛВ.
      След 1 месец ще си купя като се върна в България.
      В момента разгледах доста и съм между 3 модела.
      1. DELL Inspiron 7567 15.6" UHD, i7-7700HQ, RAM 16GB, 1TB HDD+128 GB SSD, GTX 1050Ti 4GB.   Модела е между 2600-2700 Лв.
      2. Лаптоп Acer Predator Helios 300 (NH.Q2BEX.012), четириядрен Kaby Lake Intel Core i7-7700HQ 2.8/3.8 GHz, 15.6" (39.62 cm) Full HD IPS Display & GF GTX 1060 6GB, (HDMI), 16GB DDR4, 1TB HDD & 128GB, 1x USB Type-C, Linux. Модела е около 2900 лева.
      3.  ALIENWARE 15 R3   -  3000 лв.
      Процесор: Intel Core I7 Skylake 6700HQ 4cores / 8 Threads X 2.5Ghz Up to 3.5Ghz (8mb cache)
      Видео карта: NVIDIA GeForce GTX 1060 - 6GB GDDR5
      Рам памет: 16GB DDR4L (2 x 8GB) 2633Mhz
      Хард диск: 1TB (1000GB) Sata 3 6Gbit/s 7200Rpm / 256GB M.2 NVMe SSD        
      Кои от тези лаптопи ще ми препоръчвате или нещо различно ? Очаквам отговорите ви !
      Благодаря Ви предварително !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.