Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кои от тези двете слушалки са добри? Аудио-Текника или Бейър Динамик ще се ползват за музика основно. Кристален и чист звук искам и плътен бас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, iAppleBeats написа:

Кои от тези двете слушалки са добри? Аудио-Текника или Бейър Динамик ще се ползват за музика основно. Кристален и чист звук искам и плътен бас.

Глас от мен за Байердинамика. Баса е къртач.

Аудио Техниката може да има повече и повече бумти, но оня слиза по-ниско на Байердинамика.

Ако си фен на електронната музика (хаус, транс), Аидуотехниката ще е по-добре. Носят и повече на усилване, ако решиш да си размажеш главата с бас.

За други тип музика, Байердинамика. Високите са му по-добре също, като понякога даже прекалено, но изпълнява условието ти за по-чист звук.

Не на последно място, знай че Аудиотехниката са с подменяем кабел. Прекъснеш ли го, сменя се веднага, при другите е по-трудно. Та, трябва се пазят.

Наушниците на Байердинамика са по-добре и определено са по-удобните.

Друго ако има, питай. Модела който си дал е 250 ома, не стават за телефон и портативни плеъри. Аудиотехниката се и сгъват леко за носене в чанта, другите не, ако това ти е важно.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Байердинамика са over-ear което значи, че не ти  притискат ушната мида, широки са по-удобни, аз имам такъв тип сенхайзер, но са със отворен гръб. Байердинамика са със затворен гръб така, че ще изолират повече външен шум. Но за версията със 250 ома както са ти казали по-горе ще ти трябва усилвател.

Може да погледеш и тези в подобен ценови клас: Sennheiser HD 559 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, iAppleBeats написа:

Teзи си имат евтина реплика за 82 лв: Superlux HD660.

"I have both the Beyer DT770pro and the Superlux HD660, which I just received the other day.
Comparing the two I find them almost identical. The Superlux has a slightly more pronounced mid range, and is slightly less clear in the over all sound. But that's only marginal.
The DT770 is a bit more pleasing to the ear, so for music listening I'd probably choose the Beyer. Having said that, the HD660 is perfectly good for listening to music too.
The feel isn't actually that much tackier than the DT770, or in other words, it feels rather OK, especially given the price.
And for those who don't like the plastic ear cushions, the original furry Beyer ear cushions do fit and can be bought as spare parts for $30.
And yes, it's loud and well powerful!

So, over all I'm quite impressed with the Superlux. Can't be long until Beyer et. al. force them to take their products off the market..."

пп В темата за слушалки на "хардуера" има писано доста, а и някъде в нета имаше професионално сравнение м/у двете и доста добри думи имаше за Суперлукса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Бих ти препоръчал Superlux HD 681 ущили 668B, ако ги намериш. Лично съм притежател на 681 и съм мега доволен. Да знаеш, че са отворени, т.е. хората около теб ще слушат също, ако увеличиш :D

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Julius Decimus написа:

Глас от мен за Байердинамика. Баса е къртач.

Аудио Техниката може да има повече и повече бумти, но оня слиза по-ниско на Байердинамика.

Ако си фен на електронната музика (хаус, транс), Аидуотехниката ще е по-добре. Носят и повече на усилване, ако решиш да си размажеш главата с бас.

За други тип музика, Байердинамика. Високите са му по-добре също, като понякога даже прекалено, но изпълнява условието ти за по-чист звук.

Не на последно място, знай че Аудиотехниката са с подменяем кабел. Прекъснеш ли го, сменя се веднага, при другите е по-трудно. Та, трябва се пазят.

Наушниците на Байердинамика са по-добре и определено са по-удобните.

Друго ако има, питай. Модела който си дал е 250 ома, не стават за телефон и портативни плеъри. Аудиотехниката се и сгъват леко за носене в чанта, другите не, ако това ти е важно.

Основно hip-hop и house/electro house слушам. 

преди 10 часа, Mr.n0b0dy написа:

Байердинамика са over-ear което значи, че не ти  притискат ушната мида, широки са по-удобни, аз имам такъв тип сенхайзер, но са със отворен гръб. Байердинамика са със затворен гръб така, че ще изолират повече външен шум. Но за версията със 250 ома както са ти казали по-горе ще ти трябва усилвател.

Може да погледеш и тези в подобен ценови клас: Sennheiser HD 559 

Усилвател за лаптопа или за телефона, че да слушам от там? Аз видях, че са студийни и си избрах тия двете, но не знам кои точно :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, iAppleBeats написа:

Основно hip-hop и house/electro house слушам. 

А на път ще ги слушаш ли, или повече в затворено помощение ?

Щом така, като цяло Аудиотехниката ще е по-добре според мене. Повече думкат и носят повече на усилване.

Отделно и за тях усилвател не ти трябва като цяло, а за другите си е задължителен според мен.

Но пък ако си решиш Байердинамика, поръчай не 250, ами 80 ома. Те имат варианти: 32, 80, 250. 600 не знам дали има от тоя модел, но доста хора в други форуми писаха, че 80 омовия вариант е най-добър.

Иначе ето графика за 770 и M50X: https://www.innerfidelity.com/images/BeyerdynamicDT770.pdf ,   https://www.innerfidelity.com/images/AudioTechnicaATHM50x.pdf

Гледай горе вляво първата. Баса ти е отляво на графиката, високите са отдясно.

Аз съм си на мнение, че Байердинамика са по-добрите, но Аудиотехниката са по-универсалните.

преди 53 минути, iAppleBeats написа:

Усилвател за лаптопа или за телефона, че да слушам от там?

То не пречи да става и за двете, но като цяло под 200 лева няма добри. Обаче, няма да имаш нужда от звукова карта за слушалките ако взимаш и усилвател преносим.

Това са добри усилватели, сравнително евтини за тия устройства, но са леко големи, въреки че може ги носиш в чанта:

https://www.jdslabs.com/products/35/objective2-headphone-amplifier/

http://audioline.bg/index.php/product/olympus-2-e10k/

Този е малък например: http://audioline.bg/index.php/product/fiio-a3/

Та, така, ти си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се носят насам-натам. Често съм срещал тия двата модела в студио и ми допадат. Всякаш който от двата да взема няма да сбъркам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, iAppleBeats написа:

Няма да се носят насам-натам. Често съм срещал тия двата модела в студио и ми допадат. Всякаш който от двата да взема няма да сбъркам.

Ако смяташ да си развиваш техниката впоследствие, усилватели, и друго, взимай Байердинамика, по-добрите са.

Само че не забравяй какво те съветвах за 80 омовия модел. Търси такива, не 250. Баса е по-добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iAppleBeats написа:

А каква е разликата м/у 80омовите и 250омовите?

Колкото е повече, по-мощен усилвател ти трябва за да усилваш звука.

Специално тоя модел DT770 е тестван в други форуми и заключението е, че 80 омовия им вариант е най-добър. Визирам тоя форум: https://www.head-fi.org/forums/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.