Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съвети за iPhone 7

Martin LN

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам идея в главата си, която мисля да я споделя с хората тук, които са готови да ми помогнат. В момента имам Huawei p8 lite, купен преди 2 години и скоро ще бъде продаден. Въпросът ми е...дали iPhone7 си заслужава за парите или някой друг телефон от който вие сте впечатлени...Аз засега съм наблегнал главно на iPhone седмицата, защото доста ги харесвам, но не съм имал Apple продукт от 2-3 години вече. Разполагам не с повече от 1000лв. даже и по-малко и мисля, че този телефон е добър. Моля помогнете и дайте мнения за този телефон и за други също! Чудя се дали от OLX си заслужава да си взема, защото не държа да е изкрящо нов, а там цената е поне 20-30% по-ниска. Моля Ви помогнете ми, Благодаря предварително!

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми щом не ти пука много за камерата може да отметнеш това, пък и почти всичко е платено в епъл магазина. За игри, в гугъл плей имаш голяям избор и повечето безплатни. Щом е главно за игри тука добави голям екран и повече ядра и добър графичен чип, повече оперативна памет съъщо. И като чекнеш това, остават тези:

Huawei P10 Plus, Dual Sim, 128GB, 4G, Graphite Black

Huawei Mate 9 Pro, Dual Sim, 128GB, 4G, Haze Gold

Също може да погледнеш и-> OnePlus 5 128GB Dual

РАМ 6гб

повече от 2Ghz, 8 ядрен

5,5 инча дисплей

+100Гб вътрешна памет

Все пак ако искаш да спестиш, може да не взимаш скъпата версия с повече вградена памет а да ползваш микро сд карта в която пак може да си прехвърляш игрите с помощта на модификация.

В ОЛХ не знаеш, може и реплика да ти пробутат или да премълчат някоя забележка.

На айфоните спецификациите ако сравниш са двойно по-ниски а цената двойно по-висока заради марката и визията!

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ми щом не ти пука много за камерата може да отметнеш това, пък и почти всичко е платено в епъл магазина. За игри, в гугъл плей имаш голяям избор и повечето безплатни. Щом е главно за игри тука добави голям екран и повече ядра и добър графичен чип, повече оперативна памет съъщо. И като чекнеш това, остават тези:

Huawei P10 Plus, Dual Sim, 128GB, 4G, Graphite Black

Huawei Mate 9 Pro, Dual Sim, 128GB, 4G, Haze Gold

Също може да погледнеш и-> OnePlus 5 128GB Dual

РАМ 6гб

повече от 2Ghz, 8 ядрен

5,5 инча дисплей

+100Гб вътрешна памет

Все пак ако искаш да спестиш, може да не взимаш скъпата версия с повече вградена памет а да ползваш микро сд карта в която пак може да си прехвърляш игрите с помощта на модификация.

В ОЛХ не знаеш, може и реплика да ти пробутат или да премълчат някоя забележка.

На айфоните спецификациите ако сравниш са двойно по-ниски а цената двойно по-висока заради марката и визията!

Айде започна се..... ти работил ли си въобще с Apple продукт? Явно си дрънкаш колкото да не заспиш. Гледа само спецификациите и край. Не става. Типично малоумно мислене на андроидски потребител. Да те светна, че:

1. iOS е super оптимизирана операционна система. На нея не й трябват 12000 гигабайта рам, за да подкара каквато и да е игра!

2. iOS е няма фрагментация, няма крашове на приложения.

3. Един Iphone се поддържа 4 години, докато андроидите видят две години и си довиждане. Лично имам Iphone SE и SONY Xperia Z5. На Сонито започна от 5.1.1. и завърши на 7.1. Модел от 2015 година и миналата казах "край". Само заради процесора. Общо взето политика на Гугъл, за да те накарат да си вземеш новия модел. Единствено моделите на Гугъл(nexus и т.н.) имат по-голям съпорт.

4. С моя iPhone, който е от 2016-та и е с 2гб рам. в момента имам стартирани над 20, забележи над 20, приложения на заден фон! Няма абсолютно никакво забиване, зацикляне, крашове за недостиг на рам памет и т.н. С двоен клик на home бутона, се отварят всички програми и си избирам , която ми е кеф. Никога не ги спирам. Батерията ми изкарва един ден, което е ОК за мен. Всичко зависи как се ползва. Мобилния нет товари най-много акомулатора. 

5. Камерата ми е ок. Става. В крайна сметка имам SONY Alpha DSLR, така, че не ми дреме особено за телефона как снима. 

6. Не на последно място - Apple устройствата, ако са вързани към iCloud, демек заключени, има опасност от olx  да ти пробутат заключен такъв и ще изядеш дървото. Не можеш да го ползваш за нищо. 

7. Кой ти играе игри на телефона? Децата. Да не споменвам, че качествените игри са платени и товарят батерията. 

До автора Martin LN- Най-добре си вземи нов телефон, хем нова батерия(предипния собственик не се знае как се е грижил за батерията), хем ще гледаш да го пазиш, хем ще си го вържеш към iCloud-a. Щом го направиш, телефона се заключва и дори да ти го откраднат, не може да го ползват, продадат или да се ползва за части, тъй като това е невъзможно именно заради iCloud. Можеш и да видиш Iphone 6-ците. Мисля, че ги бяха пуснали пак в производство, защото бяха успешни преди 2-3 години. 

iPhone 6 със 32 гигабайта и 1 гб рам  за 759 лева.  Стига размера на паметта и по-слабата батерия да те устройват. 

Линк от Технополис: http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phones/Mobile-phone-APPLE-IPHONE-6-32GB-SPACE-GRAY/p/576210

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимай 7-цата спокойно.
Достатъчно нов и добър модел е, а това откъде ще го вземеш е без значение.
Ако е втора употреба внимавай да не е заключен към iCloud, защото няма да можеш да го ползваш и парите отиват в коша.

Задължително при теста си слагаш картата, вкарваш си акаунта и от Apstore дърпаш някое мобилно приложение, като след това рестартираш апарата.
Ако нормално се е свалило приложението и работи и при рестарта не ти търси парола за iCloud, можеш да си спокоен.
Но мисля разликата между чисто нов, неразпечатан и такъв втора употреба в Продавалника не е толкова голяма, та потърси запечатан някой.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за айфона! Никога не съм имал, само съм пипал такъв с мойте андроид палци и като цяло е светкавичен бих го нарекъл оргазмен потребителски интерфейс, щом не си супер потребител, по-добре взимай айфон.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Eclipse2G написа:

7. Кой ти играе игри на телефона? Децата. Да не споменвам, че качествените игри са платени и товарят батерията. 

преди 11 часа, Martin LN написа:

П.С. Телефонът го използвам главно за слушане на музика, ровене в нета(без ФБ) и доста играене на игри, ама тежки игри :Д и гледане на клипове в YouTube!

Четете, като давате съвети. Всеки има предпочитания за ОС. И всяка си има плюсове и минуси.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В семейството се ползат 128Гб - 7 (IOs 10.3.3) и 7+(последен ъпдейт). При 7+ батерията умира малко по-рано от  7-цата.  Батерията издържа 12ч стенбай/3-4ч  ръчкане това е истината

Редактирано от chasovnik (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте искам да попитам дали в момента е възможно на един iPhone 7 от iOS 11.3 да се върне към по стар iOS 10 ? Актуализирахме един такъв до най-последната версия в момента 11.3 и се появиха едни леки насичания ( не са много фрапантни , но на фона на плавнотата дразнят ) преди това телефона си беше абсолютно smooth беше с ios 10 . Иначе опитахме Restore и през iTunes и наново въвеждане на всичко , но пак този проблем си остана . Новата опция за Battery Health всичко е нормално и 100% . Ако някой има идея как можем да направим downgrade на firmware  моля да каже .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sauvibgn
      Здравейте, имам проблем с колата.
      Не се заключва отвън нито с ключа, нито с дистанционното.
      Заключва се от вътре от панела, като остават отключени двете задни врати.
      След това се отключва отвън с дистанционното, като даже се отключва с бутона за заключване.
      Казаха ми, че кабелите може да са примачкани. Установих , че са премачкани и ги запоих, но проблема си остава.
      Колата е SEAT ALHAMBRA 2004г.
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от nedqlkow
      Здравейте колеги,
      след като колата, която имах до момента(и първа такава в живота ми) приключи своят жизнен цикъл преди около месец, за втори път съм във филма с намирането на нов автомобил. В рамките на този един месец разгледах немалко коли, предимно такива в автокъщи и ситуацията е меко казано трагична - абсолютни трошки с милион забележки, които разбира се никой не ти казва по телефона, виждаш ги на място. Лошото е, че не живея в София и всеки път ми се налага да отида на оглед, респективно да мина 150 км в двете посоки, за да видя нещо, което просто не си струва да гледам. Най-пресният пример е да се "пропусне" да ми се каже по телефона, че въпросната кола е с отрязан катализатор или да бръкна в ауспуха на бензинова кола и да има половин сантиметър чернилка. Както и да е, по темата.
      Нагледах се на всякакви трошляци и вече сериозно се замислям за покупка на нова кола или кола от оказион, случаи при които поне мога с малко по-голяма сигурност да предположа, че няма да се набия на нещо, което е умряло в някоя автоморга в Австрия/Италия/Германия и нашите са го докарали за продажба тип "качваш се и караш". Малко по-детайлно и за очаквания, бюджет и прочие.
      Все още доизбистрям окончателните параметри, но към момента спокойно бих могъл да направя една първоначална вноска от порядъка на 7-8000 лева и съответно да разсроча на лизинг останалата част от сумата и да си я плащам на вноски. Това при вариант покупка на нов автомобил или на оказионен такъв, който е малко по-евтин от новия и също се предлага на разсрочено плащане. Целта ми е след като направя първоначалната вноска, да ми се върже месечна такава не по-голяма от 200-250 лева, което пък според моите сметки ме класира във вариант на автомобил с цена не по-голяма от 22-23 хиляди лева.
      Разбира се, вариантът с покупка на употребяван автомобил от собственик(за предпочитане) или от автокъща си остава съществуващ, като там бих казал, че мога да отделя нещо от порядъка на 10-12000 лева.
      Относно техническите параметри на самия автомобил, изискванията ми не са кой знае колко. Единственото нещо, което не търпи коментар е автоматичната скоростна кутия. Първият ми автомобил беше с такава, следващият също ще бъде. Ако имам възможност да избирам, бих избрал бензинова кола, но това не означава, че отписвам дизелите. Предпочитам също да не е малка, тоест по-скоро бих купил седан или SUV, отколкото хечбек.
      Е, да видим какво мислите. Ще съм благодарен на всеки коментиращ :)
    • от shokoladovispageti
      Шофирам от няколко години и вече ми дойде време за собствена кола.
      Първата ми основна дилема е дали да е компактен хечбек като например Toyota Auris/Corolla или да е по-голяма кола, за предпочитане комби/MPV, с място за крака отзад (не само за куче), както и повечко багажник - конкретни модели, които ми харесват, са BMW 320i комби (E36), Toyota Avensis комби, Toyota Corolla Verso, Peugeot 306 комби. Разглеждам модели, произведени от 2003 до 2010 (изключае горкото бемве, там моделите са от '95 и '97). 
      Една от основните причини да искам автомобил е, за да мога да пътувам повече и да ходя напред-назад. Допълнително към това искам просто да мога да съм много мобилен в спешни ситуации. Не смятам да го използвам като основно ежедневно превозно средство. 
      Не ми пука за това как вози и колко е лъскава. BMW-то е в листата просто защото много харесвам естетиката на E36. Даже едно такова бемве ме зариби по идеята изобщо да имам автомобил. За жалост много трудно се открива такова, а и има неприятния дефект да ръждясва.
      Търся по-скоро прагматична кола, която да не носи много главоболия. Да има приличен разход и достъпна поддръжка/поправка. Опитвам се да вляза в бюджет около 7500лв само за автомобила.
      Клоня към бензинови двигатели по три причини - защото са по-чисти, може лесно да се монтира газово (стига да не е много малък моторът, нали?) и се поддържат по-евтино от дизеловите.

Предвид потреблението ми смятате ли, че има смисъл да търся голям автомобил? Можете ли да дадете мнения от опит или слухове по гореизброените модели или пък да препоръчате нещо сходно? Много ли съм смотан за тоя форум т.е. да си вземам ли колелото и да се махам оттук? Мерси много, оценявам всякакви отзиви. 😚
      P.S.: Допълнително се сетих, че 1-2ма души ми споменаха за Opel Astra като добър вариант както хечбека, така и комбито (пак модели 2003-2008)
    • от силвия димитрова стефанова
      Здравейте! Може ли да ми помогнете с точка II.6. Това е условието:
      Да се състави клас Страница BookPage Скрити член променливи: Номер на страница‐ число int; Съдържание – низ string; Публични функции: II.1.КОНСТРУКТОРИ – ЕКСПЛИЦИТЕН, ПОДРАЗБИРАЩ СЕ; II.2.ЧЕТЕНЕ/ЗАПИС II.3.ЗА РАЗМЯНА НА СЪДЪРЖАНИЕ НА СТРАНИЦА С ПОДАДЕНАТА КАТО ПАРАМЕТЪР РЕФЕРЕНЦИЯ КЪМ СТРАНИЦА; II.4.OPERATOR == СРАВНЯВА ПО ВСИЧКИ ДАННИ II.5.OPERATOR< ЗА СРАВНЕНИЕ ЗА ПО‐МАЛКО НА ПОДАДЕНИЯ ПАРАМЕТЪР ОБЕКТ С ТЕКУЩИЯ ПО НОМЕР НА СТРАНИЦА II.6.ПРЕОБРАЗУВА / ВРЪЩА НИЗ ОТ ЧЛЕНОВЕТЕ НА КЛАСА II.7.OPERATOR<<(ИЗВЕЖДА В УКАЗАН ИЗХОДЕН ПОТОК) II.8.OPERATOR>>(ЧЕТЕ ОТ УКАЗАН ВХОДЕН ПОТОК) Направила съм това:
      class BookPage { private: int NumberPage; //номер на страница string Contents; //съдържание public: BookPage(int numberPage, string contents) { NumberPage = numberPage; Contents = contents; } BookPage() { NumberPage = 0; Contents = " "; } const int& getNumberPage()const { return NumberPage; } const string& getContents()const { return Contents; } void setNumberPage(const int& sNumPege) { NumberPage = sNumPege; } void setContents(const string& sContents) { Contents = sContents; } bool operator == (const BookPage& book)const { return this->NumberPage == book.NumberPage, this->Contents == book.Contents; } bool operator < (const BookPage& number) { return this->NumberPage < number.NumberPage; } friend ostream& operator <<(ostream& out, const BookPage& book) { out << book.NumberPage << " " << book.Contents; return out; } friend ifstream& operator >> (ostream& in, BookPage& book) { cin >> book.NumberPage >> book.Contents; return in; } };  
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване