Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, може ли някой да ми обясни как се запълват диагонално клетки в някакъв определен цвят, в ексел, така както е на прикачената снимка? Имам таблица 200х200, като диагоналите трябва да са през 9 клетки, т.е от всяка десета. Ако трябва да го направя за всяка поотделно, сигурно ще го правя цял месец. Предварително благодаря на всички отзовали се!

multiplication-chart-12-th.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно? Като на картинката или (10,10) (20,20)...
По принцип с Conditional Formatting 

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приложих картинката, за да се разбере какво точно имам предвид :). Иначе ми трябва диагонал, който тръгва от горе, от всяка десета клетка, до която клетка стига в тази таблица 200х200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ръчкам да помогна (защото в момента нямам отговор), но ми е интересно как би станало с Условното форматиране това. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, аз пробвах варианти в Условното форматиране, но нещо ми убягва :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Milena Sergieva написа:

Здравейте, може ли някой да ми обясни как се запълват диагонално клетки в някакъв определен цвят, в ексел, така както е на прикачената снимка? Имам таблица 200х200, като диагоналите трябва да са през 9 клетки, т.е от всяка десета. Ако трябва да го направя за всяка поотделно, сигурно ще го правя цял месец. Предварително благодаря на всички отзовали се!

=MOD(COLUMN()-ROW();9)=0

Това извършва оцветяване с Conditional formatting по диагоналите през 9 клетки, но започва от клетка A1.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ROW

преди 14 минути, TRN написа:

=MOD(COLUMN()-ROW();9)=0

Това извършва оцветяване с Conditional formatting по диагоналите през 9 клетки, но започва от клетка A1.

Добре, а в скобите слагам ли номер на клетка? Примерно за COLUMN да сложа А1, а за ROW 2 или?

Редактирано от Milena Sergieva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Milena Sergieva написа:

Добре, а в скобите слагам ли номер на клетка? Примерно за COLUMN да сложа А1, а за ROW 2 или?

Не. Column() и Row() връщат номера на реда и номера на колоната за текущата клетка, иначе ще даде грешка, няма да се приемат.

В Applies To се въвежда диапазона за който се отнася форматирането. 

Ако таблицата ти е от A1 до GR200 там се въвежда $A$1:$GR$200

Тази формула ще работи нормално, ако диапазона, за който се отнася форматирането, започва от клетки A1,B2,C3 и т.н. по диагонала.

Редактирано от TRN (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.