Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

купувана е преди доста години и си спомням, че не беше от евтините боклучаци(чак...)

На нея са пускани разни сериали и филми, но е било доста доста рядко.

В момента - не чете mkv - не се показва въобще mkv файла в папката.

Като кача някой филм примерно 1.38GB/avi/ филмът си се възпроизвежда но явно проблемно защото фоновия звук си върви но говорът го няма.

С две думи ако устройството не става към какво да се насоча за да мога да му забода една флашка с нещо от замунда и да гледам на ТВ? Телевизорът е кинескопен и сега връзвам DVD-то през Scart

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и това си става. Ама забравѝ за .mkv-та и за тежки .avi-та. Не може да ги чете. 

Сваляй по-малките по обем филми, и пробвай с кои файлови разширения е съвместимо. И без това на кинескопен телевизор mkv не ти трябва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето цялото упътване. Там пише какво поддържа и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

То и това си става. Ама забравѝ за .mkv-та и за тежки .avi-та. Не може да ги чете. 

Сваляй по-малките по обем филми, и пробвай с кои файлови разширения е съвместимо. И без това на кинескопен телевизор mkv не ти трябва.

това е че не виждам малки avi-та по замунда, а вероятно и в арена е така. Тук идва и момента кое се нарича малко и кое не :)

Пуснах един конверт на BRRip.XviD.AC3 да го прави на 768 kbps но тотално е към 45 минути с мойта машина и AVS Video Converter. Дано поне се пусне на DVD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чете само Divx кодек, и оригинални DVD-та, за това нямате звук на филмите които може да са кодирани в друг формат.

Съвета ми е или записвайте на флашката филми които чете устройството. Като тествате с определен филм.

Като преди това проверите какъв е кодека който чете, ако е свален от тракер (във файл инфото под торента) или с програмата Mediainfo

Но е малко вероятно повечето нови релийзи на филми да работят.

За това остава втори вариант сваляте само DVD филми и пробвате да ги качвате на флашката дали ще ги чете DVD-то.

Или другият екстремен вариант  (това при условие, че на устройсвтото му работи коректно оптиката) купувате си едно презаписваем диск DVD-RW и записвате на него филма гледате, триете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Или другият екстремен вариант  (това при условие, че на устройсвтото му работи коректно оптиката) купувате си едно презаписваем диск DVD-RW и записвате на него филма гледате, триете.

Това не звучи толкова болезнено. DVD-тата не се записват бавно чак, а erase-а е бързичък. Въпросът - към коя категория от замунда да се ориентирам - dvd,x264, xvid ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Daylight Dancer написа:

Това не звучи толкова болезнено. DVD-тата не се записват бавно чак, а erase-а е бързичък. Въпросът - към коя категория от замунда да се ориентирам - dvd,x264, xvid ?

Проверете упътването дали системата чете презаписваеми дискове (+RW, -RW, а не еднократни DVD-R)

Може да тествате с флашката, най напред дали случайно няма да "захапе"

В категория DVD трябва да търсите.

Редакция: предимството на DVD филмите, е че ще ги гледате с многоканално аудио (Dolby Digital, DTS), при положение че имате всички тонколони на аудио системата.

Редактирано от oic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах сега на продавача на тази джаджа да видим какво ще ми каже дали поддържа български субтитри.

https://www.aliexpress.com/item/Multimedia-HD-1080P-Mini-Media-Player-HDMI-CVBS-YPbPr-Ouput-MKV-RM-RMVB-H-264-Player/32497276213.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и да поддържа. Ще имаш проблем с дистанционното. Тия "пуканнки" не допускат много натискания. И батерия "копче" ще я сменяш всели месец, а може и седмица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Daylight Dancer написа:

Писах сега на продавача на тази джаджа да видим какво ще ми каже дали поддържа български субтитри.

https://www.aliexpress.com/item/Multimedia-HD-1080P-Mini-Media-Player-HDMI-CVBS-YPbPr-Ouput-MKV-RM-RMVB-H-264-Player/32497276213.html

Ако скачате на медиа плеър то по добре бюджетен Android TV Box:

X96W S905W Smart Android TV Box Android 7.1

Но наскоро четох във форума, че един човек се оплака за не-работещ китаец(Android TV Box).

Така , че да имате едно наум, като се поръчват подобни евтини джаджи от Китай

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Daylight Dancer написа:

Или това е по-добро от твоя избор:MX PRO 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.