Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. искам да допълня още 4 гигабайта рам към моите 4. Бихте ли ми препоръчали подходяща такава. Ето доклад с една от програмите които видях във форума. Ако не е ясно ще изтегля аида и ще направя един доклад с нея.  А ето и една случка свързана с нея :  Преди няколко седмици отидох в сервиз за да ми почистят лаптопа, и видях че има още един слот, такааа.... и започна една....след като ги попитах дали могат да ми сложат още една плочка рам, те го направиха и ми казаха че моята  е на 1333мгхц а тази е на 1066, но нямало проблем. Когато цъкнаха на свойства на системата  показа  8 гигабайта  налична рам,  но свободната беше 3,43гб, и те ме посъветваха да си преинсталирам компютъра....пак същото... и просто им я върнах.  Рових из биос, интернет, накрая им казах че не става и им я върнах.  Те не знаеха за какво става така: инсталирана памет 8 гб  свободна 3,43, все едно съм с 4гб а не с 8гб. А пък уж са специалисти, не знам...Затова въпросът ми е с този доклад можете ли да ми препоръчате подходяща рам или да правя друг, очаквам вашите предложения и мнения, аз не се сещам защо се получи така с тази плочка която ми сложиха, дали дъното не е заключено както съм чел, и само я засича, знам ли...?

PC-доклад

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си точния модела на лаптопа. На капака му има лепенка с марката и модела. Така ще можем да видим каква рам ще може да си сложиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lenovo z50-75.  Model name   80ec

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, Johnny B написа:

Трябвало е да сложиш 64битов Windows.

точно такъв е, затова ми е странно.

Редактирано от джо бързия (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, джо бързия написа:

точно такъв е, затова ми е странно.

Сигурен ли си, че Windows е 64 битов. Сега като си я върнал няма как да тестваме. Ето ти и информация за лаптопа. Трябва да търсиш такава РАМ 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Емил Костов написа:

Сигурен ли си, че Windows е 64 битов. Сега като си я върнал няма как да тестваме. Ето ти и информация за лаптопа. Трябва да търсиш такава РАМ 

ето и снимка.....

десктоп снимка.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега да, защото си с 4 гигабайта. Ако сложиш 8 и ти показва същото значи рамта не работи или има проблем със слота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Е сега да, защото си с 4 гигабайта. Ако сложиш 8 и ти показва същото значи рамта не работи или има проблем със слота.

Точно така.  Но пък в сервиза май толкова си могат. Има ли някакъв софтуер с който мога да проверя това нещо със слота или да потърся по-читав сервиз. В смисъл нали всеки ден излиза нещо ново в света на технологиите, затова питам да не се разкарвам по разни сервизи където не е сигурно че знаят повече от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, джо бързия написа:

Точно така.  Но пък в сервиза май толкова си могат. Има ли някакъв софтуер с който мога да проверя това нещо със слота или да потърся по-читав сервиз. В смисъл нали всеки ден излиза нещо ново в света на технологиите, затова питам да не се разкарвам по разни сервизи където не е сигурно че знаят повече от мен.

За какво ти е софтуер. Виж си спецификацията. Имаш възможност за 8 рам. Просто трябва да си вземеш същата и да я поставиш и естествено тази рам да е здрава. Колкото до сервиза ако са ти дали рам втора ръка може и да не работи. Божа работа

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

За какво ти е софтуер. Виж си спецификацията. Имаш възможност за 8 рам. Просто трябва да си вземеш същата и да я поставиш и естествено тази рам да е здрава. Колкото до сервиза ако са ти дали рам втора ръка може и да не работи. Божа работа

Уж нова беше, но нали си знаем манталитета...

За да е най точно мисля да направя един доклад с АИДА, и ще търся според нея. Благодаря за отделеното време и отговорите. лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, джо бързия написа:

Уж нова беше, но нали си знаем манталитета...

Това, че е нова няма значение. Не пречи да е дефектна или пък да имаш проблем с лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, джо бързия написа:

мисля да направя един доклад с АИДА,

По-добре ползвай RAM Expert - в дясно иконката за zip архив.

преди 3 часа, джо бързия написа:

Те не знаеха за какво става така: инсталирана памет 8 гб  свободна 3,43, все едно съм с 4гб а не с 8гб. А пък уж са специалисти, не знам

Това е проблем пречинен от BIOS! Прекалено голям размер се заделя за хардуеррно резервиране. Стартирай диспечера на задачи и  раздел Прозиводителност виж колко е Резервирана за хардуера (долу в дясно).

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, DarkEdge написа:

Благодаря. Само че я намерих само втора ръка и разликата с нова е 8 лева.  А нова в български сайт в който я видях била свършила .Тази според вас като по разбиращи дали става  https://ram-pamet-za-laptop.pazaruvaj.com/dell/4gb-ddr3-1600mhz-370-23527-p326312819/     или да търся направо 8гб нова. Мога да сложа линкове за да ми кажете коя според вас е подходяща. Ето и това което намерих в бг сайт    http://www.screen.bg/ram-pamet-4gb-ddr3-sk-hynix-pc3l-12800s.html   само че я нямали нова....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, DarkEdge написа:

Това е проблем пречинен от BIOS! Прекалено голям размер се заделя за хардуеррно резервиране. Стартирай диспечера на задачи и  раздел Прозиводителност виж колко е Резервирана за хардуера (долу в дясно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, DarkEdge написа:

Ахаа, сега ще видя ей страшен си, мерси. 

рам.png

рам снимка 2.png

Според вас да взема ли да ъпдейтна биоса с Аида или друг софтуер, да не изтегля нещо по погрешка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С AIDA не можеш. Виж в раздел Memory  какво има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента си с 4gb от който използваш 3 и нещо . Уйна е 64битов но е Хоум. Пробвай с Ултимейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, DarkEdge написа:

С AIDA не можеш. Виж в раздел Memory  какво има

Ето две снимки, но не виждам поне аз какво толкова яде рам.   

мемори.png

мемори 2.png

преди 3 минути, П.е.т.ъ.р написа:

В момента си с 4gb от който използваш 3 и нещо . Уйна е 64битов но е Хоум. Пробвай с Ултимейт.

Бях с него. Откакто стана това с рамта, и ме посъветваха да го преинсталирам бях със 10, сложих му 7 ултимат и сега съм с хоум премиум. Явно са ми дали калпава рам, досега не ми се беше налагало да се отваря, а пък и с тази програма рамексперт излиза че имам 32гб максимален обем на платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в msconfig, раздел boot, Advanced options, Maximum memory - ако има отметка, я махни.

преди 20 минути, П.е.т.ъ.р написа:

• Home Premium: 16GB
преди 18 минути, джо бързия написа:

имам 32гб максимален обем на платката.

Не на платката, а макс. възможни за инсталиране на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не е DDR3L няма да тръгне паметта - трябва да работи на по-нисък волтаж (1.35V). Иначе може да сложиш и 8 GB, лаптопа поддържа до 16. Относно "липсващата" памет - заделена е за вграденото видео. Варианта е да видиш в BIOS дали може да го ограничиш да ползва по-малко, но тогава ще му се намали и производителността, особено ако ползваш лаптопа за игри.

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Question-about-Z50-75-amd-fx-7500-memory-upgrade/td-p/1801397

Ето ти памет:

https://www.jarcomputers.com/Kingston-KVR16LS114_prod_MSODKINRAMKVR16LS114.html?ref=prod

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Радослав Матев, в BIOS паметта се познава, под Windows физическата памет също се познава, но BIOS резервира огромна част от нея. И не е свързано само с размера на паметта за видеото.

https://blogs.technet.microsoft.com/markrussinovich/2008/07/21/pushing-the-limits-of-windows-physical-memory/

Преди време имах такъв проблем с едно древно Леново - лаптоп и не можах да го реша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май и аз бях писал тогава, доколкото си спомням. Бях ти давал даже пример с лаптопа в подписа ми, който има и вградено видео Intel, което мога да настройвам в BIOS колко памет да ползва. В зависимост от настройката се променя и паметта, която отчита Windows. GPU-Z не я отчита, единствено в Display adapter properties дава колко памет е заделена "Dedicated video memory". Автора на темата може да провери и там какво пише.

vm.jpg.77d894120aa1f95884e0c8f9ede7011c.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Виж в msconfig, раздел boot, Advanced options, Maximum memory - ако има отметка, я махни.

• Home Premium: 16GB

Не на платката, а макс. възможни за инсталиране на дъното.

Да, така е. Иаз това имах в предвид, но май не се изразих правилно. Благодаря за корекцията.

преди 52 минути, DarkEdge написа:

@Радослав Матев, в BIOS паметта се познава, под Windows физическата памет също се познава, но BIOS резервира огромна част от нея. И не е свързано само с размера на паметта за видеото.

https://blogs.technet.microsoft.com/markrussinovich/2008/07/21/pushing-the-limits-of-windows-physical-memory/

Преди време имах такъв проблем с едно древно Леново - лаптоп и не можах да го реша.

Благодаря. Току що разрових биоса и оставих uma only като вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Ако не е DDR3L няма да тръгне паметта - трябва да работи на по-нисък волтаж (1.35V). Иначе може да сложиш и 8 GB, лаптопа поддържа до 16. Относно "липсващата" памет - заделена е за вграденото видео. Варианта е да видиш в BIOS дали може да го ограничиш да ползва по-малко, но тогава ще му се намали и производителността, особено ако ползваш лаптопа за игри.

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-P-Y-and-Z-series/Question-about-Z50-75-amd-fx-7500-memory-upgrade/td-p/1801397

Ето ти памет:

https://www.jarcomputers.com/Kingston-KVR16LS114_prod_MSODKINRAMKVR16LS114.html?ref=prod

Благодаря за съвета. Като поразгледах тази дали става според вас да допълня към моите 4 и общо да станат 12гб.     https://www.jarcomputers.com/Kingston-KVR16LS118_prod_MSODKINRAMKVR16LS118.html?ref=prod

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.