Премини към съдържанието
бат'начо

Сборки

Препоръчан отговор

Обикновено това са направени от ентусиасти леко променени Линукс дистра (да не използвам по-силни думи). И ето моя принос. :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сори, @бат'начо, ама не можах да се сдържа - заглавието ми прозвуча като сметено на едно място.
Иначе поздравления за ентусиазма.
А дали не е добре заглавието да е Компилации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен "сборка" ми звучи като събрано, недодялано. И затова така. Е, как е буквалния превод от Руски, не ме интересува.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах я на жива флашка да я видя. Много ме изкефи панела, има си свой облик и излъчване. @бат'начо ти с нея ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Е, първия опит го бастисах, сега е много по-добре, предупрежденията си остават, guvcview му създадох файл, където да си сложи настройката. Да, нещо като xflxde, се казваше май онова което бях пробвал и му заимствах името.

А като се замисля, мисля че @cybercop беше казвал, че си е правил нещо такова.

indicator-sound-gtk2 не съм го инсталирал, щото не знам какво са пипнали от Лубунту, за да "индикира" както трябва (както и защото не ползвам индикатори).

Не знам, какво имаш предвид. Може и да съм споменал, че Lubuntu е с пакети от Xfce, но аз самия ползвам само mate-power-manager, когато ми се налага да имам такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, бат'начо написа:

Някой беше споменавал, че е "кръстосвал" lxde с xfce елементи, може и да бъркам. А ти си добре запознат и с двете.

Чак сега ми "светна" защо над 66(6)% ;) от самоделките са с xfce. Аз нямам почти никакъв опит, но ... то тва е бездънна яма. А сега, като съм с по-здрав хардуер, мисля и да поостана на xfce.

Lubuntu десктоп си е такава кръстоска. LXDE няма собствен мениджър на уведомления и  захранването и ползва тези на Xfce. Както и други елементи от средата.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бат'начо с какво ги събираш сега?Преди време съм си правил такива с remastersys.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, бат'начо написа:

И efi инсталацията е счупена, в крайна сметка, поне така излиза на ВирБокс. Никога не съм ползвал и няма да ползвам такъв вариант в близко бъдеще.

Може да не работи в самата виртуална машина. Имах такъв опит, но беше на VirtualBox.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се разпиша с един LMDE, за което ме запали trosho (в един друг форум).

"Видими проблеми" - след инсталиране трябва да се извади инсталационния носите и натисне "ентъра" на тъмно за рестарт/изключване; по време на инсталирането deadbeef "отпада" и трябва да се инсталира пак.

Инсталираните с flatpak приложения не знам дали се визуализират в менюто (не ползвам тая технология). Това си е фенска сглобка без претенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27.01.2018 г. в 23:07, бат'начо написа:

.....................

Вземайки предвид скрийншота на поста ти, да разбираме ли, че твоят принос е нулев? :P  

2018-09-07_01-45-33.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, бат'начо написа:

Да. Може да си направиш същото, дори и по-добро, ако не те мързи.

Обикновено, когато някой напише "ето еди-какво-си", човек очаква да види я линк, я снимка. А при теб няма нищо и постът ми беше намек да добавиш такива, ако някога е имало. ;)

А колкото до другото - нямам идея как да го направя това.
Я кажи - твоят ЛМДЕ има ли добавен мениджър на драйвери?

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че няма да се мина с 32-битова версия, когато имам 64-битов процесор.
А драйверният мениджър на теб може и да не ти е нужен, но на мен ми е по-удобен за инсталирането на видео драйвера, отколкото да си играя ръчно. Не че не мога и ръчно, де, просто е занимавка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.