Премини към съдържанието
бат'начо

Сборки

Препоръчан отговор

Обикновено това са направени от ентусиасти леко променени Линукс дистра (да не използвам по-силни думи). И ето моя принос. :D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Spoiler

Сори, @бат'начо, ама не можах да се сдържа - заглавието ми прозвуча като сметено на едно място.
Иначе поздравления за ентусиазма.
А дали не е добре заглавието да е Компилации?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен "сборка" ми звучи като събрано, недодялано. И затова така. Е, как е буквалния превод от Руски, не ме интересува.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В openbox сесия автостарта би трябвало да е нещо като това

lxpanel --profile LXDE &
compton -c -r 16 -l -24 -t -12 -G -b &
lxpolkit &
xfsettingsd &
clipit &
xfdesktop &

но това вече е направено както трябва и се казва BunsenLabs Linux.

Вероятно ако не се ползват клавишни комбинации, където съм си оставил ръцете, настройката на клавиатурата се прави от едно място само... и вероятно още други работи, може да си работи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах я на жива флашка да я видя. Много ме изкефи панела, има си свой облик и излъчване. @бат'начо ти с нея ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но ... аз знам какви съм ги натворил и затова ти казвам, че не трябва да се ползва. Защото се дублират настройки (отделно, че не са и верни). И ако се направят от едното място, трябва да се синхронизират и на другото (в добрия вариант на случване на нещата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще "подобря" малко първоначалната идея и ще стане по-безпроблемно и вероятно допустимо за ползване.

Нещо подобно, с име някакво, но доста по-слабо направено бях пробвал преди време, но не му обърнах внимание. А реших да се пробвам, защото много ме подразни ПеперМинта - първо иконите и темите (не понасям новите отвратителни тенденции в плоскостроенето) и второ - флаш, та флаш... Нямам нищо против тях, дори напротив, но както е "опакован" продукта им - няма да го купя (аз).

П.П. То какво ще подобря - ще го направя директно lxde сесия с xfce за настройки и прозорци ,  с lxpanel и меню. Пак манджа с грозде, ама малко по-сладко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, първия опит го бастисах, сега е много по-добре, предупрежденията си остават, guvcview му създадох файл, където да си сложи настройката. Да, нещо като xflxde, се казваше май онова което бях пробвал и му заимствах името.

А като се замисля, мисля че @cybercop беше казвал, че си е правил нещо такова.

indicator-sound-gtk2 не съм го инсталирал, щото не знам какво са пипнали от Лубунту, за да "индикира" както трябва (както и защото не ползвам индикатори).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, бат'начо написа:

Е, първия опит го бастисах, сега е много по-добре, предупрежденията си остават, guvcview му създадох файл, където да си сложи настройката. Да, нещо като xflxde, се казваше май онова което бях пробвал и му заимствах името.

А като се замисля, мисля че @cybercop беше казвал, че си е правил нещо такова.

indicator-sound-gtk2 не съм го инсталирал, щото не знам какво са пипнали от Лубунту, за да "индикира" както трябва (както и защото не ползвам индикатори).

Не знам, какво имаш предвид. Може и да съм споменал, че Lubuntu е с пакети от Xfce, но аз самия ползвам само mate-power-manager, когато ми се налага да имам такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, cybercop написа:

Не знам, какво имаш предвид. Може и да съм споменал, че Lubuntu е с пакети от Xfce, но аз самия ползвам само mate-power-manager, когато ми се налага да имам такъв.

Някой беше споменавал, че е "кръстосвал" lxde с xfce елементи, може и да бъркам. А ти си добре запознат и с двете.

Чак сега ми "светна" защо над 66(6)% ;) от самоделките са с xfce. Аз нямам почти никакъв опит, но ... то тва е бездънна яма. А сега, като съм с по-здрав хардуер, мисля и да поостана на xfce.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, бат'начо написа:

Някой беше споменавал, че е "кръстосвал" lxde с xfce елементи, може и да бъркам. А ти си добре запознат и с двете.

Чак сега ми "светна" защо над 66(6)% ;) от самоделките са с xfce. Аз нямам почти никакъв опит, но ... то тва е бездънна яма. А сега, като съм с по-здрав хардуер, мисля и да поостана на xfce.

Lubuntu десктоп си е такава кръстоска. LXDE няма собствен мениджър на уведомления и  захранването и ползва тези на Xfce. Както и други елементи от средата.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На вирбокс това бива, сега ще го видя и на реално какво може.

П.П..Идеята не е и никога не е била да "харчи" малко, то така "консумира" повече от Лубунту/LXDE . Както и не е и да е "минимално" - нищо не пречи да оставя само няколко тапета за използване, а да махна 3 пакета спестяващи мегабайти.

По принцип ползвам стандартно Лубунту с добавено 7zip-full p7zip-rar gdmap fbreader clipit mousepad . Но в един момент издивявам на скриванията на страничните плъзгачи и ... "сеч" на всичко що носи в името си Лубунту (ах как съм пропуснал лаунчерите, не мога да си го простя, това задължително ще го преработя). :D В light-themes е същото, но съм го инсталирал, за да не се занимавам с допълнителна настройка на няколко места (и не е предвидено да го ползвам, въпреки че го има).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бат'начо с какво ги събираш сега?Преди време съм си правил такива с remastersys.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://my.pcloud.com/publink/show?code=kZzpgL7ZJ78y85wsd80z4cNeRmajIFnfqiMX

Не се е получило (почти) както трябва, забравил съм да махна реда с директна инсталация при efi режим (а директната инсталация ще се счупи).

Иначе това си е моя десктоп както го искам , но не ползвам конки. Ама Опенбокс без конки ... не върви някак си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И efi инсталацията е счупена, в крайна сметка, поне така излиза на ВирБокс. Никога не съм ползвал и няма да ползвам такъв вариант в близко бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, бат'начо написа:

И efi инсталацията е счупена, в крайна сметка, поне така излиза на ВирБокс. Никога не съм ползвал и няма да ползвам такъв вариант в близко бъдеще.

Може да не работи в самата виртуална машина. Имах такъв опит, но беше на VirtualBox.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип във вирбокс ми излиза замазан екрана, симулирам натискане на ctrl+alt+backspace (или ако ми е прихванат екрана - направо си го изпълнявам) и се логвам наново в сесията, въвеждам lubuntu, без парола (което си е стандартното) и тогава вече екрана се нормализира. Е, имам го зададено подразбиращо от gxkb, или си активирам тая функция профилактично.   

:D  Което значи, че не съм настроил правилно lightdm, създал съм една ненужна настройка, но не е от нея, пробвах.        И както очаквах, compton е "виновен" в някаква степен, но главния виновник излезе модерната тенденция диска да е хибриден.

-------------------------------------

Излезе, че е от вирбокса,  заплюх си да пробвам от тука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно от многото места където се обяснява кое какво е в tint2, ако се прави с писане. Руския ми се удава повече от Английския, въпреки че единственият разговор който съм водил с руснак е бил "сколька стоит". :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможна настройка на конкито в сборката, леееко променена настройка, като "жокер" за който не се е "борил" със такъв звяр.

Spoiler

##############################################

# Settings
background yes
use_xft yes
#xftfont Sans-serif:size=11
xftfont Liberation Sans:size=11
xftalpha 1
update_interval 1.0
total_run_times 0
own_window yes
own_window_transparent yes
#own_window_type override  #desktop #normal
own_window_type desktop
#####own_window_hints undecorated,below,skip_taskbar,skip_pager,sticky
#own_window_class Conky
#own_window_title Bunsen Labs Classic CrunchBang Conky
double_buffer yes
minimum_size 300 300
maximum_width 340
draw_shades no
default_shade_color 000000
draw_borders no
draw_graph_borders no
#default_color 656667 # Waldorf original colour
#default_color 7a7a7a # Flame  & Bunsen Grey
# default_color 929292 # Labs Grey
#default_color C0C0C0 # Silver
default_color 000000  # black
#default_color ffffff  # white
#default_color fffff0   # ivory
draw_outline no
default_outline_color 828282
alignment top_right
gap_x 30
gap_y 80
no_buffers yes
uppercase no
cpu_avg_samples 2
override_utf8_locale yes
#  Output
TEXT
S Y S T E M    I N F O
${hr}
Host:$alignr$nodename
Uptime:$alignr$uptime
RAM:$alignr$mem/$memmax
Swap usage:$alignr$swap/$swapmax
Disk usage:$alignr${fs_used /}/${fs_size /}
CPU usage:$alignr${cpu cpu0}%

S H O R T C U T    K E Y S
${hr}
#Alt+F1$alignr Start Menu
Alt+F2$alignr Run Dialog
Alt+F3$alignr DMenu
Super+Space$alignr Main Menu
Super+Tab$alignr Client Menu
Ctrl+Alt+t$alignr Terminal
Super+t$alignr Terminal
Super+f$alignr PCManFM
Super+e$alignr Leafpad
Super+m$alignr SMPlayer
Super+w$alignr Web Browser
Super+h$alignr Htop
Super+l$alignr Lock Screen
Super+v$alignr Volume Control
Super+x$alignr Logout
Super+PrtSc$alignr Screenshot
PrtSc$alignr Screenshot

gcolor2 е пръв приятел за избор на цвят (кодът на цвета).

5a9d5d77aa491_2018-03-0517-08-15.thumb.png.d65a09b31fba3c8289dcddb0c57a9d77.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.