Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, скоро ще закупувам нов телефон от топ клас, искам телефона да ме издържи поне 3 години. Ще Ви помоля за мнения предимно за тези 2 модела, но приемам и други предложения. Смартфона ще се използва много, предимно за мултитаск и мултимедия, държа на голям екран поне 5.5 и нагоре инча. Искам да е надежден и бърз, да мога да сменям всичко бързо, лекции, видеа, фейсбук, камера и т.н. Искам звука да е хубав, а дисплея задоволителен, не държа на топ дисплей, държа на камера, искам камерата да не е по-зле от на HTC desire 820! Колкото по-добра е батерията, толкова по-добре за мен. В основни линии е това, Благодаря предварително за мненията! :)
Поздрави: Колев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
публикувано (редактирано)
преди 46 минути, Кольо Колев_ написа:

Здравейте, скоро ще закупувам нов телефон от топ клас, искам телефона да ме издържи поне 3 години. Ще Ви помоля за мнения предимно за тези 2 модела, но приемам и други предложения. Смартфона ще се използва много, предимно за мултитаск и мултимедия, държа на голям екран поне 5.5 и нагоре инча. Искам да е надежден и бърз, да мога да сменям всичко бързо, лекции, видеа, фейсбук, камера и т.н. Искам звука да е хубав, а дисплея задоволителен, не държа на топ дисплей, държа на камера, искам камерата да не е по-зле от на HTC desire 820! Колкото по-добра е батерията, толкова по-добре за мен. В основни линии е това, Благодаря предварително за мненията! :)
Поздрави: Колев

Първият модел е с 5,9 инча дисплей а вторият е с 5,5. Първият е много добър модел( вторият също) Съвета ми е  към първият, но и цената му е по голяма! Ще си доволен много от работата и на двата модела. Могат да те изкарат и 5 години, а могат и 1 месец. Всичко зависи от твоето отношение към който и да бил телефон!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, *LZ4JW* написа:

Първият модел е с 5,9 инча дисплей а вторият е с 5,15. Първият е много добър модел( вторият също) Съвета ми е  към първият, но и цената му е по голяма! Ще си доволен много от работата и на двата модела. Могат да те изкарат и 5 години, а могат и 1 месец. Всичко зависи от твоето отношение към който и да бил телефон!

Да не гледаш huawei mate 10 вместо huawei mate 10 pro?  втория е с 6.0 инча, не с 5.9. Да, първият е по-скъп но разликата е малка, искам да знам кой е по-надежден и ще ме изкара повече, и двата са топ модела!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Кольо Колев_ написа:

Да не гледаш huawei mate 10 вместо huawei mate 10 pro?  втория е с 6.0 инча, не с 5.9. Да, първият е по-скъп но разликата е малка, искам да знам кой е по-надежден и ще ме изкара повече, и двата са топ модела!

. Ето, за това ти говоря, но съм допуснал грешка при изписването на големината на екрана с 0,1 инч. Това ли ти е проблема? За другото - съм ти отговорил!

https://www.gsmarena.com/huawei_mate_10_pro-8854.php

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета че в изискването присъства да има и добра камера. Mate 10 се представя добре, но пък по-си заслужава S8/S8+ за тези пари. Отностно мултитаскинга е ясно, че всички топ модели нямат проблем в това. Батерията при топ моделите е ясно, че с интензивна работа няма да държи и ден така или иначе...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, velislavvasilev написа:

Има разлика в телефоните.

Дисплей - 10 pro е с 6 инача, но 1080х2160 пиксела. 10 plus е с 5,5 инча, но с по-голяма резолюция - 1440х2560. Съответно, ако имаш супер мега яко набито око, може и да усетиш евентуално разликите в резолюциите.

Друго важно батерия. Про версията е с 4000mAh срещу 3750 на Плюс версията. И понеже дисплеят е сред основните консуматори на ток, на Плюс версията е с доста повече пиксели (нищо че е по-малък) и може да изразходва повече ток. 

Звукът на Про версията е 32 битов 192 килохерца. На Плюс е 24 битов 192 кХц

Имат леки разлики в спецификациите на камерите (като бленда). Ако не си фотограф, едва ли ще ги забележиш.

И вече външен вид, размери и прочее. Други съществени разлики не виждам.

И двата телефона имат различни разновидности съответно с по 1 или 2 сим карти, с по 64/128 вградена памет и съответно според нея с 6/4 RAM.

А каква им е разликата във водо и прахоустойчивост? И кой модел би ми препоръчал лично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, velislavvasilev написа:

Ми, аз не бих разчитал на това. Съветвам те добре да погледнеш листовките, когато го купиш. В сайта на производителя никъде не пишат водо и прахоустойчивост. Имат по разните реклами из сайта, ама в спецификациите - не. И това за Про версията. Никъде не намерих нещо за водо и прахоустойчивост на Плюс версията. Като го купиш, прегледай внимателно всички листовки, докуметни и прочее. Ако никъде не е упоменато, че телефонът е водоустойчив, то мокренето му ще е изцяло на твоя отговорност и твой риск. Да, може да са го направили в някаква степен водоустойчив, но да не носят отговорност за мокренето, което теб не те интересува. Силно препоръчвам, ако нямаш упоменато от производителя, да не го мокриш по никакъв начин. Ако гледаш клипове и ревюта из интернет, има вероятност да си поминеш телефона.

Иначе в рекламата му дават IP67 - напълно защитен от прах и водоустойчив на дълбочина до 1 метър за максимум 30 мин.

Точно за IP67 говоря на 10 про, не видях 10 плюс да има IP сертификат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.