Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Майтрея от Будистка гледна точка е следващия Буда. Тук явно не става въпрос за него. Майтрея, както и всички Буди е човек не Бог. Будизма е много различен от Християнството. В Будизма няма Бог, няма и единение с Бога. Медитациите описани тук не са Будистки. Опитите да бъдат обединени различни духовни учения са безполезни. Хората са различни. За различните хора са подходящи различни обяснения за света и различни учения. Все едно да направим всички храни с един и същи вкус. Който и да е Майтрея описан тук, това не е следващия Буда. Във всички случаи му пожелавам да може да работи и помага на всички същества.

Редактирано от Вало (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 212
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Как ви е интересно да си разправяте един на друг такива свободни съчинения не знам...Много бих искал в този раздел хората да говорят за своята опитност,за нещата,които вече са преживели и са познали..

От както съществувам съм постоянно включен към някой от тях, вашите учители ли как ги наричате, астрални разуми и тем подобни глупаци. постоянно включени са само хора с душевни страдания

Ми да де, ти сам го казваш - личен контакт, не божествен. Огледалната сфера е пренаселена и гладна. За мен податливите са болни неизлечимо (не в смисъла в който би разбрал "болни"), те са "храна" прос

Във връзка с последната диктовка ще добавя, че няколко човека от България сме се разбрали да медитираме заедно всеки четвъртък от 20:00. Нямаме обща техника, а всеки както си знае и както го е правил до сега, но се получава. Дори не е необходимо да се събираме на едно място, аз преди няколко седмици бях в чужбина и се включих и пак усетих ефекта на груповата медитация. Дори не е необходимо да се медитира, има хора, които четат Розарии или се молят. Някои от нас започват с призоваване към Свети Архангел Михаил за закрила по време на медитацията. Обединява ни Знанието давано чрез диктовките на Татяна Микушина. Ако някои има желание може да се включи довечера, може и да се получи по-силен ефект. Аз съм на мнение, че няма неподходящо време за медитиране и от една медитация повече винаги има полза. Приятен и успешен ден! ицо

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

infinity1305, звучи добре, може да опитаме. Ще го предложа и на мойте познати. Този месец 23-то число е четвъртък, така че ще стане със сигурност.

Аз да си призная се отнасям много сериозно към тази възможност (23-то число). Може на някой да му е смешно, но аз си взимам отпуска и се опитвам да съм в хармония колкото се може повече време през деня. Ако е хубав и слънчев ден се получава супер. Ако вали пък си стоя вкъщи и имам повече време за медитация и пак се получава добре. :-))

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Послания от отвъдното, духовни водачи, светии, пророци и учители.........Дъълъг списък.Погледнете се?По-добри ли сте, по-добър живот ли жиеете?Обичате всички, следвате правилния път и сте удовлетворени?Да, не съм минавал по този път на духовно израстване и просветление, не съм "преживявал", разни състояния на ума и душата.Но не ви и вярвам.Познавам хора, вървели по вашият път и в крайна сметка разочеровани и измамени.Доста хора.Тия благопожелания, духовни послания и диктовки, какво целят?Да ни направят по-добри, да се осъзнаем като Богове, какво?Говори тоя, говори оня и всички им вярват.Това е наивно.Говоря от Бога, духовен учител съм, Богородица ми говори......... Как знаете, че е истинско, че не сте подведени?Само защото посланията са добри, галят ухото, изпълват ви с надежда и ви дават мир, това ли е гаранцията?Пак ще кажа, наивно.Нямате средства, с които да идентифицирате духовните сили, но им вярвате.Защо?Мислите, че сме заобиколени от добри духове и доброжелателност.Щом някой върши добро, от Бога е..Ами огледайте се и ще видите дали е така, колко зло има в нашият свят.И мислите, че всичко това ще го промени?Спомям си за един случай, записан в Библията.Бог се съветва с ангелите си и казва: кого да изпратя, за да подмами войските на еди кой си цар и те да паднат в капан?Израелски цар, не си спомням името му.Същият цар се е погрижил добре, да бъдат избити всички, които са се противопоставяли на идолопоклонството и отхвърлянето на Бога. И излиза един дух и казва, аз ще го направя.А Бог го пита:Как?И духът казва"Ще бъда лъжещ дух в устата на всичките му пророци, тогава те са били на мода, а царя имал такива юначаги таман 400 на брой.И Бог, му казва:Иди и го направи.Но в Своята милост, Бог изпраща само един човек, да предупреди царя, че е излъган и подмамен.Обаче скачат ония 400 и става една.....В крайна сметка, царят не взима присърце предупреждението на този самотен глашатай и повярва на тези 400 "Божии" пророци.И става така, че този цар е убит и войската му разгромена, защото един лъжещ дух го е подмамил с обещание за победа.Не ви ли хваща страх се чудя, как разбирате, че всички тия духовни послания са истински и са от истинския Бог.Защо си мислите, че не можете да бъдете излъгани и заблудени?Аз не казвам, че истината свършва или започва с мен и знам всичко, тя започва и свършва с Библията, а аз просто я чета.В крайна сметка, всички ще повярват в нея, едни навреме, други късно.Все се сещам за един Савел, който стана Павел, как е избивал и преследвал християните.И какво ли се е случило , че се е обърнал?Проста работа, срещнал се с Бога и разбрал кое как стои и каква е истината.Затова, срещнете се с този Бог и ако Той не ви отговори, тогава аз съм лъжец.Библията е пълна с предупреждения за духовна измама, пренебрегвайки ги, автоматично приемаме заблудата.Бог никога не е оторизирал някой светия, Дева Мария или който и да било да говори от Неговото име, няма такова нещо в Библията.Това прави само и единствено Святия Дух.Следователно всички тия източници на духовно знание и послания, които не са от Святия Дух, са измамни и лъжливи.Не, не ви казвам не следвайте това или онова, това е ваше право, всички сме свободни хора.Но има последствия, има причина и следствие и добре е да ги знаете.Това е една друга алтернатива.Има измамни учения от сътворението на света, а Библията пише, че Сатана се преправя на светъл ангел.Забележете, светъл ангел, миличък и добричък и пълен с добри неща.Но...........е Сатана и Дявол, неприятеля и противника.Знам източни учения, които се опитват да ме убедят да изоставя предразсъдъците си, да се опозная по-добре и да видя, че съм част от Божествената същност, че имам неразвит потенциал и че зло няма, а всичко е само негативна енергия и собствените ми страхове.Духовни учители, пророци, медиуми, медитации, все неща, които претендират за истинска духовност и знание.Така ли е?Какво е средството да се проверят тия неща?Преживяването?Ние като хора мерило за какво сме?Истината с нас ли започва или може би свършва и е субективна?Какво е истина в крайна сметка.Откак свят светува, хората търсят истината и всевъзможни начини да я намерят.Някои успяват, други живеят цял живот измамени.Не затова умря Джордано Бруно на кладата, не затова са умрели хилядите убити от инквизицията и разни псевдо църкви и учения.Какво сте готови да платите за истината, нека така да го кажа?Някои са платили с живота си, даже хиляди, десетки хиляди.Какво знаеме ние днес?Живеем в благодатно време, но не го оценяваме.Никой не е преследван заради убежденията си, камо ли убиван, с изключение на единични случаи.Но едно време, хората са знаели цената, цената да са свободни, защото в Библията пише, че истината ще ни направи свободни.И са плащали с живота си затова, даже с радост са умирали.Защо ви говоря всичко това ли?Защото незнаем каква е истината и какво може да ни струва.Защото дяволът мрази истината за себе си и истината за Бога и той стои в основата на всички убийства и преследвания през вековете на християните, защото те са говорили истината, а на него тя не му изнася и той не може да я търпи.Исус каза: ако ви мразят не се чудете, защото първо Мене намразиха.Мразите ли Исус Христос?Не, но не Го и обичате.Средно положение, толерантни сме.Искате ли приятелката ви или приятелят ви да ви обичат или мразят така, като ни риба ни рак, толерантно.Аз не искам всеки случай.Затова не слагайте Исус до Буда или Мохамед, те на са дали живота си за вас.Както каза Вало по-горе, будизма и християнството са много различни, аз ще кажа нямат нищо общо.Защото да следваш учението на Библията, нито е лесно, нито винаги е радостно, но е истинско и е живо.Какво ще ми кажете, че незнам какво говоря ли?Да, говоря конфротационно, не е приятно, може да звучи проповеднически и т.н.Простете, не е това целта.Правя го за да ви предизвикам, да ви предизвикам да се замислите най-малко.Не, аз не насочвам вниманието към себе си, обърнете се към Бога, Той е истината.Исус каза:Аз съм Пътят, Истината и Живота и забележете, никой, не идва при Отца, освен чрез Мене.Тия думи се пишат под път и над път, но разбират ли се?Накъде сме тръгнали?Към Бога, към Истината?Исус казва, че през Него се минава и Той е Истината за Бога.Всички тия учения малко или много говорят за Библейския Исус.Опитват се да го представят в "нова"светлина, да дадат ново значение на Библията и нейното послание.А аз говоря старомодни работи, казах веднъж, на 2000 г. са.За тази истина, библейската, казах, че някои са плащали с живота си.А днес живота ни като, че ли не ни е толкова скъп и евтино го даваме.Бог ни обича, но в името на любовта, Той не ни спестява истината за това какви сме.Той е честен с нас.Вие бихте ли искали да бъдете лъгани от любимия човек и после да ви се кълнат в любов?Разбира ни, но за нашият проблем има само едно решение-смърт.Не вярвате?Погледнете Исус Христос.Ако можеше по-друг начин, Той щеше да го направи.Но нашият проблем е толкова сложен и тежък, че нямаше друго решение, освен смърт.Отвъд хубавите думи и пожелания, отвъд приповдигнатото настроение и приятните чувства, прекрасно изживените мигове и любовта към някого, Бог вижда греха в сърцето ни и Го е грижа за това, за което ние даже не подозираме.Защото то, ще ни заведе в ада, далеч от Него.То, беше причината да жертва Сина Си.Не казвайте, че Бог не го е грижа за света и Си стои на небесния трон, гледайки сеир.Той даде всичко, което има, няма какво повече да направи за нас или да ни предложи.Ако искаме решение на проблемите си, ако искаме истината за себе си и света, ако искаме един по-добър и не само, ами един истински живот-кръста на Исус Христос и това, което е след него.Не поклонението на мощи на светии, на парчета дърво или икони, следване на обичаи и езически ритуали, ами познаване на Бога и живот според Неговото Слово.Буквално , а не преносно и метафорично.Може да кажете за мен каквото поискате, не ви се сърдя.Може да подминете, това което написах, с насмешка или явно възмущение.Може да ме "обичате" и да сте толерантни.Но аз ви казвам, аз съм никой, един ден Бог ще ви съди, не аз.Един ден пред Него ще се изправим и аз няма да съм адвокат на никого или някой на мене.Боляло ли ви е от отхвърлена любов, от презрение и незаинтересованост?Мене да.Направил си всичко за някого, а той даже не се интересува.Понякога не мога да простя.Представете си да търпите това отношение 50-60-100 г.После да дойдат да ви плачат на краката и да ви се извиняват.Не става някак си, не е истинско.Засегнах ли някого, съжалявам.Примерът е груб, но Бог също има чувства, не сте ли се замисляли.Говоря за този Бог толкова много, навирам ви Го в очите, защото само Той направи нещо за нас, всички други само говорят, а Той жертва живота Си.Затова Го обичам и съм Му признателен, защото ме обича истински, а не само на думи.Думи всеки може да говори, всеки може да говори за любов, но не всеки може да жертва живота си заради любовта си.Знам, отегчих ви, спирам.Никой не може да обича насила другиго.Но знайте това, Бог ви обича, никой друг не ви обича толкова много.Приятен ден.

Редактирано от alesys (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даааааааа, колко сте прави само - Вало и Алесис.А именно - нашия избор може би са диктовките.За всеки е онова, в което той САМ вярва.И не е необходимо да се опитваме да разубеждаваме другите...Аз и ти и той и...сме различни.Различен е и избора ни.Общото е едно - любовта към хората и вярата в нещо.Да уважим ли това? :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям infinity1305. Сетих се за една източна притча, намерих я в една книжка с притчи в Спиралата.

"Вървял Учителят на Бялата ложа със своите ученици. По пътя срещнал Учителя на Черното братство с неговите ученици! Учителят на Черната ложа поздравил:

- Няма Бог!

Учителят на Бялата ложа отговорил:

- Няма Бог! - и след това всеки продължил по пътя си.

Учудени учениците на Бялата ложа попитали Учителя си защо така е отговорил, това противоречало на тяхната вяра. А той им отговорил:

- Бог е в хармонията! В споровете и караниците Любовта я няма."

Бих добавил, че ние живеем в свободен свят, което е гарантирано от Закона за свободната воля. Всеки има свой поглед към Истината, и съвсем нормално е те да не съвпадат. Много от нас се стремят към Бога, но пътищата към него са много. Все едно, че изкачваме Еверест, нима тези които се качват от Китай са на по-верен път от тези, които се качват от Непал. Е, някой са на по-труден маршарут :-)

Идеята за обща медитация е добра. С радост ще се включа.

Прекланям се пред Светлината във вас!

Редактирано от 100ri (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важното е да усетиш вътрешната потребност от търсенето на пътя.Останалото вече са подробности.

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:wors:

Според мен е важно нещата да бъдат разграничавани. Никой няма да хареса ако десерта му е смесен със супата. Или да отиде на хирург, а там да го лекува зъболекар или козметик. Публикувано изображение

Когато нещо не е от Будизма, то просто не е.

Всеки има свободата да избира.

Важно е обаче да знаеш какво избираш.

Резултатите от смесването на разлчини учения не са добри. Обикновено това е глава задръстена от твърде много концепции, малко разбиране, малко преживяване и сърце с твърде малко любов към другите. Нека сравним духовното усъвършенстване с изкачването на един връх. До върха водят няколко пътеки. Не всички. Ако тръгнеш по една от тези пътеки - имаш шанс да стигнеш до върха, ако ходиш от пътека на пътека - ще обикаляш в кръг.

Ако някой харесва тези диктовки - чудесно.

Просто те не са будизъм.

Споменатия Майтрея не е следващия (пети поред) Буда.

Будизмът се състои от възглед за това как стоят нещата, методи за трансформиране на интелектуалното разбиране в преживяване и интелигентни действия за задържане на постигнатото ниво. Истинската ни същност е абсолютно съвършенство отвъд думите и представите, абсолютно безстрашие, спонтанна радост и интелигентно, активно съчувствие. Това е целта на Будизма. Това е потенциала на всеки от нас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи се получи хубава медитация. Събрахме се 8 човека в един малък офис и мисля, че създадохме много енергия. Благодаря на тези, които се включиха без да присъстват лично. Весел и слънчев ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) О, моля ви, престанете.Престанете да теглите тази универсална черта.Всички пътеки водят към върха.Едни по-леки, други по-трудни.Боговете на древен Рим, не са еднакви с тези на древен Египет.Техните послания и цели са диаметрално различни.Днес, източната философия не може да се сложи до исляма.Той не може да се приближи до християнството, това са различни, противоположни неща.В Индия имат хиляда Богове.Как така ги обединявате и казвате всички водят към една цел?Бога на Мохамед, не е Бога на християните, Аллах не е същото като Буда или Кришна.Как така се универсализират нещата?Ми, прочетете Библията, прочетете и Корана, после прочетете сутрите на някой индийски гуру, и т.н. и пак кажете, че всички тези водят до една цел.Или ще приемете едното и ще отхвърлите другото или ще си направите една каша в главата.Ми най-малкото Иван не е Петър, нали.Както и Аллах, не е Исус Христос.Както и всички други не са еднакви с първите.За каква единна цел говорим тука?Това е безмислица, няма логика.Не можете да сте едновременно християнин и мюсюлманин, будист или баптист.В крайна сметака, тази цел, условно да я наречем Бог, какво е?Смесица от човешки разбирания, тълкувания, мъдрости и т.н.?Истината не е продукт на нас хората.Но всеки обяснява Бога, по своя си начин.И пак е един Бог.Не мога да схвана нещо.Разбирате ли, не че се заяждам с някого или нещо, но няма логика в такова твърдение.Такова Божество, трябва да е пълен идиот, щом може да е продукт на такава смесица на вери и разбирания.Поздрави. End :wors:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана нещо.Разбирате ли, не че се заяждам с някого или нещо, но няма логика в такова твърдение.

alesys, истински, от все сърце ти пожелавам да го разбереш някой ден. И тогаз ще ти се струва, че си най-щастливия човек на света. Хубавото е, че упорито търсиш отговора на въпросите си.

Всеки от нас в една или друга степен го вълнуват същите въпроси: Живота игра ли е? Какви са правилата на тази игра? Кои са Иисус, Буда, Мохамед? Има ли Бог?

Както казват Будистите - наблюдавай се. С наблюдението идват и отговорите, вселената отговаря на всички наши въпроси, важно е да сме наблюдателни, непредубедени, и да помним своите въпроси достатъчно дълго време, защото понякога те се бавят, е поне в началото.

Обърни се към Иисус или към самия Бог и го помоли да ти помогне да намериш отговор на своя въпрос, бъди искрен. Мисля, че ти вече си го направил. :-))

Но когато получиш отговорите ти е необходима и непредубеденост и вяра, за да ги разпознаеш.

Аз също подозирам, че в определени периоди на човешката история някой светли същноси са били възприемани за богове от човеците, което е нормално като се замислиш. Ти сам спомена за гръцките богове. Не мисля, че Зевс е Бога, за който ни говори Иисус. :-)))

Знам, че не се заяждаш и затова отделям време да ти отговоря.

И нека ангелите на Свети Архангел Михаил те пазят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снощи се получи хубава медитация. Събрахме се 8 човека в един малък офис и мисля, че създадохме много енергия. Благодаря на тези, които се включиха без да присъстват лично.

Весел и слънчев ден!

Поздравление на теб и групата :clap:

Повече от всякога, ЗЕМЯТА се нуждае от ПОЛОЖИТЕЛНА ЕНЕРГИЯ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Списък на диктовките дадени по-рано от Владиците, които се отнасят до 23 дата на всеки месец.

За милостта на 23 дата и другите възможности, които дават Небесата.

Възлюбеният Ел Мория, 19 юли 2006г

http://www.sirius-bg.iskri.net/dict4/65lelmoria190706.htm

"За предстоящия ден на лятното слънцестоене и Божествените милости свързани с този ден"

Господ Майтрейя, 15 юни 2006г

http://www.sirius-bg.iskri.net/dict4/45maitrea150606.htm

"Наставление за това как трябва да се отнасяте към всичко, което ви заобикаля във вашия плътен свят и в по фините светове"

Ел Мория, 20 април 2006г

http://www.sirius-bg.iskri.net/dict3/33elmoria200406.htm

"Нося ви две новини. Едната - тъжна и другата - радостна"

Възлюбеният Ел Мория" 7 януари 2006г

http://www.sirius-bg.iskri.net/dict2/22moria0701.htm

"За новата Божествена милост"

Възлюбеният Ел Мория, 27 юни 2005г

http://www.sirius-bg.iskri.net/dictations/116moria2706.htm

"За възможността да се облекчи кармата за следващия месец и писмата до Кармично Управление"

Възлюбеният Сурия, 23 юни 2005 года

http://www.sirius-bg.iskri.net/dictations/112suria2306.htm

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

към всички писали по темата Някого от вас чел ли е поредицата от книгите на Агни Йога,тоест думите на Учителите от Шамбала предадени на света чрез Елена Ивановна Рьорих от 1924 година до 1938 ,самоотвержена сътрудничка на космичните сили ? За мен думите на Татяна Микушина,са едно продължение на думите на Елена Ивановна Рьорих,може би Татяна Микушина е преродената Елена Ивановна Рьорих. Едва сега от този форум разбрах за нея,прочетох малко и съвпаденията с Агни Йога са направо поразяващи.Само да не излезе че е дословно,но ще трябва да попрочета за нея повечко. книгите на Агни Йога : Листа от градината на Мориа-Зов 1924 г. Листа от градината на Мориа-Озарение 1925 г. Община-1926 г. Знаците на Агни Йога 1927-1929 г. Безпределност 1 и 2-1930 г. Йерархия 1931 г. Сърце 1932 г. Огнен свят 1 1933 г. Огнен свят 2 1934 г. Огнен свят 3 1935 г. АУМ 1936 г. Братство 1 1937 г. Братство 2 Надземното 1937 г. Братство 3 Надземното 1938 г. Ще дочуем стъпките на огнената стихия, но ще бъдем вече готови да управляване вълните на пламъка. Затова ние приветстваме старшата Раджа Йога и утвърждаваме бъдещата Агни Йога. 1. Ще ви запитат — може ли идването на Майтрейя да ознаменува нова епоха? Отговорете — ако походите на кръстоносците създадоха епоха, то, разбира се, епохата на Майтрейя ще бъде хиляди пъти по-значителна. С това съзнание трябва да живеете. 2. Хората не разбират какво означава Бог и Бодисатва. Също както слепите питат — какво е светлината? И хората дори нямат думи за описване качествата на светлината, макар да я виждат всеки ден. Те дотолкова се страхуват от необикновеното, че са смесили границите на светлината и тъмнината. за тях е най-лесно да си представят, че дворецът на Бога се намира на най-голямата звезда. Иначе за тях Бог би останал без местожителство. Неспособността да схващат разликата ги кара да умаляват великото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

агни, добре дошъл във форума!

В своята диктовка от 9 май 2005 г. Николай Рьорих казва:

Събирайте се. Четете книгата “Община”. Четете книгите на “Агни-Йога”. Те са ви дадени.

Това и направих, нещата наистина са много близки. И няма как да е иначе, все пак авторите са едни и същи (нямам предвид Елена Р. и Татяна М., а Учителите).

Стилът е малко различен, обяснението го намерих в диктовката на Господ Шива от 1 януари 2006 г.

Работата е там, че съществуват много нива на подаване на информация. И това, което е достъпно до съзнанието на един, не може да бъде достъпно до съзнанието на друг.

Не винаги зад един сложен текст стои Истината.

Но ако сте стигнали до високо ниво на посвещение, тогава вие винаги търсите по полиците на магазините онези ключове, които ви позволяват да разпознаете Истината и в най-объркания текст.

По-рано ние прибягвахме към това, за да объркваме нашите послания преднамерено. В този случай се стараехме да отблъснем онези, които биха използвали нашата информация за користни цели. Сега ние не сме склонни към усложняване. Защото даваната информация винаги може да се усложни, но същността на даваното е много проста и достъпна дори за дете.

Явно учителите са сменили тактиката и вече дават информацията по-опростено. Татяна казва, че тя е Посланик точно както са били Блаватка, Елена Рьорих, Марк Профет и др.

Относно книгата Община мога да кажа, че ми бе полезна, от Спиралата свалих и други книги от Агни Йога и се каня да ги чета.

Светлина по Пътя!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Наистина ли вярвате, че някой диктува???

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли вярвате, че някой диктува???

Привет observer,

Аз бих ти отговорил така: Познавам хора, които виждат тънките светове. Когато Татяна Микушина през юли имаше среща в София, те казаха че до нея са видяли фигурите на Ел Мория и Санат Кумара. Те двамата са сред авторите на много от диктовките.

Аз не виждам тънките светове, но усещам енергията. И там в онази зала имаше много силно поле. Без усилие навлязох в много дълбоко медитивно състояние.

В допълнение, това което се казва в диктовките много се доближава до истините, които сам съм открил:

1. всички духовни учители на човечеството са свързани по някакъв начин;

2. те идвайки във въплъщение, носят една истина, която в резултат на културните различия на техните последователи достига до нас изменена, но дори и тогаз ако имаме нагласата да търсим общото между отделните учения/религии ще го намерим дори след 25/20/14 века, но ние сме по-склонни да търсим разликата и да се конфронтираме.

3. човек се преражда многократно, мисля че има вече много и необорими доказателства за това;

4. ние не сме само физическо тяло, съответно ние не сме животно с разум, а дух прероден в тяло;

5. разумни и чувстващи същества има на много други места в космоса;

6. комуникацията между хората във въплъщение и тънкия свят е възможна.

Вече знам, че няма крайна истина, винаги има по-висша истина по Пътя. Всеки бива привлечен от учението или религията, която съответства на неговото ниво на съзнание или на неговите вибрации. И аз съм безкрайно благодарен, че намерих иформацията подавана чрез тези диктовки.

Няма съмнение, че диктовките са автентични.

Приятен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В допълнение, това което се казва в диктовките много се доближава до истините, които сам съм открил:

1. всички духовни учители на човечеството са свързани по някакъв начин;

2. те идвайки във въплъщение, носят една истина, която в резултат на културните различия на техните последователи достига до нас изменена, но дори и тогаз ако имаме нагласата да търсим общото между отделните учения/религии ще го намерим дори след 25/20/14 века, но ние сме по-склонни да търсим разликата и да се конфронтираме.

3. човек се преражда многократно, мисля че има вече много и необорими доказателства за това;

4. ние не сме само физическо тяло, съответно ние не сме животно с разум, а дух прероден в тяло;

5. разумни и чувстващи същества има на много други места в космоса;

6. комуникацията между хората във въплъщение и тънкия свят е възможна.

1. Какво разбираш под свързани и кой са духовните учители.

2. Кое те кара да мислиш, че след смъртта си учителите имат способността да общуват с хората. Примерно будистите вярват в прераждането. Как може учителя да е хем в "тънките светове", хем да е прероден? А ако е стигнал Нирвана, то той се е спасил и няма връзка със света на самсара. Затова съществуват и бодхисатвите. Би ли обяснил това противоречие?

3. Виж т.2 където именно преражданията са проблем, според мен.

5. Извънземни ли? Мислих че става въпрос за възнесени учители?!?

6. Не зная какво значи "тънък свят", но ще дочакам отговор по т.2?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

observer, според това...учение, възнесените учители не са се прераждали.Те са били само по веднъж на земята.Недокоснати от кармични товари, те могат да идват тук и да си тръгват.Могат да контактуват с избрани.

Сред тях са Иисус, Гуатама, дева Мария...трябва да хвърлиш един поглед на всички диктовки, за да видиш кои са.

Не отричам тяхното съществуване, както не мога да отрека фенома Ванга, или Нострадамус например.Те са контактували с някого, чрез някого са придобивали знание и картина, които са предавали на нас.Далеч не сравнявам Татяна Микушина с тях.Всеки по свой начин, със своята дарба...или способности.

Ако се зачетеш в диктовките и изключиш религиозния аспект, ще видиш че те учат само на добро.Бъди добър, работи за доброто на човечеството, не вреди никому, обичай хората...моли се...и такива неща.В тях има по - малко фантастика от колкото в Библията например.Не се говори за рогати, които са абсолютното зло, за съд или рай, няма догми, няма забрани, представляват само много добре подредени и представени ни съвети, които ако спазвахме, бихме добрували.

Розовият път - основното в тези диктовки - това е начин за самоусъвършенстване.Медитация, самовглъбяване, молитва.Всекиму известни пречистващи духа действия.

Тънък свят според мен се нарича онази част по пътя, когато вече си свободен от излишни, негативни емоции, усвоил си енергии, които са единствено полезни, научил си се да поемаш и даряваш любов...превърнал си се в канал на божествената любов...която чрез теб докосва останалите.Постигнал всичко това ти се докосваш до тънкия свят, където всичко е чисто и неосквернено от човешки желания, стремежи, емоции.

Така изглежда обяснено по най - простичкия начин.

Ако вникнеш, ако се задълбочиш, ще откриеш едно наистина добро учение, обединяващо най - доброто от всички религии до тук.

За тези диктовки и начина им на усвояване също така вярвам че е необходим определен момент.Ако един човек не е готов, не се чувства готов, няма пълна и абсолютна вяра в Бог и в Христовата Любов, то той не би ги разбрал.Както се случва с всяка една вяра или религия.

Ако не си вярващ а ги четеш, тогава просто можеш да откриеш в тези текстове много хубави съвети за своето ежедневие, за живота си, за добруването си.

Та така...по най - простичкия начин обяснено,с две думи, е това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

observer, според това...учение, възнесените учители не са се прераждали.Те са били само по веднъж на земята.Недокоснати от кармични товари, те могат да идват тук и да си тръгват.Могат да контактуват с избрани.

Сред тях са Иисус, Гуатама, дева Мария...трябва да хвърлиш един поглед на всички диктовки, за да видиш кои са.

Не критикувам от злоба. Просто когато нещо ми звучи противоречиво - задавам въпроси.

Кой избира избраните? Ако беше само една религия щеше да е ясно. Обаче когато Мохамед, Йехова и Исус твърдят, че само и единствено те са прави, как журито определя кой да чува диктовките?

Само Гаутама ми е достатъчен за да намеря нелогизъм в иначе така "стройната" структура на това учение. Самия Шякамуни произлиза от религия и общество, което силно вярва в прераждането. Целта на Гаутама е да намери изход от страданието и непрекъснатия цикъл от животи. И според будизма успява. Та тук и въпросът ми: Кой и защо реши, че Буда бил дошъл само веднъж на земята?

За Исус - тук съм по-съгласен с еднократния билет. Християнството проповядва, че човек има безсмъртна душа която само веднъж се въплътява и после според живота, който си водил - Ад или Рай и то вечно. Та искам да попитам и по този повод - Исус от рая ли диктува?

Не отричам тяхното съществуване, както не мога да отрека фенома Ванга, или Нострадамус например.Те са контактували с някого, чрез някого са придобивали знание и картина, които са предавали на нас.Далеч не сравнявам Татяна Микушина с тях.Всеки по свой начин, със своята дарба...или способности.

Ако се зачетеш в диктовките и изключиш религиозния аспект, ще видиш че те учат само на добро.Бъди добър, работи за доброто на човечеството, не вреди никому, обичай хората...моли се...и такива неща.В тях има по - малко фантастика от колкото в Библията например.Не се говори за рогати, които са абсолютното зло, за съд или рай, няма догми, няма забрани, представляват само много добре подредени и представени ни съвети, които ако спазвахме, бихме добрували.

Розовият път - основното в тези диктовки - това е начин за самоусъвършенстване.Медитация, самовглъбяване, молитва.Всекиму известни пречистващи духа действия.

Това, че едно учение говори за добро, не го прави автоматично такова. Виждам много парадоксални противоречия, които не са обяснени или са пропуснати при смесването на религиите. Още повече ако това смесване става от човек, който не познава съответните религии, а просто чува диктовки.

Съжалявам обаче между медитация и молитва има малко общо. Целта и методите са различни. Та как се стига до еднакъв резултат с различни методи?

За тези диктовки и начина им на усвояване също така вярвам че е необходим определен момент.Ако един човек не е готов, не се чувства готов, няма пълна и абсолютна вяра в Бог и в Христовата Любов, то той не би ги разбрал.Както се случва с всяка една вяра или религия.

Чакайте малко да се разберем. Християнската любов и вяра са си само за християните. Как може да се разбират другите учения през призмата на християнството, при положение, че самото християнство ги отрича?

И последно - тоя отговор, че не си дорасъл да разбереш нещо, е повече от стандартен, когато се отправят неудобни въпроси. Та ще получа ли конкретни отговори на конкретните ми въпроси или да се считам за недорасъл?

"Истината е относително нещо, но винаги е само една" :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаех си че е грешка да нарека четенето на диктовките и цялата тази работа - учение.Както и предполагах, разбрал си неправилно.Тук няма религия, не се хващай за същите въпроси, които обикновено се задават относто противоречията и несъответсвията в религиите.

Няма как да ти обяснявам каквото мисля и в каквото вярвам, ако не си чел тези неща.Можеш да започнеш от книгите на Блаватска, да минеш през Тибетеца, Агни йога и диктовките, можеш да почетеш трудове на хора, споменавали години наред същото това "учение".Отговорите на твоите въпроси ще намериш там.

Между другото - никой не те кара да ги четеш и не разбирам като не те интересуват, защо питаш.А ако те интересуват - има литература за тях.Тук едва ли някой ще влезе в така желания/както подозирам/ пореден религиозен спор.Знаеш ли защо...хората, които четат тези неща до един са изключително спокойни и търпеливи и не се поддават на провокации.

Аз явно съм изключение, и ще трия всякакви нападки и глупости от тази тема.

И още нещо.Молитва...това не е само повтарянето до безпамет на "Отче наш".Това е общуване с Него, и определени думи, стихове или стандартни молитви тук няма.Има посочени розарии, като насока, как да се молиш.

За мен молитвата е нещо много лично.Както един познат обичаше да казва - Тя е танца ти с Неговата Любов, в твоето сърце, само за теб.

И за мен, при медитивни действия например, е много по - важна една такава молитва, почти колкото мантрите за някои например.

За така наречения Розов Път - няма определен стандарт, стига да си намериш своя си начин да се самоусъвършенстваш.А една точка от всичко това е да не обясняваш, да не настояваш, да не натрапваш онова, в което вярваш.Именно защото всеки сам ще трябва да го извърви.Сам за себе си.

Приключвам спора, ще трия всякакви нападки и глупости тук.

Вярвам че ако се обърнеш за съвет или информация към някой от пишещите в темата, с удоволствие ще ти помогнат.Но основния принцип в това "учение" е - Търси.Не ставало с питане и с контра.

Успех.

п.п. Мен не ме интересува дали вярваш в тези неща или не.Мен ме интересува темата да е чиста от спорове и нападки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно те подкрепям Инфи,тук трябва да разменяме опит и знания. А колкото до религиите,които observer засяга, едно от предсказанията на ВАНГА е че:"Един ден на земята ще се върне най-старото учение" Не религия,а учение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване