infinity1305

Будизъм /за любопитните/

8967 мнения в тази тема

преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Ясно, не си философ.

Ми като не си философ, откъде това самочувствие, да съдиш кой доктор по философия си е получил заслужено титлата и кой не ?

Ти от къде имаш токава самочувствие, по скоро е въпросът? Ти за къв са мислиш е? Помагал ни да разберем? Ти тотално си са издухал вече пич. Някои да ти е искал помощта? Или ти зорлем си я предлагаш? То бива, бива ма твойто фантазно е баси жума. 

И спри на занимаваш с твоите депресии, нито Сисонето ма интересува нито интригите ти. Драма принцеса Чеп.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, König написа:

Ти от къде имаш токава самочувствие, по скоро е въпросът?

Нямам. Просто човека си говореше с мене, не с вас. Не знам що. Докато Вако не се залепи за него и не спря да го псува, докато не го изгони.

Сега се опитва да прави същото с Шунята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Shiniasu написа:

Ами разсъждавам си в опитите си да разбера донякъде света в който живея. 

Аха, значи викаш та интересува света около теб. Ми ти поне разбра ли че в този свят има и други хора? Или че може би не всеки го интересува твоите опити? 

И по скоро се опитай да разбереш първо себе си, щот даже още не си тръгнал. И тогава ми разбирай света, щот така ще дразниш по малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, König написа:

И тогава ми разбирай света, щот така ще дразниш по малко.

Когато медитираш си поемай по дълбоко въздух и го изпускай плавно, и така подлия Шинясу няма да успее да те издразни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Реджеп Иведик написа:

Помагам ви да разберете правилния възглед, като представям по алтернативен и политкоректен начин опорните точки в които сте се вкопчили

За по простите - раздрусвам джанката

Друсаш - мъдите на админите и модераторите. Да беше помогнал на човека, като го е нападал Ванко и като ти е направил положително впечатление - ама как да стане, като си малодушна мижитурка, която знае само да цикли назубрени постулати. Не те знам кой набор си, ама ми изглеждаш издухана чичка, пред пенсионна възраст - за това все и на комунизъм те избива, за това си и такъв натеганчо, за това и нямаш куража да застанеш очи в очи с будистки учители, че ще ти стане ясно каква си лигла безподобна. Просветлен загубеняк - нямаш мишци да ми раздаваш акъли, ала поне да имаше духът на философа, а пък то какво ..... подлизурко с опорна точка клевета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, sound написа:

Друсаш - мъдите на админите и модераторите.

Това е краен възглед.

За да получиш правилен възглед, трябва да се научиш да си мислиш, че дори и силно да си убеден в нещо, то пак е вярно и не е вярно. Но това е по лесната част. По трудната е да знаеш, че дори и когато видиш демонстрация на правотата си, пак да продължиш да си мислиш, че си прав и не си прав.

Щото и демонстрацията като всеки един феномен, няма присъщо съществуване. Демонстрация е и не е демонстрация. Доказателствата не са доказателства и са доказателства.

Не е лесно знам. Ако знаеш аз през какво съм преминал докато получа просветление. Има ползи и за психиката, макар и да няма ползи за психиката. Например научаваш се хем да се учудваш на всичко, хем да не се учудваш на нищо.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 минути, Реджеп Иведик написа:

.......

А това е - нищоказване, в което се знае, че си много умел, голямо постижение, бравос, поздрави. Кой е този сисоне - търсих отдеве такъв ник, че поне да видя колко велик философ сме отървали. Я го изпиши правилно, че да разгледам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, sound написа:

А това е - нищоказване

Нищоказване е и не е нищоказване.

От юдаизъм по разбираш. Там съм те признал. Въри да им разкажеш игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

......

Не си ми мерило бре паляк - кажи кой е този сисоне, да го прочета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Ясно, не си философ.

Ми като не си философ, откъде това самочувствие, да съдиш кой доктор по философия си е получил заслужено титлата и кой не ?

От друга страна като се замисля, ако си наистина Божинката, най великия философ на всички времена, дето я е измислил атомната бомба е бил футболист. Има нещо гнило в Дания

Ясно е само, че ти не си посещавал ВУЗ, а пишеш полуграмотни коментари в интернет форум. И да, Божинката съм. Как ме разкри, Шерлок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Това е краен възглед.

За да получиш правилен възглед, трябва да се научиш да си мислиш, че дори и силно да си убеден в нещо, то пак е вярно и не е вярно. Но това е по лесната част. По трудната е да знаеш, че дори и когато видиш демонстрация на правотата си, пак да продължиш да си мислиш, че си прав и не си прав.

Щото и демонстрацията като всеки един феномен, няма присъщо съществуване. Демонстрация е и не е демонстрация. Доказателствата не са доказателства и са доказателства.

Не е лесно знам. Ако знаеш аз през какво съм преминал докато получа просветление. Има ползи и за психиката, макар и да няма ползи за психиката. Например научаваш се хем да се учудваш на всичко, хем да не се учудваш на нищо.

Твоето също е краен възглед. 

току-що, Реджеп Иведик написа:

Нищоказване е и не е нищоказване.

От юдаизъм по разбираш. Там съм те признал. Въри да им разкажеш игрите.

Почакай да мине Шабатът.

преди 1 час, König написа:

Аха, значи викаш та интересува света около теб. Ми ти поне разбра ли че в този свят има и други хора? Или че може би не всеки го интересува твоите опити? 

И по скоро се опитай да разбереш първо себе си, щот даже още не си тръгнал. И тогава ми разбирай света, щот така ще дразниш по малко.

На мен пък за разлика от теб, опитите ти за разговор в темата ми харасват. Ама ми свършиха пуканките

Редактирано от Shiniasu (преглед на промените)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв юдаизъм, какъв шабат - няма такова нещо, това са чисто бандитски организации, с подкрепата на шепа заблудени  роби. Юдаизма отдавна е в историята - много отдавна.. А тоз Сисоне - голямо реване по него, големи сълзи се леят, сега не ще да обади, кой е тоз велик философ и мислител ...... реджепщовини кретении. Некъв дрисък намерил форум да си вее непраните гащи, че да го забележат - за будизъм тръгнал да говори, на философ да се прави. То, ако от това ставаше будизъм или поне философска тема - да се беше случило. Ама не би. Няма и да се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, Божинката написа:

И да, Божинката съм

Ма истинския ли ?

Начи съм си говорил с Божинката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

божинка  я се стегни у кръста уцели вратата тая годиня ма ....  му  д .... ва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смятааай ся като им кажа на идиотите, как ще позеленеят от завист !

преди 5 минути, Yvan Sergeev написа:

божинка  я се стегни у кръста уцели вратата тая годиня ма ....  му  д .... ва

Той сега де рита Божинката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

у бюрото по труда  :clown:

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Yvan Sergeev написа:

у бюрото по труда  :clown:

Ясно, той затуй нервен и ме псува на вишу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход