Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Будизъм /за любопитните/

Препоръчан отговор

преди 18 минути, Мо_хи_ни написа:

Трима мъже в лодката, като не става дума за кучето. Кучето мълчи, но мъжете вият. Срещу отражението на луната в езерото. 

Нещо подви опашка (за пореден път)....
А докажи че не ти хлопа само дъската ами цялото черчеве...та айде утре посети лекар.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 16k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• NoMeJodas

1502

• Реджеп Иведик

1556

• Śūnyatā

1886

• _Alex&Vanko_

1366

Винаги съм наблюдавала с интерес до каква степен образното обуславя не само нашите реакции, но и очите, с които гледаме на света. И в каква степен човек е вкопчен в образното, защото без него се чувства не просто мъничък, а буквално нищожен.

И всяко едно отношение, което търси фантазният човек, следва да оправдава фантазиите му, в противен случай той се усеща дълбоко нещастен и разочарован. Но въпреки това не се сеща, че причината за страданието му е нереалния му поглед не само за света, но и за самия себе си.

Ето така се случват въпросните когнитивни дисонанси - когато фантазното влезе в директно противоречие с реалността. Разбира се, за да се избегне болката от този дисонанс, се включват определени защитни механизми, които да предпазят фантазния образ от разрушаване на всяка цена, с всички възможни средства, ако трябва дори човек ще прибегне до насилие, до унижение, до комплоти, клюки и интриги, само и само да запази фантазния образ за себе си непокътнат. А всъщност, всичко това се случва, защото човек отказва упорито да си каже нещо сам на себе си и да се промени. Но за да видиш собствената си неадекватност е нужна адски много смелост и искреност. На всичкото отгоре ще трябва да видиш неща, които непросто ще разрушат огромна част от фантазията на аза, ами ще ти се струват първоначално грозни, налудничави, криви, маниакални. Страшно е. Никой аз не се предава така лесно, егото е свързано предимно с инстинктите за оцеляване и е по-лесно да насочиш енергията си за рушене навън, отколкото навътре. Защото винаги така си постъпвал като дете, винаги някой друг е бил отговорният, винаги някой друг е трябвало да ти подаде нещо или винаги някой друг е отказвал да ти подаде и си се чувствал ощетен, измамен, излъган, предаден.

Но времето минава, хората, уж, отдавна са напуснали детската възраст, но понякога се случва така, че емоционално в развитието си остават застинали точно на една определена възраст, в която са били адски наранени. И са създали приказки в себе си, за да оцелеят в обстоятелствата, в които са били поставени. Което е правилно, механизмът е сработил и детето е оцеляло. Но вече в една по-зряла възраст тези механизми не са адекватни за справяне с реалността. Въпреки това е невероятно колко масово се използват и дори не се осъзнава, че се прави.

Вижте, момчета, на мен ми е ясно защо реагирате по начина, по който реагирате. Ще ме разкъсате, ако можете, на парчета, но няма да се вгледате в себе си. Вие проектирате върху мен цялата насъбрала се болка и разочарование на детето във вас. Всичко, което не сте получили от майките си и бащите си. Искате тя да изчезне, да се махне завинаги, да се спасите. Лошата новина е, че дори и да ме убиете с камъни, това няма да ви помогне. Само при следващия появил се тригър на детската ви болка, ще поведете поредната война за оцеляване. Този път ще е друг човек, но поведението ви ще е същото, защото ще прехвърлите този образ върху него. И ще страдате пак и пак, и пак…и пак…докато не си свършите домашната работа и не излекувате нараненото дете в себе си.

Времето минава, годините се трупат, всичко е единствено във ваши ръце.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами лекувай се-недей да въртиш една и съща плоча:тригъри,патерни,патерици и тнт.
И никой не е тръгнал да те убива или разкъсва,понеже едно че си мъртва отвътре,второ сама се разкъсваш и на никой не му пука.
А тия театри и сценки които разиграваш само показват колко си затънала във фантазиити си...та така.

преди 50 минути, Мо_хи_ни написа:

И ще страдате пак и пак, и пак…и пак…докато не си свършите домашната работа и не излекувате нараненото дете в себе си.

Аууу-много бързо забрави как майка ти "уж" те малтретирала...мхм.
Добре че е форума та да имаш поле за изява на неадекватните си размисли....
Айде лека че не ми се четат повече болнави буламачи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Вacко написа:

..........

"Навлек" нали знаеш какво е - особено патологичните случаи. Във виртуална среда, на форумно ниво - няма отървия и това е. Бих се гаврил с нея, но като знам, че иде реч именно за болнава работа и .......  - само като гледам в какви филми се вкарва: сама си ги измисля, сама си ги играе, сама си ги режисира; никой не участва в тях, ала като не е наред с главата, как да проумее това толкова простичко положение. Хора без смисъл в живота! - ясно е, че на такъв човек ще му се иска да е особено значим, ама уви: така и не намира пиедестал, на който да се изкачи. Е - форума все върши някаква работа, като убежище за търсещите утешение и оправдание. Не много ефективно лечение, но - колкото, толкова. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Напълно те разбирам,понеже е изпитано на собствен гръб :)

преди 17 минути, sound написа:

Е - форума все върши някаква работа, като убежище за търсещите утешение и оправдание. Не много ефективно лечение, но - колкото, толкова. 

Верно върши-само виж какви блог постове плеска,следва си ги сама и са заключени за коментари да не би някой да и обори копи/пейст статииките :)
Патология....

преди 2 часа, Мо_хи_ни написа:

И аз те обичам, Гонзо. :mark:

Ама аз не :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че се проявява нескрит интерес към моя блог, затова да ви информирам.

Редактирах последната статия от блога, понеже добавих нещо. 

Отмъщението, Васко, няма да ти върне загубеното. Дано скоро намериш покой в себе си.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Мо_хи_ни написа:

Виждам, че се проявява нескрит интерес към моя блог, затова да ви информирам.

Редактирах последната статия от блога, понеже добавих нещо. 

Отмъщението, Васко, няма да ти върне загубеното. Дано скоро намериш покой в себе си.

Драга аз инициирах интереса към твоя блог-по простата причина че жена на 43 намира за достойно да покаже че ме е блокирала във ФБ.
Мила Елена аз не отмъщавам-и нищо не съм загубил.Виждаш ли как егоцентризма си оказва влиянието?

А и виждам какво си добавила-което само потвърждава какво си всъщтност ;)
Всеки може да види какво съм ти писал,при положение че уж съм блокиран :)
та?

Цитат

Ако някой все още се чуди защо Васил ми отмъщава, истината е съвсем тривиална. Не може да преглътне факта, че всичко свърши и търси начини да ме трови, понеже отказвам, какъвто и да било личен контакт с него…Как може да си осмислят живота по този начин някои хора - долната статия дава обяснение. Eergisteren на холандски значи 

Васил нали беше блокиран?!?!?
Васил та Васил..нещо не ти дава покой,а?

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чета и се успокоявам. Кака за тази материя ли ме подцени ? Добре че съм атеист ...
Това ли било будизма!? Няма начин да ми се опре на мен. Доста ниска топка е за мен тази материя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ъхъ...защо питаш?

преди 3 минути, BMW Маниак написа:

Чета и се успокоявам. Кака за тази материя ли ме подцени ? Добре че съм атеист ...
Това ли било будизма!? Няма начин да ми се опре на мен. Доста ниска топка е за мен тази материя.

Спокоен бъди-Кака ти е мижи да те лъжа,ама като я копнат ...видиш ко става ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Вacко написа:

Ъхъ...защо питаш?

Мислех че са някакви самсари и подобни, може и да греша за думата. Дано не е от някоя друга материя де съм я чул случайно че ша стана за резил на стари години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, BMW Маниак написа:

Мислех че са някакви самсари и подобни, може и да греша за думата. Дано не е от някоя друга материя де съм я чул случайно че ша стана за резил на стари години.

Ужким-да сме интересни,ама ....чети назад.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

И това е религия. 

И пак ли ти си я измислил ? Че да ти стана последовател!

преди 11 минути, Вacко написа:

ама ....чети назад.

И без това да си запълня времето докато чакам една другарка да ми се обади. Ако ми се обади изобщо ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, BMW Маниак написа:

И без това да си запълня времето докато чакам една другарка да ми се обади. Ако ми се обади изобщо ...

Дано не е като тази:
OpvT0fu.jpg

sF75MFT.jpg

Тва е в блога на достопочтенната

Тая тема е за будизма,ама егоцентризма у някой хора надделява и ръсят простотии

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Ти си ги имаш там атеистките кумири и им се кланяш.

И да не ходиш на църква, пак ходиш на църква. Вярата, че няма бог е същата заблуда, като вярата, че има бог.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, Вacко написа:

Гняв?!?Ами сравнихме си със Саунд кви си ни ги плещила-1:1 драга.....

С един репертоар кара наред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Вacко написа:

Та какво му е лошо на това?

Не съм казал, че е лошо. Нито, че е добро. Изабел реши да се пъчи, че е атеист. Значи има краен възглед.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

Изабел реши да се пъчи, че е атеист.

Добре че детството ми мина по време на комунизма. Религиите никой не са докарали до добър край.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, BMW Маниак написа:

С един репертоар кара наред!

И питаш!
Мога и трети човек да поканя да си каже мнението относно репертоара и.
Ай да слезем в Празни и забава  че не е тук мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, BMW Маниак написа:

Религиите никой не са докарали до добър край.

Крайния възглед. Крайните възгледи. 

Иначе какво, вярва си някой, че има господ, друг пък си вярва, че няма господ. Това не съм забелязал да кара хората до добри и лоши краища.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Крайния възглед. Крайните възгледи. 

Иначе какво, вярва си някой, че има господ, друг пък си вярва, че няма господ. Това не съм забелязал да кара хората до добри и лоши краища.

ай долу-че мърсим темата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване