Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

току-що, Shiyanu Neko написа:

е всеки си вярва сам в нещата такъв е живота ^_^

Пич да си вярва, не ми дреме. Ама да си седи в къщи и да не се прави на голям разбирач. Никой няма да му прави проблем. Ама когато един мега згънал пожарникар тръгне да ми се прави на Буда... Хаха ...няма как да стане.

тц тц голяма агресия XD

Охо ти явно нищо не знаеш. Хахаха :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Калдата-духачи!! написа:

Пич да си вярва, не ми дреме. Ама да си седи в къщи и да не се прави на голям разбирач. Никой няма да му прави проблем. Ама когато един мега згънал пожарникар тръгне да ми се прави на Буда... Хаха ...няма как да стане.

не мисля че си вярва че е буда по скоро вярва че разбира буда. всеки разбира нещата по свой начин не си ли малко груб с него ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiyanu Neko написа:

не мисля че си вярва че е буда по скоро вярва че разбира буда. всеки разбира нещата по свой начин не си ли малко груб с него ? 

Пич аз съм единствения тук който го познава лично, аз му дадох възможност да се види себе си през мен, и той показ истинската си същност. Не е мой проблем че е такъв, негов си е. Аз за това много му се смея защото ако знаеш какъв е и кой, ще избягаш и въобще на такова нещо няма да искаш да вярваш. Повярвай ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и все пак мисля че не е нужно такива думи все пак и той е човек . ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма някой които да разбира от будизъм и да не медитира, и то сериозно. Никога не е имало и никога няма да има. Има измислени герой като вунята и сие които си мислят че разбират. Ама стават само за ташак.

и все пак мисля че не е нужно такива думи все пак и той е човек . ^^

Хахахах, аве пич как ме кара да се смея. Ми то и аз съм човек бре....! Хахаах :-)

Ама просто човек, не Буда. хахаха :-)

Аре пак ще мина скоро, е не може без мен явно. Хахаха :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiniasu написа:

Кое не е наред?

Ами това очаквам да отговориш, а не да предлагаш аз да помисля - би било добре да предложиш примери някакви с текстовете на Нагарджуна, щото както и да го посмиля, не виждам какво не е наред да се чете от съвременния човек.

преди 1 час, Калдата-духачи!! написа:

Оп Саунде, ще каза едно  Hola.....:-)

Мараба бре бяс - влизаш ма с краката напред пак. ((: 

От дъжд на вятър се включвам аз - все по- постна атмосферата из форума, ма е те тази тема ме връща. То из БГ виртуала вече се обсъжда само политика и биг брадър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Калдата-духачи!! написа:

Няма някой които да разбира от будизъм и да не медитира, и то сериозно. Никога не е имало и никога няма да има. Има измислени герой като вунята и сие които си мислят че разбират. Ама стават само за ташак.

Хахахах, аве пич как ме кара да се смея. Ми то и аз съм човек бре....! Хахаах :-)

Ама просто човек, не Буда. хахаха :-)

Аре пак ще мина скоро, е не може без мен явно. Хахаха :-)

Перфектен никнейм! Номер 1 никнейм!

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sound написа:

И като се вземе предвид днешното време, кое не му е ОК на написаното от Нагарджуна?

И аз се чудя... Написах дълъг пост, който се изгуби, тъй че ще се огранича с този. Днес, по друг повод, мислих в тази посока. Някога рисувах, правех и склуптури, дори. Тогава много разсъждавах над проблема за формата и съдържанието. Стигнах до разбирането, че те се дефинират взаимно. Приятелката ми миналата седмица се върна от кагю-монлама в Бодгая и от двуседмичен ретрит в един наш манастир. И пак ми разказваше  че много хора от запад не правят традиционните три поклона (прострации), когато влизат в ладака (залата, където има изображения на будите, дават се обети, учения и посвещения). Защо? Щото за тях било неестествено и им приличало на църква. Но те пропускат смисъла. Поклонът е пред Буда, който е показал пътя за разкриването на нашия просветлен потенциал  т.е. нашата буда-природа. Фактически, ние се покланяме на буда, който е в нас. Ако човек не разбира такива основни неща и просто твърди, че дарма трябва да се адаптира към модерното светоусещане, то няма полза да обяснявам повече. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уважението е към учителите а не към традицията ? 

преди 6 минути, dagpo19 написа:

И аз се чудя... Написах дълъг пост, който се изгуби, тъй че ще се огранича с този. Днес, по друг повод, мислих в тази посока. Някога рисувах, правех и склуптури, дори. Тогава много разсъждавах над проблема за формата и съдържанието. Стигнах до разбирането, че те се дефинират взаимно. Приятелката ми миналата седмица се върна от кагю-монлама в Бодгая и от двуседмичен ретрит в един наш манастир. И пак ми разказваше  че много хора от запад не правят традиционните три поклона (прострации), когато влизат в ладака (залата, където има изображения на будите, дават се обети, учения и посвещения). Защо? Щото за тях било неестествено и им приличало на църква. Но те пропускат смисъла. Поклонът е пред Буда, който е показал пътя за разкриването на нашия просветлен потенциал  т.е. нашата буда-природа. Фактически, ние се покланяме на буда, който е в нас. Ако човек не разбира такива основни неща и просто твърди, че дарма трябва да се адаптира към модерното светоусещане, то няма полза да обяснявам повече. :)

има логика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Shiyanu Neko написа:

Към учението, което се предава от учителите. Културната традиция е нещо, което има второстепенно значение, но не може да се игнорира тотално. Понеже, то учението са дава в определен контекст, който е културно-исторически. Езиков дори. Ако човек няма понятие от този контекст, то той не може да възприеме учението и не може да има приемственост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, sound написа:

Мараба бре бяс - влизаш ма с краката напред пак. ((: 

От дъжд на вятър се включвам аз - все по- постна атмосферата из форума, ма е те тази тема ме връща. То из БГ виртуала вече се обсъжда само политика и биг брадър.

Опа, тук съм. Хаха :-) Е нека малко да припомня, иначе ептем ще се самозбравят.  Аз се върнах малко пак в булгаристан и викам чакай малко да видя ко ста, ма то значи всичко върви по план. Затъпяваме бавно, но славно. Значи всичко е наред. Ама поне имате шунята дето ръси просветление в несвяс из форумите, какво се оплакваш. Такова нещо никъде другаде няма, хахаха.:-)

преди 17 минути, dagpo19 написа:

Ами защото тези по манастирите са го превърнали в религиозен ритуал, и всичко като цяло в религия. Това е упражнение за ученика, упражнение за нещо много важно ако въобще има човек сериозно отношение и намерение. 

преди 11 минути, Shiyanu Neko написа:

Е как така, уважение кът учителя, пък към традицията, не? В това няма логика. И поклона и прострациите има много и съвсем друг смисъл. Това е упражнение, метод. Както всичко което предлага будизма, методи за упражнение и усвояване. И в това всичко няма никой друг освен теб самия, и ако трябва да направиш прострация на учител или в манастир. Помисли защо трябва да го правиш, а не защо ти казват да го правиш. Ако ме разбираш. :-)

преди 6 минути, dagpo19 написа:

Към учението, което се предава от учителите. Културната традиция е нещо, което има второстеоенно значение, но не може да се игнорира тотално. Понеже, то учението са даяа в определен контекст, който е културно-исторически. Езиков дори.

Това е в контекста на "религията" Будизъм. За хората без осъзнатост и познание за Ума си. Но за хората които за осъзнати и знаят какво правят когато се занимават с Будизъм, нещата имат съвсем друго значение. Затова изпълнението им, не е никакъв проблем. А напротив, мотивация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Калдата-духачи!! написа:

Ами защото тези по манастирите са го превърнали в религиозен ритуал, и всичко като цяло в религия.

На много места е така. Не споря. На други не е така. Не обобщавай наедро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма смисъл да се прави нещо защото такава е традицията . поклон трябва да се прави от сърце а не защото така ти казват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Калдата-духачи!! написа:

И поклона и прострациите има много и съвсем друг смисъл. Това е упражнение, метод. Както всичко което предлага будизма, методи за упражнение и усвояване. 

Точно така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dagpo19 написа:

На много места е така. Не споря. На други не е така. Не обобщавай наедро.

Какво на едро обобщавам? По манастирите независимо от коя школа се предава по строго определен начин. Това е факт, не обобщаване. А тези които истински се занимават с будизъм, не ходят по манастири или други публични места. Това мисля че е ясно на всеки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Shiyanu Neko написа:

няма смисъл да се прави нещо защото такава е традицията . поклон трябва да се прави от сърце а не защото така ти казват

Тук съм напълно съгласен. Идва следния въпрос обаче. Защо, или по точно кое, кара човек да прави нещо от сърце?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш като начало идея защо го правиш. Ако не разбираш, че това е нетод, както каза колегата, то няма смисъл да го правиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

уважението трябва да бъде не само към учението но и към учителя.

Ключова дума "уважението"..... :-) Значи, кое и за какво трябва ученика да прави прострация, било то пред учителя или в манастир? 

преди 1 минута, dagpo19 написа:

Трябва да имаш като начало идея защо го правиш. Ако не разбираш, че това е нетод, както каза колегата, то няма смисъл да го правиш. 

А, ти си цъкнат бре. От къде си ги разбрал тези неща? Каза ли ти ги някой, или..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да като цяло хората просто се кланят еи така за кеф  без да знаят защо което е нелепо.

Всичко е програмиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Калдата-духачи!! написа:

Какво на едро обобщавам? По манастирите независимо от коя школа се предава по строго определен начин. Това е факт, не обобщаване. А тези които истински се занимават с будизъм, не ходят по манастири или други публични места. Това мисля че е ясно на всеки.

Това откъде го измисли? Монасите в манастирите не практикуват дарма? Преувеличаваш силно. Дори Миларепа или Друкпа Кюнгле не казват такива неща. Будата казва, че дарма ще съществува докато има санга от монаси. След това, дарма ще съществува много ограничено. Моля те, не пресилвай нещата. 

преди 4 минути, Калдата-духачи!! написа:

А, ти си цъкнат бре. От къде си ги разбрал тези неща? Каза ли ти ги някой, или..?

Как мислиш? Сънувах ги, разбира се. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само тези които са осъзнали пътя или какво точно представлява той. И какво трябва да се прави, знаят как да го направят. А то е толкова лесно и елементарно. Знаеш ли какво си мисля аз. Понеже това за което става въпрос всъщност, каквото трябва да се осъзнае, е толкова близко до нас, до усещането ни за съществуване че, е трудно да се разпознае. А и не е нищо впечатляващо, някаква грандиозна истина, моментална реализация, каквото повечето очакват или мечтаят. Това което трябва да се осъзнае, е толкова травиално и досадно, че никои не иска да го знае. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Калдата-духачи!! написа:

Какво на едро обобщавам? По манастирите независимо от коя школа се предава по строго определен начин. 

В смисъл? По какъв начин предлагаш да се преподава? И ти не знаеш, ма си пишеш лафчетата, които си чел и ти идват на ум. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване