Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже коя видеокарта е по-добра - Intel® HD Graphics 505 или NVIDIA GT 810M 2GB DDR3. Благодаря!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нвидията е скапана бюджетна карта, ама пак е малко по-добра от вградената, а и ползва собствена памет и не дърпа от системната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За какво са ти? И двете не стават за игри. Ето ти спецификации и тестове:

https://www.notebookcheck.net/Intel-HD-Graphics-505.182722.0.html

https://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-820M.108477.0.html

като 810м е ребрандирана 820м с леко по-ниски честоти, реално са една и съща карта (смъкни още 5-10 кадъра при игрите).

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Благодаря ви! 

Просто си търся горе долу добър лаптоп не ми е нужен за игри.

Редактирано от Карлос (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом не ти е нужен за игри, търсиш някакъв с i3/i5 процесор, SSD и само вградено видео(без разни nvidia/amd карти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих заложил на интелска за по-добра производителност но за игри незнам как ще държи .

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@adersa какво и е по-производителното на Intel картата? Видя ли линковете, които съм дал по-горе? Все пак не е ясно каква точно работа ще се върши с лаптопа, затова няма как да дадем точна информация. Ако се правят видеообработки NVIDIA картата би помогнала, поради поддръжка на хардуерно ускорение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид , че интелската не би държала добре на игри но за производителност е добре на лаптопа ми е интелска и е супер .

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

@adersa какво и е по-производителното на Intel картата? Видя ли линковете, които съм дал по-горе? Все пак не е ясно каква точно работа ще се върши с лаптопа, затова няма как да дадем точна информация. Ако се правят видеообработки NVIDIA картата би помогнала, поради поддръжка на хардуерно ускорение.

Не си прав интелската е по добра !

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

Имах предвид , че интелската не би държала добре на игри но за производителност е добре на лаптопа ми е интелска и е супер .

Пак не ми стана ясно - за каква производителност говориш? Картата става, колкото да подкара някой филм с HD/fullHD качество и елементарно ускорение. Вече за други неща NVIDIA ще се справи много по-добре, включително игри, 3D графики и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.