Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте всички.

Искам да ви питам какви вентилатори бихте ми препоръчали за тази кутия. Аз си мисля за 2х140мм-един отпред и един отгоре:

http://nikem-bg.net/computer-components/Arctic-Fan-F14-Silent-140mm-800prm-ACFAN00076A/

Кутията позволява 2х120мм или 1х140мм отпред и 2х120/140мм отгоре. Включва също един 120мм отзад exhaust.

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията идва с един 120мм , вземаш още един 120мм и си готов.

Ако не е нещо мега греещо вътре , това е достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Can Oa написа:

Кутията идва с един 120мм , вземаш още един 120мм и си готов.

Ако не е нещо мега греещо вътре , това е достатъчно.

Няма ли да е по-добре 2х120мм ? Един отпред и един отгоре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една 680ка на msi и райзен 1600. Картата вдига до 70 градуса а процесора 63, обаче зад вентилатора въздухът е като от сешоар. Аз преди го бях клокнал на 3.75GHz, но като пуснех по-сериозни игри (Metro 2033 redux, Rainbow 6) след 10 мин компа изгасваше със въртящи се перки и светеща EZ Debug led лампичка на процесора, т.е има проблем със него. Както и да е де, свалих честотите и вече не гасне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Yordan Videnov написа:

Има една 680ка на msi и райзен 1600. Картата вдига до 70 градуса а процесора 63, обаче зад вентилатора въздухът е като от сешоар. Аз преди го бях клокнал на 3.75GHz, но като пуснех по-сериозни игри (Metro 2033 redux, Rainbow 6) след 10 мин компа изгасваше със въртящи се перки и светеща EZ Debug led лампичка на процесора, т.е има проблем със него. Както и да е де, свалих честотите и вече не гасне.

Kak точно го клокна до тези 3,75, защото и аз съм с такъв и за подобна честота дори не иска да му вдигаш волтажа. А 3,8 спокойно си ги държи със стоковия и то без да развърта много. Кажи си и дъното защото много ме съмнява да не е някоя от шитните на GB и да ти се палят VRM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Tomahawk на msi, 4+2 фази. В350 разбира се.

Редактирано от Yordan Videnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, взех си 140мм вентилатори и искам да си сложа един отпред. Проблема е че идват със самонавиващи се винтчета, а дупките на кутията са.. малки. Аз вече направих резби във вентилатора, обаче кутията е костелив орех. Да продължавам ли да мъча дупките или има и други решения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Yordan Videnov написа:

Абе, взех си 140мм вентилатори и искам да си сложа един отпред. Проблема е че идват със самонавиващи се винтчета, а дупките на кутията са.. малки. Аз вече направих резби във вентилатора, обаче кутията е костелив орех. Да продължавам ли да мъча дупките или има и други решения?

Кутията идва с болчета за предни вентилатори , които не са "самонавиващи"  доста по-дълги са ще ги познаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но са тесни за вента. :/ А и той, самият няма резби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Yordan Videnov написа:

Да, но са тесни за вента. :/ А и той, самият няма резби.

uHqrU2.jpg

как тесни точно за там са, 10 конфига съм правил и слагал тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто винтчето без проблем влиза в дупката на вента. Както и да е, оправих се с оригиналните винтчета. Всичко е тип-топ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.