Премини към съдържанието
kalansuv

Другарят, каквото е търсел, това е и намерил.

Препоръчан отговор

Комерсант публикува наскоро разсекретено писмо от архива на Сталин. Злодействата на болшевиките премазват дори съдбите на своите. Драмата на Благой Попов е изключително показателна за античовешката същност на сталинизма и комунизма.

safe_image.php?d=AQDUHGlCxMJmdnky&w=476&
faktor.bg

Абе, тоя другар Благой Попов май се оплаква от "голямата привилегия" да се намира в страната дето "так вольно дишет человек". Що за безочие питам аз? Както се казва в поговорката, хората го пуснали под кревата /ГУЛГ де/, а той иска на кревата и дори пита за жената. Е, не става така, байно. Сред милиони сталинисти по света, мечтаещи да живеят и дишат волно в СССР, на тебе се е паднала "рядката чест" и сега мърморене. То няма угодия, другарки и другари.
Интересна история която доказва,че БКП-БСП винаги е била на директно управление от Русия,това е световен прецедент човек обвинен за опозициона деиност в партия която се намира в една държава е осъден в друга и тази партия в днешни дни говори ,че България е загубила своята независимост влизайки в ЕС и това ако не е наглост !!!Но в историята има място и за един полпжителен извод,че всеки които се продал на дявола наречен Русия накрая попада в Ада.
Империята на злото мачкаше всички. Подлъгаха мой съсед, белогвардеец - Савелик. Беше женен за българка. Издирвали такива като него от съветското посолство тук. Които нямали провинения, можели да се завърнат по родните си места в СССР. Повтарям: "По родните им места". Той реши да тръгва. Как ли баща ми не го разубеждаваше! "Не - казваше той - Родина е това, а роднините ме чакат на село. Аз бях прост войник, качих се с другите на парахода за Истанбул. Нямам провинения". Заминаха. И се започнаха писмата. Пратили ги чак в Далечния изток, като лагерници в някакво село при чукчите. Плач и ридания, болести и пр. После ни пишеше само българката, искаше да се върне. Не след дълго и нейните писма секнаха... Империя на злото. Още Раковски е писал за това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.