Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте.

Вероятно ви е омръзнало от теми с това заглавие и за това да не остана по-назад се включвам и аз. Прегледах раздела и не открих нещо което да отговаря на въпроса ми, за това реших да разбера от първо лице. Смятам да ползвам комютъра единствено за игра, бюджета е 1000 +/-. Също исках да попитам дали може да е единствено с ССД или трябва да има и хард диск. Единственото което искам да има е 16гб рам, за другото вие ще кажете. Ако ми помогнете, ще е прекрасно, тъй като не съм особено на вътре в тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Предполагам, че в бюджета не се включва монитор.

2. Хубаво е да имаш SSD където да е инсталирана ОС и самите игри и HDD, където да се съхранява другата информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без монитор. Може и без хард диск, съдейки по вашия отговор. Някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

21'' 1920x1080 бюджета не е твърдо 1000, може и малко повече. Всъщност играта е само 1 - Minecraft (Modded).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модификациите на играта изискват по-голяма оперативна памет. В момента съм с 8гб и изнемогва, но то и машината е старичка тъй че вече не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3.3 GhZ/8GB Рам/1GВ карта. В момента не съм в къщи, ще напиша пълните сецификации като се прибера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с 8ГБ рам няма да стане. В момента цените и на паметта и на SSD и на видеокартите са високи.

Предполагам се иска SSD 256ГБ това са 200 лв. още 170 лв. за 8ГБ рам и като сложим видеокартата, процесора и захранване парите свършват. 

Дори да се махне SSD-то и да се кара на стария HDD пак ще трябва да се цепи стотинката.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде видя, че тази игра ползва толкова памет? Следил ли си системата само с пусната игра, без отворени други приложения колко памет консумира? Напиши точно каква ти е конфигурацията в момента. Играта най-вероятно се "задъхва" поради слаб процесор и видеокарта. Вземи си нещо с поне 4 ядра (+HT) - Ryzen 4/8, Intel i7 или еквивалентен Xeon, видеокарта GTX 1050ti (другите са много над бюджета ти). За начало пробвай с 8 GB RAM памет, в момента цените са такива, че не си струва да вземаш изобщо, особено ако има възможност да си обновиш текущата конфигурация - допълнително памет, по-добър процесор, SSD, видеокарта и ще има огромна разлика.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор - AMD A6-3650 2.6GhZ (Оказва се по-малко отколкото споменах по-горе)

Видео - AMD Radeon R5 235X/HD 8490

Дъно - GYGABITE GA A75M S2V

Рам - Kingston HyperX Savage 8GB Kit (2x4GB) 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

Относно паметта... в момента ползва около 4гб.

Не мисля че има смисъл да мисля за ъпдгрейд на това, за това попитах направо за нова :)

Редактирано от Tomasson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста примерни конфигурации за (около) посочената сума, разгледай ги и си избери нещо. Като за начало вземи 8 GB RAM памет, не вярвам играта да има проблеми с толкова. Направи тест на текущата машина, както ти казах по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без SSD/HDD и смотан процесор (останалите части стават) - http://nikem-bg.net/cart/59706p1r58312p1r58213p1r57908p1r58401p1r59693p1rf.html

Сега кажи какво пише на лепенката на захранването ти?

п.с. На паметта може да се вземат съвсем спокойно 100 лв.  което е достатъчно за R3 тоест малко по-нормален процесор http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-RYZEN-3-1200-3.1GHZ-AM4/description.html

Имам предвид без да играе сериозно теслата по-всички останали части понеже това е алтернативата.

Edit; В момента си с вградена графика и е нормално да се ползва повече от системната памет тъй като тя няма собствена.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хъм прав си явно е с няква готова сглобка ако съдя по-написаната видеокарта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно нещо такова:

http://nikem-bg.net/cart/57609p1r57906p1r58312p1r58300p1rf.html

Ползваш си старата кутия, дисковете и захранването. Ако ти трябват нови, цената се вдига. Процесора поне е 4/8. Паметта може да си добавиш още, ако случайно не ти стигне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Tomasson написа:

Без монитор. Може и без хард диск, съдейки по вашия отговор. Някакви предложения?

Компът от подписа ми общо ми излезе 700 лв. (без кутията, която струваше 120 лв.). Няма игра, която да не може да подкара, вкл. и такива, които искат минимум i5-ца, пък те летят на моя комп. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A може питащия просто да изчака 2 седмици и да си купи система с APU,като си спести графичната карта. Тогава може и с паметта да се класира евентуално.Вярно няма да е като 1050Тi но поне ще има завършена система без особенни компромиси и с процесор ,който носи и ъпгрейд с по-бърз графична карта. За неговата игра в момента е  много повече от достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, rado84 написа:

Компът от подписа ми общо ми излезе 700 лв. (без кутията, която струваше 120 лв.). Няма игра, която да не може да подкара, вкл. и такива, които искат минимум i5-ца, пък те летят на моя комп. ;) 

Чак да летят....може да се играят, но според играта при по-динамични сцени ще имаш голям спад на кадри и може и да понасича на моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радослав Матев написа:

Чак да летят....може да се играят, но според играта при по-динамични сцени ще имаш голям спад на кадри и може и да понасича на моменти.

Глупости на търкалета. GTA 5, дето за момента е най-тежката и страдаща от огромен мемори лийк игра, върви постоянно на 60 кадъра с всичко на вери хай и ултра (ултра, където има такава опция). Изключил съм само motion blur-а, защото това нещо винаги ме е дразнело в игрите. В момента я преигравам за 4-ти път.

"Лудият Макс", според Аваланш Студиос, също иска i5-ца, но си върви без проблем с 60 кадъра, независимо от мелетата на екрана. Особено в ложата на едно племе, дето те нападат близо 20 човека наведнъж, доста народ се оплаква от дроп в кадрите, но при мен такова нещо няма. Тия дни ще ти направя клипче да видиш, ако не вярваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си "The division", "Rise of the tomb raider", "Ghost recon wildlands" или "Witcher 3" и наблюдавай какви са ти кадрите в по-динамичните сцени, особено там където има повече хора или някое по-яко меле. Не на benchmark, а по време на игра. Примерно на "Rise of the tomb raider" като вали сняг/дъжд и на "Witcher 3" като влезеш в града с 10+ човека на екрана. Като искаш да пробваш GTA 5 си дръпни Redux мод-а и тествай с него. Тези игри съм ги пробвал на I5 процесор, където е с 4 ядра и там имаше спад на кадри, да не говорим за I3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега свалям Уичър 3 да го видим. А това за i5-цата - не можеш да съдиш за процесора по това, че i5 се справил зле. Мога да ти дам пример с World of Tanks, която не е никак натоварваща. Аз и един приятел имаме еднакви компютри с тази разлика, че неговият е i5-4460, а моят е i3-4170. Видеокартата и РАМ паметта бяха еднакви до неотдавна (сега аз имам 16 GB RAM, а той си остана с 8). Той се набута с няколкостотин лева за i5-цата и сега си бие главата в стената. С HD клиента и всички настройки на максимум той играе с 15-20 кадъра, а моята си върви с 60 кадъра. Нито той, нито аз, нито някой друг може да обясни откъде идва тази огромна разлика, при положение, че разликата между неговия и моя процесор е 5-6% в полза на i5-цата. Пускахме игрите, изброени от мен, на неговия компютър (Лудият Макс, GTA 5, Dying Light) и те му вървят с максимум 30 кадъра, ако има късмет. Компютърът му беше обстойно проверен за вируси и няма такива. Единствено при Мафия 3 имаше голяма разлика - моята Мафия 3 върви с 25 до 35 кадъра на ултра, а при него тази игра лети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да е единствено при Mafia 3, както казах, при повечето CPU изискващи игри и особено при динамичните сцени твоя процесор ще "клекне" много в сравнение с 4 ядрен или 4/8(HT) процесор. Твоя приятел да си види температурите на процесора и видеокартата при игра - много вероятно е нещо да прегрява и да работи на по-ниска честота. Аз минах от I5 на I7 и виждам разлика, какво остава за I3....правил съм и сравнения с ограничаване на ядрата при игрите, има разлика в кадрите и то значителна при повечето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.