Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  понеже ще преинсталирам от Win7 към Win10, има ли някаква вероятност да изгубя втория дял D, да не се вижда след преинсталирането, понеже нали на Win10 са GPT дяловете ? Питам понеже не съм запознат и съм чел че се било случвало, да знам да търся външен хард да спася информацията първо и тогава да преинсталирам. Ако няма да има проблем да търкам само дял C и да преинсталирам смело. Надявам се сте ми разбрали питането, благодаря предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, gogi87 написа:

Здравейте,  понеже ще преинсталирам от Win7 към Win10, има ли някаква вероятност да изгубя втория дял D, да не се вижда след преинсталирането, понеже нали на Win10 са GPT дяловете ? Питам понеже не съм запознат и съм чел че се било случвало, да знам да търся външен хард да спася информацията първо и тогава да преинсталирам. Ако няма да има проблем да търкам само дял C и да преинсталирам смело. Надявам се сте ми разбрали питането, благодаря предварително ;)

Win 10 може да се инсталира и на MBR система, не само на GPT.  А поради каква причина се налага преинсталирането??

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така пожела човека на когото е машинката, общо взето нямам избор , а понеже информацията в D-то е +200gb питам предварително, понеже нямам къде да я преместя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, gogi87 написа:

Така пожела човека на когото е машинката, общо взето нямам избор , а понеже информацията в D-то е +200gb питам предварително, понеже нямам къде да я преместя.

След като не си запознат и не си правил преинсталации, защо поемаш такъв риск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталации съм правил, както казах нямам избор, така или иначе ще трябва да сложа 10-ка, въпроса ми беше дали може да се мине без цялата галимация по прехвърлянето на информацията на външен хард.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машината има ли SSD, или само HDD ? 

Ако е първия случай, просто изключваш HDD, и инсталираш на SSD-то. Пък и ако внимаваш как боравиш с дяловете при инсталация, не би било проблем да се инсталира ако е само с HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само с HDD e, мислех просто да изтрия С-то по време на инсталацията и да го създам наново за да си направи системните дялове, D-то няма да го пипам изобщо,  или се бъркам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, gogi87 написа:

Преинсталации съм правил, както казах нямам избор, така или иначе ще трябва да сложа 10-ка, въпроса ми беше дали може да се мине без цялата галимация по прехвърлянето на информацията на външен хард.

Може и пак ще кажа, че нямаш опит.

1. Вариант - надграждаш Windows 7 дп Windows 10. Все още мисля има тази опция.

2. Вариант - Инсталираш Windows 10 на MBR диск. ( Няма опасност да съсипещ дял Д, просто трябва да внимаваш когато казва на 10 къде да се инсталира. Той ще си направи нови дялове.

3.Вариант - Ако искаш диска да е GPT има инструменти, които го конвертират без да се губи информацията. След това инсталацията протича по същия начин както по-горе.

4. Все още не знам поради каква причина се иска Windows 10. Кажи параметрите на машината, за да се види дали има нужда въобще от това. Да не стане така, че сложиш 10 и след няколко дена приятеля ти да ревне, че не му харесва. Тогава трябва да прави ролбак и да се ядосваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell Inspiron 1564 е машинката с 6gb ram , core i3 и intel hd graphics, вариант 2 най-ме устройва. Ако форматирам директно С-тo и системния дял без да ги трия ще тръгне ли инсталацията както си му е реда ?

П.С. След трети разговор по телефона го убедих да остане на Win7, имал доста проблеми с wifi под Win7 затова искал да пробва с 10-ка. Сега ще инсталирам 7-цата да видим как ще се държи wifi-то. 

Редактирано от gogi87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи ремонтна инсталация на Windows 7 - стартирай setup.exe от инсталационния източник - iso, usb, dvd.
Трябва да имаш поне 15-ина GB свободни на С

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталация му посочваш първия дял, в който искаш да се инсталира и на опции му даваш формат само, без да го триеш. Така няма опасност да повредиш другия дял. Ето така:

78997d1485966824t-clean-install-windows-

и после "Next".

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

При инсталация му посочваш първия дял, в който искаш да се инсталира и на опции му даваш формат само, без да го триеш. Така няма опасност да повредиш другия дял. Ето така:

78997d1485966824t-clean-install-windows-

и после "Next".

партишъните 1 и 2, трябва да се изтрият и да се създаде наново, щото резервирания дял е 550мб за десетката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

партишъните 1 и 2, трябва да се изтрият и да се създаде наново

Чак пък да трябва не бих казал.
Например моята 10-ка (с още няколко зареждащи ОС/инструмента се зареждат от 305MB FAT32 дял

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го давам само за пример, ако не си разбрал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Радослав Матев написа:

Това го давам само за пример, ако не си разбрал.

дрът съм ве, кихам, кашлам, трътам...ъ-ъ-ъ...тъй де, бавно загрявам
албански реотан ве
:tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарско на всички, все пак решихме да се сложи 7-ца поради ограниченото време с което разполагам да го направя и засега нямам проблеми с Wifi, въпреки че четох, че тези Dell Wireless 1520 били много проблемни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези проблеми може да са и от неговия рутер/домашна мрежа. Да ти обясни точно в какво се състоят проблемите и кога/как се проявяват, за да може да тестваш при теб дали е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.