Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, рових се в биос-а и натиснах f9 и след това f10 и излезнах от биос-а ми излезна това http://prikachi.com/images/782/9254782x.jpg и вече всеки път като го включа ми илиза преди да ми излезе се показва логото на марката на лаптопа и след това се показва това и не мога да то оправя някой ако може да ми помогнете много ще съм му благодарен! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел: Toshiba Satellite C660-11D

F9 - връща фабрични настройки

F10 - Запазва промените и излезане от биос-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става

С кабел съм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти каза колегата, пробвай с други настройки. Това на Advanced/System Configuration SATA... - AHCI пробвай да го смениш, записваш и рестартираш. Какво/кой те накара да пипаш BIOS, особено нещо, което не разбираш? Какъв е този линукс, който се опитва да стартира тогава? Да не би да си сложиш някое USB с линукс?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново не стана

А това кой ме е накарал да бъркам в биос-а аз се накарах защото преди да осера нещата с биос-а бях тръгнал да го преинсталирам но при стъпките за преинсалация ми илезна следния проблем http://prikachi.com/images/641/9254641U.png и търсих в нета и бях намерил нещо да влезна в биос-а и да отворя sata mode и като отворих моят биос не намерих нищо такова и почнах да се ровя и така и така осрах нещата.

USB имам мишка и клавиатурата включена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами има много теми по този "случай" - трябва от сайта на производителя да си изтеглиш USB3 драйвери и да си ги вградиш в инсталацията на Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е модела

Да искам да го преинсалирам имам важни неща и имам флашка където да ги сложа но как ще ги прехвърля като това syslinux ми излиза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианти много. Диска ти на дялове ли е разделен? И да не е, пак можеш да инсталираш там, без да триеш информация, после махаш ненужните папки и файлове. Друг вариант е с някой Live linux да си "влезеш" в данните на диска и да си копираш нужната информация. Може и да закачиш диска на друг компютър и чрез него пак да прехвърлиш каквото ти трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава щом дял C: не ти трябва, пускаш нова инсталация и даваш да го форматира, и инсталираш там нов Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Lubo00 написа:

Да разделен е на ,,C" и ,,D" в ,,C" е ОС  в ,,D" са ми важните неща

А зареждащ(boot) дял? Той обикновено е без буква (скрит). Освен ако boot информацията не е на дела с Windows папката. Тогава няма такъв дял.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако иска да си форматира и него, при инсталацията ще го види. Въпреки че най-вероятно инсталатора на Windows ще го "оправи".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 само и Syslinux??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То изобщо не е ясно това Syslinux откъде се появява, след като OS e Windows. Освен да е от някой стар активатор, преди време по спомен имаше някакви подобни, които изписваха в началото нещо такова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно от стар кофти активатор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сига?

Само  windows 7 ultimate

Да го карам на сервиз или има някакъв шанс да помогните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може с помощта на Win 7 setup DVD/USB  да се направи ремонт или от Windows PE  с помощта на MBR Regenerator или Bootice или EasyBCD да се поправи MBR записа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закарах го на майстор преинсталира го и се оправи.
Благодаря ви че се опитахте да ми помогнете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от Лина Георгиева
      Здравейте! 
      От известно време компютърът (на баба ми) има следният проблем:
      Не може да се стартира, а вместо това изписва, че операционната система не била съвместима с процесора. Опитах да си направя инсталационен (Repair) диск чрез Контрол панела на друг лаптоп, работещ на Windows 7 (който записах на DVD), но поради някаква причина "The Disc failed to be read. Press Ctr+Alt+Del to restart". В BIOS-а също не го отчита изобщо като Bootable device. 
      Може би трябва да го запиша този файл като .iso на флашка? 
      Или може би някъде греша? 
      Какво може да се направи по въпроса? Може би трябва някаква друга програма или по друг начин? Непременно ли е наложителна смяната на процесора или въпросът може да се реши по друг начин? 
      Ето част от характеристиките (по памет):
      Компютър 
      Dell Optiplex(?) 475 
      Intel Pentum 
      От няколко месеца компютърът работи на Windows 7, преди това е бил на XP.

Ще ви бъда много благодарна, ако помогнете! 
      ^_^ 

• от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от juveplu
      Ще разделя въпроса в  2 части
      1. Здравейте ,опитвам да инсталирам Windows 7  на SSD Samsung 960 Evo M.2 . но  като стигна до мястото да избера диск - там е празно .  Win 7  изписва че няма дискове за избор . Не го вижда .
      След това открих че има драйвер от  Samsung  за тези дискове и след като се инсталира  Win 7  вече го вижда . Но аз не искам само да го види като допълнителен диск . Аз искам да е единствен за да инсталирам  Windows  на него .
      Имаm един друг  SSD Samsung 850 Evo 2  инча външен ( не за дъно  M.2 )  и проблема го реших с интегриране на ъпдейт    Windows6.1-KB2990941    във инсталационното  ISO  и там всичко е на ред . 
      Но не откривам в кой ъпдейт е поместен този драйвер на  Samsung  за  SSD Samsung 960 Evo M.2 . Драйвера е  -  Samsung_NVM_Express_Driver_2.3  и го изтеглих , но когато се опитах да го интегрирам с   NTLite   програмата не го добавя защото не е  стандартен ъпдейт за  Windows .  Така драйвера не може да се добави . Той трябва да е в някой ъпдейт за  Windows  който да изтегля . Ако можете да ми помогнете ще съм много благодарен .

2. Прочетох съвет във форум че трябва да разреша ъпдейтите и проблема ще бъде решен , а след това ще трябва да взема   файла   instalwim   и да го заменя в инсталационното  ISO . 
      Моя  Windows  е оригинален с продуктов ключ и ако взема    Instalwim  от друг по нов  Windos  в който проблема е решен няма ли да се обърка регистрирането във  Microsoft ?
      А и как се взима    instalwim   от вече инсталиран  Widows ?   няма вече такъв след инстаалацията .
      Може би решението е с добавяне на ъпдейти според първата част на въпроса ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.