Премини към съдържанието
владон

Свързване телевизор със сателитен приемник през видеорекордер

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следният проблем при запис,за което моля за помощ:

Телевизорът ми е DAEWOO K14C4NT (старичък е но все още върши добра работа)

На задния панел има следните входове:За вход антена(RF кабел) и SCART гнездо.

Отпред има AUDIO  и VIDEO входове(чинчове).

Видеорекордерът е  LG модел LV2786.

Отзад има следните входове/изходи: Euro AV1(аудио/видео) и EURO AV2/decoder  - SCART-ове.

Антенен вход(RF) и изход(RF|. Има и изходи за AUDIO L/R -два чинча.

Отпред  има RCA вход- 3 чинча.

Сателитния приемник е от Виваком  модел KSF-B275NSV. Отзад има вход LNB ,SCART и изходи за

RCA(CVBS и два аудио )- чинчове.

Пробвах различни свързвания: Cкарт/скарт,чинчове,преходници Скарт-3 RCA но записът става много лош с пулсации,прекъсвания.При свързване на DVD с предния RCA на видеото записа е идеален.Има ли начин да използвам RF входа и изхода на видеото и телевизора за сигнала от

сателитния приемник?Иначе приеманата картина е идеална.Но ми се струва,че има нещо недобро в контактите на скартовете на видеото,понеже при най леко сътресение картината се разваля и трябва до ги донагласявам.Освен това при запис се чува едно тихо пиукане точно когато картината се разваля.Ще съм много благодарен ако получа някакви насоки какво да правя.Благодаря

Ака трябва друга информация ще я подам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко връзвай на Scart с читави кабели и няма да имаш проблем. Има вероятност на куплунгите изводите на платката да се нуждаят от презапойка. Раздели и виж в коя верига е прекъсването.  Ако не можеш да се оправиш дай някой лев на някой специалист. Не те съветвам да ползваш RF.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодаря за бързия отзив.Ще проверя разбира се.Но ако има наистина такъв проблем със спойките,това не би ли пречело и на приемането на образа.Все пак с RF няма ли да стане.Не говоря за качество,а за стабилно записване.Има ли такива преходници?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.