Премини към съдържанието
JoeBlack

Windows10 от сайта на Майкрософт

Препоръчан отговор

Изтеглих iso файла от тук и искам да го инсталирам на домашния ми компютър, само че нямам идея трябва да ли се активира и дали не е някоя траял версия това. Ще се радвам на няколко съвета от вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да го ползваш и без активиране, но няма да работят голяма част от настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, toc написа:

Може да го ползваш и без активиране, но няма да работят голяма част от настройките.

Малко по конкретно може ли ? Не съм ползвал Windows от доста години и нямам идея за какво говориш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Можеш да го инсталираш и ползваш и без ключ, но с някой ограничения.

Все пак не мислиш, че М$ го раздават просто така, нали?

А трябва ли ти 10-ка? С какво си сега?

Сега съм с Ubuntu, но искам домашното ми пц да е с Windows. За какви ограничения става въпрос ?

Редактирано от JoeBlack (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.howtogeek.com/244678/you-dont-need-a-product-key-to-install-and-use-windows-10/

Не знам до колко е актуална информацията, но тук можеш да прочетеш по-подробно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно никакви ограничения! Слагаш и използваш за личните си нужди като активиран. Като казвам никакви, значи НИКАКВИ ограничения! Единствено някое съобщение ще ти напомни, че не си го активирал и толкова. Смяна на тапета става от самата снимка с десен клик на нея. Може би да не можеш да смениш темата. Всичко е на 6. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре и още едно питане имам. Ако взема ключ от пц от някой офис ще го активирам ли като с този ключ има и друг активиран уиндолс и това законно ли е, за да го направя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, JoeBlack написа:

Добре и още едно питане имам. Ако взема ключ от пц от някой офис ще го активирам ли като с този ключ има и друг активиран уиндолс и това законно ли е, за да го направя ?

Ако си в България, у дома, можеш да си пират и никой няма да те закача.

Аз във фирми видях че пиратстват и не ги закачат че у дома кой ще ви се кара...

Ако толкова държиш на активира уин мини на 7 има си лекарство.

Наистина не съм запознат с 10, но все още 7 до като е жива, няма да мина на 10, нямам лиценз за него. А за 7 си имам.

Радвам се че 10 работи без грижи и без активация ако е така, но ако имате сървърна ос на Микрософт, има едни рестарти изключвания след периода указан за активация ако не се активира,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Tanner Foost Foust написа:

Ако си в България, у дома, можеш да си пират и никой няма да те закача.

Аз във фирми видях че пиратстват и не ги закачат че у дома кой ще ви се кара...

Ако толкова държиш на активира уин мини на 7 има си лекарство.

Наистина не съм запознат с 10, но все още 7 до като е жива, няма да мина на 10, нямам лиценз за него. А за 7 си имам.

Радвам се че 10 работи без грижи и без активация ако е така, но ако имате сървърна ос на Микрософт, има едни рестарти изключвания след периода указан за активация ако не се активира,

Въпроса за активацията беше, за да съм сигурен, че ще получавам всички ъпдейти, иначе не ме бърка да седи без да е активиран, щом и така ще работи нормално. Предполагам, че няма да има тези рестрати, спрямо прочетеното в статията по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, JoeBlack написа:

Въпроса за активацията беше, за да съм сигурен, че ще получавам всички ъпдейти, иначе не ме бърка да седи без да е активиран, щом и така ще работи нормално. Предполагам, че няма да има тези рестрати, спрямо прочетеното в статията по-горе.

Нямам опит с ключове, не съм си купувал до сега, ползвал съм само академични.

И от Микрософт академията но за сървърни.

Има различни лицензирания, не съм запознат но можеш да почетеш за кои са и какви са.

Например при моите сървъри беше така, ето ти ключ за учебни цели, но преинсталираш ли ключа става невалиден.

Или пък ключ който можеш да си ползваш без проблем при всяка инсталация но само за тази машина, не и на друга.

А на въпроса ти, да, няма да имаш грижи с ъпдейти ако си купиш ключ.

Но гледай да е от някой достоверен дистрибутор че да нямаш ядове.

И гледай този ключ, който си купиш да го активираш на чиста операционна система.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tanner Foost Foust написа:

Нямам опит с ключове, не съм си купувал до сега, ползвал съм само академични.

И от Микрософт академията но за сървърни.

Има различни лицензирания, не съм запознат но можеш да почетеш за кои са и какви са.

Например при моите сървъри беше така, ето ти ключ за учебни цели, но преинсталираш ли ключа става невалиден.

Разбирам. Остава въпроса ако инсталирам от това iso, ще мога да ли инсталирам софтуер от алтернативните сайтове..

Редактирано от JoeBlack (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JoeBlack написа:

Разбирам. Остава въпроса ако инсталирам от това iso, ще мога да ли инсталирам софтуер от алтернативните сайтове..

Мисля че няма ограничения за това какъв софтуер и от къде да си инсталираш, стига да се поддържа от операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.