Премини към съдържанието
М. Балабанов

Защо сигнала е по-силен от компютър/лаптоп, отколкото от на телефона.

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да ви попитам и ако може да ми отговорите, например включвам един буфер с тонколонки към телефон с кабелче и после го включа към лаптоп или компютър и свири по-силно отколкото е свирил на телефона.

Мисълта ми е дали ще може да го направя да свири силно на телефона като на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова са възможностите на телефона. Ако всичко е усилено на максимум, няма какво повече да се направи. Все пак какъв е телефона? Може да ползваш някой софтуер за възпроизвеждане с еквалайзери или допълнително усилване евентуално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото вградения усилвател в телефона е по-слаб от тези в лаптопа и компютъра.

За да свири по-силно от телефона ще трябва допълнителен външен усилвател.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айфоните имат добър усилвател от другите модели. Лично съм сравнявал стария ми 5S с още 2 модела на LG и Lenovo и само на 5-еса се чуваше най-силно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И в двата случая имаш компромиси, а разликата (както ти казаха вече) идва от малката изходна мощност на стъпалото на телефона. За да свирят както трябва колонките, трябва да им подадеш линеен сигнал. Това малко телефони го могат, а за компютъра може би не си се замислил (и не, изхода за слушалки не е линеен, освен ако не се настрои специално да е такъв). За телефона може да потърсиш самостоятелен DAC, който да свържеш към USB, и да свържеш колоните към линейния изход на DAC-а. В общия случай качествен такъв ще струва колкото телефона. Да се мъчиш да направиш нещо по софтуерен път е залъгалка.

P.S. На български думата "буфер" значи далеч не това, за което я ползваш.

Редактирано от killchain (преглед на промените)

• Харесва ми 3
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото телефоните работят със слабо токозахранване 3,6V, затова и изходната мощност е малка, освен ако усилвателчето на телефона не е в мостово изпълнение, тогава мощността е двойно по-голяма.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе вярно сте го написали това за възможностите на телефона, но при мен след като си свалих един плеар, който имаше опцията да си усилва звука до 100. Телефона започна да свири идеално в колата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

Между другото, телефона ми е Huawei P9 Lite, ако може да ми предложите някакво приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с MX player - има допълнително усилване за звука, търси и някоя програма за еквалайзер, ако нямаш в настройките. Но е възможно или да няма ефект или да има пръщене/кривене при прекалено усилване. Намери си някой буфер с активен усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Радослав Матев написа:

Пробвай с MX player - има допълнително усилване за звука, търси и някоя програма за еквалайзер, ако нямаш в настройките. Но е възможно или да няма ефект или да има пръщене/кривене при прекалено усилване. Намери си някой буфер с активен усилвател.

Благодаря, ще пробвам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.