Премини към съдържанието
ccxxzz

Проблем с качването на win10

Препоръчан отговор

Здравейте,
Опитвам се да си инсталирам уин10, но изписва  - ,,Дискът съдържа MBR таблица на дяловете - при EFI системи WIndows не може да се инсталира само на GPT Дискове".
Аз намерих такава тема но не ми върши работа.
Има ли начин да кача уиндоуса без да трия целия хард за да конвертирам и да си запазя информацията на другия дял? Дъното ми е на Гигабайт H81M, прегледах BIOSA но не намерих ,,EFI Boot Sources" за да го изключа.

Може ли помощ? благодаря.

Редактирано от ccxxzz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS и търси Secure BOOT - първо изключваш това , после търсиш и UEFI и него го променяш на Compatible или каквото може. ISO файла на Windows как и с какво го записа? Трябва и той да е на MBR инсталация, не на UEFI/GPT. Може да си конвертираш диска и така, но ако имаш важни неща за по-сигурно си ги прехвърли някъде, никой не може да ти даде 100% гаранция, че всичко ще мине нормално. То така или иначе ако важните неща ги нямаш минимум на 2 носителя, все едно ги нямаш никъде.

https://www.easeus.com/partition-manager-software/free-convert-mbr-to-gpt-without-data-loss.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да конвертирам дискът затова търся алтернативно решение. Windows-a е записан с CDBurnerXP, обикновен запис - от началния екран на програмата - Bur ISO Image. Burn Method -> Disc At once, oт Burn Options -> Use Buffer Protection и тик на - Finalize Disc. Burn DIsc и това е.
В Биоса видях ,че има  Secure BOOT,  изключих го но не става, а UEFI никъде не видях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай BIOS с телефона да видим къде какво има и качи снимки. Трябва да имаш такава опция като на картинката - направи я на Legacy only:

SfH4u.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че го намерих... това трябва да е ?
http://prikachi.com/images.php?images/317/9258317O.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това съм качил и аз в коментара си - не го ли видя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях го..,именно твоята снимка ме упъти, понеже искаше снимка затова направих. Направих го на ,,Legacy Only", но пак не ми позволява да инсталирам ,,WIndows-a" ако трябва да се правят още снимки, ще ги направя малко по-късно с по-добро качество, че сега съм възпрепятстван.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни "diskpart" под power shell/cmd, напиши "list disk" и дай какво точно излиза. Виж и в BIOS, където си дал снимката, долу има още нещо - пише "UEFI OpROM" - какви опции има там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ясно, промени и долу - пак има UEFI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, в бързината качих  още 1-вата снимка но го редактирах й сложих нов линк. Извинявам се за което. 
Значи да го променя на - ,,LegacyOpROM" ?
След малко ще го пробвам, благодаря за съдействието, дано стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай - всичко където има UEFI го сменяй на Legacy. Много сложно са го направили тези Gigabyte.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти приятел - стана работа.  Благодаря отново за съдействието.
Сега да върнали настройките в BIOS-а, или да ги оставя така? пречи ли нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ги върнеш няма да стартира Windows.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.