Премини към съдържанието
Калин Карабойчев

Вече всеки може да управлява своето съдържание

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Във връзка с множеството запитвания относно как може някой да редактира своя стара публикация, от днес вече за всеки е активирана такава опция. Под всеки ваш пост ще откриете опциите за редактиране или изтриване на публикувано от вас съдържание и по всяко време можете да промените това, което желаете или да го изтриете. Съдържанието, което публикувате е ваше и желаем да имате по всяко време контрол над него. 

Същото се отнася и до профилите ви, ако желаете да заличите профила си завинаги е достатъчно да изпратите лично съобщение до администратор и профилът ви ще бъде изтрит завинаги. 

Моля имате предвид, че горните неща са безвъзвратни и не могат да се възстановят на по-късен етап. 

Поздрави и приятни мигове във форумите.

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда. Хората са казали - ''Внимавай какво си пожелаваш, защото може да ти се случи"

Сега вече хаоса ще е пълен :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Начинанието от ръководството на администрацията според мен е добро и го приветствам. И както е написал Калин "Съдържанието, което публикувате е ваше и желаем да имате по всяко време контрол над него. ", това не трябваше да го има като ограничение през тези дълги години. Поздравления!

"Същото се отнася и до профилите ви, ако желаете да заличите профила си завинаги е достатъчно да изпратите лично съобщение до администратор и профилът ви ще бъде изтрит завинаги. "

През дългите ми години на участие във форума , винаги съм гледал и вярвал за развитието му и издигането му във форум номер 1 в България. Съгласен съм с правилото, че всеки има право на мнение по даден въпрос и може да го изложи по страниците на форума, но не съм съгласен когато админисдтрацията и най вече хората виждат очевидни нередности и продължават със всички сили да ги търпят, а даже и толерират. Колкото и малко да е, поне съм допринесъл нещо в техническите раздели. Това са го направили още много такива като мен. За 14-15 години 10000 поста предимно в техническите раздели са ми достатъчни. Не виждам обаче никакъв принос към форума  от присъствието на  "kalansuv" или Б.Денков, който за няколко години успя да превърне форума в боклуджийски кош пишейки и копирайки статия след статия, които преди всичко служеха единствено и само за разединяването на групи от хора във форума. Толерантността на администрацията беше на такава висота, че съм сигурен, че не му е правена даже и забележка. Същият е инженер със техническа специалност дадена му от вишето учебно заведение - "политика". Във връзка с такива инциденти и имайки впредвид, че такива хора са Ви ценни повече отколкото  хора с опит в разделите, аз стигнах до следното заключение:  Най учтиво се обръщам към администрацията с молба да ми се заличи профила от форума за винаги, като ненужен техен член.
Решението ми е окончателно и бих се радвал за становището на администрацията с унищожаване на постовети ми и заличаването на профила, съществуващ от 28 април 2004 година. 
На всички Вас пожелавам живот и здраве дълги години и всеки да се замисля в това, което пише и споделя.
Благодаря на Форума, на екипа му и най вече на всички Вас, с които сме контактували и обменяли информация през тези дълги години
С уважение: Стефан - Велико Търново

Послепис: Коментарът ми е лично към администратора на форума и той по никакъв начин не предразполага за каквито и да било коментари с други хора от форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, *LZ4JW* написа:

Най учтиво се обръщам към администрацията с молба да ми се заличи профила от форума за винаги, като ненужен техен член.

Най-учтиво се обръщам с молба към Стефан, понеже е усложлив човек, ако може и потребителката Валкириа1 да я навие и тя да поиска да ѝ бъде изтрит профила, ще направи голяма услуга на много хора.

п.п.
а иначе аз като получа забележка на лична поща и спирам веднага, каквото нещо не се харесало

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама какъв е смисъла, ако всеки почне да си трие постове и т.н.т.

За какво са тия теми, за какво е този форум тогава?

Тука верно се превърна в детска градина. Арена за концерт по желания.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Недейте да бързате и да искате триене на профила си, просто, за да сте... интересни. После трябва пак да се регистрирате. 

А и не разбирам защо във форум с десетки хиляди регистрациите мислите, че всички трябва да са нормални и най-вече да правите сравнения между хората. Нали това е идеята, че всички са различни и от там идва интереса. Глупаво би било да спорите с ваш клонинг, който мисли и действа по същият начин, като самият вас. Съмнявам се да се получи дискусия. 

Все пак всеки сам преценява и прави избора за себе си. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, skalata_73 написа:

Ама какъв е смисъла, ако всеки почне да си трие постове и т.н.т.

Eми аз си изтрих моите от една тема в която ми ги триеше модераторка, просто защото така ѝ беше кеф.
И от една друга тема  почнах да трия, щото е обърната на нещо което не ми харесва и не искам да съм част от него. Само че трудно става триенето един по един. Ще е добре да има опция изтриване на всички постове от даден потребител от само определена тема. 
А иначе, при хиляди постове, ехеееее все ще останат за четене, няма страшно.
Понякога човек се изпусне и напише нещо, а после се усети че е по-добре да няма следа от него. Та  е полезно триенето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2018 г. в 11:17, Калин Карабойчев написа:

Същото се отнася и до профилите ви, ако желаете да заличите профила си завинаги е достатъчно да изпратите лично съобщение до администратор и профилът ви ще бъде изтрит завинаги. 

Моля имате предвид, че горните неща са безвъзвратни и не могат да се възстановят на по-късен етап. 

Знам, че по-долу е разделът за предложения, но не ми се струва някак уместно да се трият профили. За това предлагам опция "де активацията" на профилите. Така след време на човек няма да му се налага да регистрира нов клонинг. 

За останалото съм почти съгласен, но това е технически форум и се публикуват теми, с които помагат на много хора по дадени въпроси. Да си изтриеш пост, да, но да можеш да изтриеш цяла тема, в която сума хора дали решение над даден въпрос, е просто нелогично. Нали за това е форумът всъщност, за да може човек когато потърси решение на някой свой проблем, да го намира. Ако пък на някой не му отърва дадени публикации, не е нужно да трие цяла тема, а просто да докладва конкретния/те публикации.

Писали сте, че съдържанието, което публикуваме, е "наше", но не и това на останалите. 

Послепис: например, давам си час от времето, в което пиша даден пост, с което се опитвам да помогна, или мнението ми помогава случая на питащия, но питащия решава след половин час, че тази тема не иска да съществува, или друг потребител го е обидил, ядосал, и веднага трие темата. Неправилно е, според мен. Или пък съм забравил нещо, което съм правил, с което съм дал като мнение в някоя тема, връщам се, ама къде, като някой просто си е изтрил темата и не мога да си намерия собствената публикация. Значи, че съвсем "обикновен" потребител може да моделира моето съдържание, което съм публикувал някога. Това не е недоволство, но на друг може и да не му бъде особено приятно от този факт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Agamirion написа:

Ако пък на някой не му отърва дадени публикации, не е нужно да трие цяла тема,

Къде видя опция за триене на цяла тема ?
Даже първия пост на пусната тема от мен не можах да го изтрия, изтрих писаното и сложих на негово място две думи.
А иначе, длъжен ли е някой да помага на непознати ?
Аз съм установил че благодарностите са по-скоро рядкост.
Познавам други форуми на които нарочно не искат да помагат тези които знаят отговорите на въпросите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Белгиеца написа:

Къде видя опция за триене на цяла тема ?
Даже първия пост на пусната тема от мен не можах да го изтрия, изтрих писаното и сложих на негово място две думи.

Има, има. Ето при мене как е в темата за човека:

Moderator options.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При заличаване на профил изтриват ли се и постовете писани от съответния профил?

А какво става с цитиранията на даден пост който е изтрит?

Има ли опция да бъдат изтрити само всички постове на даден профил без той да бъде премахван? Нещо като рестартиране на профила.

Ако даден профил бъде заличен, но след време човека размисли и иска да се регистрира пак - името му свободно ли ще е или трябва да си избере друго?

Ако остава свободно се поражда и въпроса какво става ако след неговото поискване за заличаване на акаунта му се регистрира друг потребител със същото име?

Хубава опция чудя се дали да не се възползвам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

При заличаване на профил изтриват ли се и постовете писани от съответния профил?

А какво става с цитиранията на даден пост който е изтрит?

Има ли опция да бъдат изтрити само всички постове на даден профил без той да бъде премахван? Нещо като рестартиране на профила.

Ако даден профил бъде заличен, но след време човека размисли и иска да се регистрира пак - името му свободно ли ще е или трябва да си избере друго?

Ако остава свободно се поражда и въпроса какво става ако след неговото поискване за заличаване на акаунта му се регистрира друг потребител със същото име?

Хубава опция чудя се дали да не се възползвам :)

Постовете остават, ако не сте си ги изтрили преди това. Останалите постове автора им се променя на "Гост" и така не може да се разбере от кой са публикувани. Нямате контрол над цитатите и тях не можете да ги изтриете, но името им е сменено на "Гост" и не се разбира от кой са. Не запазваме имена след изтриването на профила името е свободно за регистрация отново. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това наистина би било трудоемко за някой с много постове (аз съм лесен - колко са те 1К) :) При поискване няма ли опция да се затриват с един клик?

За името става като с домейна - кой превари, той го притежава и изтърве ли го веднъж не се знае после. Това може да доведе до обърквания на персонажа, но все пак триене на акаунти няма да е всекидневие, все пак всеки трябва да има едно на ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Калин Карабойчев написа:

Нямате контрол над цитатите и тях не можете да ги изтриете, но името им е сменено на "Гост" и не се разбира от кой са. 

Не се разбира ама другия път.
Те като ми отговарят писали от години или Gizmo или Belge или Белгиеца и разни произволни разновидности.
Каквото е написано и прихванато си остава за веки веков и лесно се отгатва от кого е, ако пише от доста време.
Но си е кеф да си изтрие човек тема, като види че са я понаплескали безобразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.02.2018 г. в 11:17, Калин Карабойчев написа:

Съдържанието, което публикувате е ваше и желаем да имате по всяко време контрол над него. 

Има една приказка "Казана дума - хвърлен камък." Всеки трябва да си носи последствията от думите и действията си. Не може да изпляскаш нещо, да предизвикаш лавина от реакции и сетне да изтриеш поста си. Ако искате да имате контрол над менията си, не ги публикувайте, а си ги пишете в личния дневник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rrruuummm написа:

Не може да изпляскаш нещо, да предизвикаш лавина от реакции и сетне да изтриеш поста си. 

Е, сега може, както си беше и в началото на съществуването на форума.
След като няма измислена система за алкотест преди писане в темите, трябва да може като изтрезнее някой и не може да си спомни даже, че той е написал нещо , което е компрометиращо за него, да си го изтрие.
Например прекарал си се да си напишеш адреса в обява за продажба на нещо, продал си го и после се сещаш че братчедите по други постове могат да се досетят лесно, че имаш скъп телевизор вкъщи и да дойдат да го изнесат от къщата ти, баш когато си се похвалил че пишеш от някой гръцки плаж. Тогава си триеш адреса бързо бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.03.2018 г. в 11:09, Белгиеца написа:

Например прекарал си се да си напишеш адреса в обява за продажба на нещо, продал си го и после се сещаш че братчедите по други постове могат да се досетят лесно, че имаш скъп телевизор вкъщи и да дойдат да го изнесат от къщата ти,

Късно е чедо. Всичко написано се вижда. Преди имаше опция за преглед на поста сега такава липсва. Имаше права на пусналия темата да актуализира съдържанието , поне в началния пост после го махнаха. И се почна една мама миа...поне няколко модера знам, които се изтеглиха и им писна да се борят. И не не става въпрос за мешаницата из политиките. Почнаха да се регват какви ли не нездрави елементи и форума заприлича на рекламен сайт.

Сега пък проблем с прикачването на снимките. Бъг, бъг до бъг и шаш. Ама айде,че е за друга тема това или по точно е безсмислено да се повдига въпроса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.