Премини към съдържанието
JoeBlack

Антивурусна програма Windows 10

Препоръчан отговор

Каква антивурсна програма използвате на Windows 10. Мислех да инсталирам Microsoft Security Essentials, само че от гледам, че от Уиндолс 8 не може да се инсталира, заради някакъв Defender. Само че този Defender важи само за Internet Explorer и Edge и гледам, че автоматично се изключвал след като се инсталира антивирусна програма. Та каква антивирусна да инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам  Defender на 10-ката и нямам никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както съм написал по-горе, този Defender работи само при IE и Edge, аз тези браузъри не ги ползвам, затова търся нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това кой ти го каза ?

Аз съм с Google Chrom

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, JoeBlack написа:

Каква антивурсна програма използвате на Windows 10. Мислех да инсталирам Microsoft Security Essentials, само че от гледам, че от Уиндолс 8 не може да се инсталира, заради някакъв Defender. 

Охххх, много мъка има по този свят! Windows Defender е Microsoft Security Essentials! Системата има вградена антивирусна програма и няма нужда да инсталираш друга, освен ако не си мазохист с претенции. Микрософтската антивирусна е доста силна програма и ти препоръчвам да не се занимаваш повече с глупости.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам антивирусна и нямам проблеми - просто внимавам какво и откъде тегля/отварям. То каквато и антивирусна да имаш, ако теглиш разни файлове от неизвестни източници и искаш да ги стартираш, ще се наложи да я спреш и пак може да се заразиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А.... и другото което, антивирусната ти защитава всичко, не само браузъра. Кой те излъга толкова сериозно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сичко е вярно което се пише.

Тука пише за стари версии доколкото видях набързо.

преди 10 минути, JoeBlack написа:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Mlechko написа:

Охххх, много мъка има по този свят! Windows Defender е Microsoft Security Essentials! Системата има вградена антивирусна програма и няма нужда да инсталираш друга, освен ако не си мазохист с претенции. Микрософтската антивирусна е доста силна програма и ти препоръчвам да не се занимаваш повече с глупости.

преди 1 минута, Mlechko написа:

А.... и другото което, антивирусната ти защитава всичко, не само браузъра. Кой те излъга толкова сериозно?

Ако под мъка разбираш, че преди да направя нещо чета.... няма какво да коментирам. Малко по-горе постнах статията, където съм прочел, че Windows Defender работи само с IE и Edge, но никъде не съм коментирал какво "защитава" :D и какво не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, JoeBlack написа:

Ако под мъка разбираш, че преди да направя нещо чета.... няма какво да коментирам. Малко по-горе постнах статията, където съм прочел, че Windows Defender работи само с IE и Edge, но никъде не съм коментирал какво "защитава" :D и какво не.

Ами чети по подробно тук става въпрос за стари версии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PigManu написа:

Не сичко е вярно което се пише.

Тука пише за стари версии доколкото видях набързо.

Възможно да, а и сайта, от където съм прочел статията не е обвързан с Майкрософт..Но като не съм използвал Уиндолс от доста години исках да видя какво използват хората..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JoeBlack написа:

Възможно да, а и сайта, от където съм прочел статията не е обвързан с Майкрософт..Но като не съм използвал Уиндолс от доста години исках да видя какво използват хората..

Аз ти давам инфо от първа ръка, както и Mlechko.

Слагаш си дефендер и нямаш грижи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Defender е антивирусната на Микрософт и тя е вградена в Windows 10. Нямаш нужда от друга антивирусна. За по-добър достъп и интерфейс строго ти препоръчвам да изведеш пряк път на този файл:

C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, PigManu написа:

Аз ти давам инфо от първа ръка, както и Mlechko.

Слагаш си дефендер и нямаш грижи.

До колкото разбирам, Defender-а си идва с ОС, и само трябва да се ъпдейтва.

току-що, Mlechko написа:

Windows Defender е антивирусната на Микрософт и тя е вградена в Windows 10. Нямаш нужда от друга антивирусна. За по-добър достъп и интерфейс строго ти препоръчвам да изведеш пряк път на този файл:

C:\Program Files\Windows Defender\MSASCui.exe

Изпревари ме с последния си пост. Ок ще го видя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JoeBlack написа:

До колкото разбирам, Defender-а си идва с ОС, и само трябва да се ъпдейтва.

Да, тя си е вградена, аз като вкл. компа и си я ъпдейтвам всеки ден отнема около 20 секунди.

Може и на няколко дни, но аз така съм свикнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, PigManu написа:

преди 9 часа, Mlechko написа:

Инсталиран е Уиндолса, само че след като разделих хард диска на 3 - един системен + още два, след инсталацията виждам само системния, а другите не, но след като погледна в Task Manager -> Performane ->Disk виждам, че ОС е разпознала хард диска и отчита капацитета му колкото си е. Някакви идеи защо не виждам другите дялове ?

Много тъпа история.... форматирах ги на ново през disk management и вече ги виждам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, JoeBlack написа:

Някакви идеи защо не виждам другите дялове ?

Защото трябва да ги форматираш след изтриване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Mlechko написа:

Защото трябва да ги форматираш след изтриване.

Да така е. Аз малко след като пуснах запитването си едитнах поста, защото точно това направих.
Ъпдейтите гледам че са доста по-различни от седмицата. Тука направо отидох на windows update и след като си ги намери сам започна да ги инсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.