Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам доста странен проблем. Оставих за няколко часа конзолата включена заедно с телевизора на GTA V ONLINE. Изхвърлило ме е от сесията заради idle и няколко часа конзолата и телевизора са работили на черен екран с едно уведомително съобщение (на черен фон с бели букви), че съм кикнат. Преди малко седнах на конзолата и ми прави впечатление, че част от картината на която е седял телевизора и конзолата дълго време се е "отпечатила" на екрана/матрицата и не знам каква е причината. Рестартирах телевизора няколко пъти от разхранването и конзолата също, но не се оправя. Телевизора е модел SAMSUNG UE40MU6102 закупен чисто нов преди месец. Конзолата е PS4 PRO.
Къде да търся проблемът е въпроса в конзолата или телевизора? Прикачвам две снимки - едната е на екрана който е седял няколко часа, а другата на екрана в момента как се е "отпечатила" старата картина. Трябва да зуумнете добре снимката за да се види. Колкото и налудничево да звучи, публикацията ми не е подигравка или шега.

maxresdefault-3KtxEj9gEZGt4VcOQrvRG1517520180201_222254Hq9xoUp4qSVkbIG6Ama11517520180201_222223fYfBhbZ6n3e3UgSZy1M715175

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Активирайте фабричните настройки на телевизора !

Ако не стане има програми които решават проблема !

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се оправи до някой друг ден ще го гледаш така. Получило се е така нареченото "изгаряне" на подсветката. Друг път недей оставя една и съща картина за толкова дълго време. За това повечето телевизори имат опция ако до няколко часа не се натисне бутон от дистанционното да се изключват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, PigManu написа:

Kaто изкл. конзолата и пуснеш телевизия има ли го отпечтването

Ами не го ползвам за основен телевизор, а само за конзолата.

Вижда се само на тъмен/черен фон и само на конзолата. При Netflix/HBO GO и вградените приложения на телевизора го няма или поне не се забелязва. След два часа игра на ярки цветове поизчезна малко, но пак го има. Има някакви 8 часови клипчета в youtube за frozen/burn pixels по разни форуми пише, че оправят проблемът, но утре ще пробвам.

То проблема е, че откакто играя тази игра (една седмица) всеки ден го оставях така за няколко часа и то като ме кикне от сесията заради idle, това е седяло бая време. Та, не е само днес тази моя грешка дето съм правил в продължение на седмица всеки ден с часове, но кой да предположи, че стават такива работи. Телевизора не е основен, а се ползва само за PS4-ката и не ги гасих, разчитах, че ще си влязат в rest mode/standby

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Kiryakov Daniel написа:

Вижда се само на тъмен/черен фон и само на конзолата. При Netflix/HBO GO и вградените приложения на телевизора го няма или поне не се забелязва. След два часа игра на ярки цветове поизчезна малко, но пак го има. Има някакви 8 часови клипчета в youtube за frozen/burn pixels по разни форуми пише, че оправят проблемът, но утре ще пробвам.

Опитай тези варианти и предполагам че сте се оправи.

И винаги след игра изкл. конзолата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Kiryakov Daniel написа:

Ами не го ползвам за основен телевизор, а само за конзолата.

То проблема е, че откакто играя тази игра (една седмица) всеки ден го оставях така за няколко часа и то като ме кикне от сесията заради idle, това е седяло бая време. Та, не е само днес тази моя грешка дето съм правил в продължение на седмица всеки ден с часове, но кой да предположи, че стават такива работи. Телевизора не е основен, а се ползва само за PS4-ката и не ги гасих, разчитах, че ще си влязат в rest mode/standby

Ако е в гаранция ще ви го сменят безплатно !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Ако е в гаранция ще ви го сменят безплатно !

Ти да не си търговски представител на SAMSUNG или някой техен сервизен агент? За такова нещо може и да му откажат гаранцията. 100% ли си сигурен, или пак пишеш колкото да се направиш на интересен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Πpoблeм c oтпeчaтвaнe нa cтaтичнoтo изoбpaжeниe вeчe нямaм (изчeзнa cлeд няĸoлĸo чaca/дни paбoтa нa тeлeвизopa), нo ce пoяви дpyг пpoблeм. Ceгa вceĸи eдин дeтaйл нa ĸapтинaтa ми e пиĸceлизиpaн нa мaлĸи cитни ĸвaдpaтчeтa. Cнимĸaтa e нa 4К НDR oт РlауЅtаtіоn 4 Рrо20180206_131040yHszCnzqhkLMMR4vpv4s15179

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това само при игрите ли е, а при филми от Нетфликс или каквото гледаш различно от конзолата има ли пикслизация?

Като намалиш резолюцията на Full HD на конзолата продължава ли пикселизацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал на Netflix и FULL HD, но съм категоричен, че преди "изгарянето" не беше така. Отдавна играя тази игра със същите настройки и не съм забелязвал подобни неща. На моменти, когато е по-светло или слънчево всичко е на пиксели. Във меню-то на конзолата всички бели букви, връхчетата са им някак заострени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко цитат от HWBG: 

Цитат

УмрЕлата конзола каква графика ще ти изкара на 4K ? Изобщо поддържа ли 4К ? Тук говорим за мощна машина, на която видео картата струва, колкото 3 конзоли, а цялата машина сигурно колкото 6. На такава машина може да пуснеш игра на висока графика в 4К. За конзолка - бичиш на full hd и нямаш особени претенции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Kiryakov Daniel написа:

Не съм пробвал на Netflix и FULL HD, но съм категоричен, че преди "изгарянето" не беше така. Отдавна играя тази игра със същите настройки и не съм забелязвал подобни неща. На моменти, когато е по-светло или слънчево всичко е на пиксели. Във меню-то на конзолата всички бели букви, връхчетата са им някак заострени.

Вкл. тогава конзолата на друг телевизор 4к за да стане ясно дали проблема е от конзолата или телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам SONY 49X830C 4K, ще пробвам на него дали ще е същото. Чудя се HDMI кабела дали има отношение за тези неща? Уж е хубав HDMI 2.0. Преди години имах не точно същият проблем, но подобен на PC с повреден пин на DVI-D кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Kiryakov Daniel написа:

Имам SONY 49X830C 4K, ще пробвам на него дали ще е същото. Чудя се HDMI кабела дали има отношение за тези неща? Уж е хубав HDMI 2.0. Преди години имах не точно същият проблем, но подобен на PC с повреден пин на DVI-D кабел.

Ползвай оргиналния кабел на конзолата за връзка с ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.