Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,предстои ми покупка на лаптоп , за дъщеря ми ( на 13г.)

Изискванията ми са: размер 14", максимално здрав и лек.

Спрял съм се на http://www.vario.bg/dell-vostro-5471-n206pvn5471emea01-rg но приемам всякакви предложения в ценовия диапазон 1400-1500лв ( някой лев отгоре не е проблем)

Не знам каква е разликата между Vostro , Inspiron и Latitude

По принцип разглеждам модели на Dell заради по-голямата гаранция но не е проблем и да е друг производителя.

Ще се ползва за интернет,филми,музика (без игри).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даваш прекалено много пари, като за лаптоп "за интернет,филми,музика (без игри)" . Особено за 13-годишно момиче. От една страна това е добра идея, ще бъде актуален доста години. Но от друга - ако го потроши, загубата ще е сериозна.

Аз ще препоръчам само да се търси екран с матова IPS матрица. За такъв бюджет това си е просто задължително.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре първо да счупи някоя реновирана маркова машинка, отколкото нова. Най-вероятно детето тепърва ще гради навици за работа с IT техника...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително детето да потроши лаптопа. Моята дъщеря има лаптоп от  5-6 г. ,когато беше в 7 кл. и лаптопът в момента изглежда като нов без грам драскотина никъде. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да и вземем бизнес клас, Latude се водят май такива ; )

Не е проблем щом е платежоспособен, дори да го счупи, винаги може да и вземе втора ръка реновиран бизнес клас, след като претърпи горчивият опит.

Но ще трябва да седнеш да си поговориш с нея и да я инструктираш за безопасна работа.
Важно е да не прекалява, тези годинки са много критични при работа с компютър и мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Ще се ползва за интернет,филми,музика (без игри).

Погледни това батюха: http://www.vario.bg/dell-inspiron-7567-5397063994335

Ето ревю: http://laptopmedia.com/review/dell-inspiron-15-7567-review-dells-affordable-gaming-laptop-is-a-miss-and-a-hit-at-the-same-time/

Има и това: https://laptop.bg/laptops-asus-K550-asus_k550vxdm028d_90NB0BBJM01940

Като цяло Fujitsu бих препоръчал аз, цените са надути обаче, а тия дето има по-нормални са с процесори от 2013 тъй че...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре вземи лаптоп втора ръка или до 400 лв за по-скъп си струва само ако се работи с тежки програми .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Kamen Zhelyazkov написа:

Изискванията ми са: размер 14", максимално здрав и лек.

И друг съвет от мен, гледай да е с поне 3 usb порта, щото гледам много има само с два и.....абе дивотия си е.

Един за външна клавиатура по-голяма ако пише нещо, 1 за мишка, 1 за охлаждаща подложка ако трябва лятото. Та, ето ти 3 заети.

Даже и да не е за игри е добре да си има отделна карта, иначе вградената ползва от рамта и си е...пак дивотия. Според мене нали. А и за тоя бюджет е нормално да има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще обесня по-подробно.В момента си има лаптоп, но майка и не и дава да го разнася, и за това иска да си купи сама нов ( след 2 седмици има РД и ще и помогна с по-голяма част от парите).

Държа да е нов ( разведен съм и ако взема 2-ра ръка....майка и ще ме направи на 2 стотинки).

Най-вероятно ще го мъкне навсякъде и за това наблягам на здравината.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Ще обесня по-подробно.В момента си има лаптоп, но майка и не и дава да го разнася, и за това иска да си купи сама нов ( след 2 седмици има РД и ще и помогна с по-голяма част от парите).

Държа да е нов ( разведен съм и ако взема 2-ра ръка....майка и ще ме направи на 2 стотинки).

Най-вероятно ще го мъкне навсякъде и за това наблягам на здравината.

Бизнес клас тогава.

Майката няма да те направи на 5 стотинки, ще е очарована :D

Дори може да поиска бартер нейния сегашен за новият на дъщерята :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Tanner Foost Foust написа:

Бизнес клас тогава

Нещо конкретно като модел ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Амии, който си харесаш, просто гледай да можеш да му ъпнеш рама до 16 GB, тоест да има поне два слота за рам с лимит на слот минимум от 8 GB.

Гледай да имаш интеслки процесор от i  серията с хайпъртрейдинг и виртуализация.
Процесорът е много важен.

Останалите са детайли, вече по твой избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Tanner Foost Foust написа:

и виртуализация.

И za к'ъв му е на детето виртуализацията? Пак скачаш от твоята камбанария.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, DarkEdge написа:

И к'ъв му е на детето виртуализацията? Пак скачаш от твоята камбанария.

Може да не и потрябва никога, но ще е стабилен процесора.

Бизнес клас без виртуализация няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Tanner Foost Foust написа:

да можеш да му ъпнеш рама до 16 GB

Което бъди сигурен, че няма да се случи - 8GB модул е $60-80

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега май само гледам да е алуминка, че магнезиевите са по-скъпи.Наясно съм каква ще е карантията в него, но не съм в час с качеството на  сглобките на конкретните модели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, DarkEdge написа:

Което бъди сигурен, че няма да се случи - 8GB модул е $60-80

Аз си ъпнах моя с 4,  и имам 8, ако бях дал повече пари щях да взема 8 и щях да имам 12, повече не вреди нали знаеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Tanner Foost Foust написа:

ще е стабилен процесора.

Как виртуализацията е свързана съъс стабилността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Бизнес клас тогава.

Майката няма да те направи на 5 стотинки, ще е очарована :D

Дори може да поиска бартер нейния сегашен за новият на дъщерята :D

Да предполагам ли , че заради жена си се развел някаква фурия ще е :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я виж този дали няма да ти хареса https://laptop.bg/laptops-asus-Asus_VivoBook_Pro_N580VD-asus_vivobook_pro_90NB0FL1M04540

Плюсове според мен 

-алуминиев корпус

-добър процесор

-добра видео карта

-IPS  екран

-подсветка на клавиатурата

- четири USB : 2 x USB 2.0  и 1 x USB 3.1 Type C и 1 x USB 3.1

Минуси според мен

- няма  SSD но има 1 x M.2 SATA 2280  и може да му се монтира без проблем след време

-  размера му е  15 инча

- батерията е 3 клетъчна.

- цената е малко над бюджета

Предлагам ти го като модел а ти може да разгледаш и във други фирми за по-изгодна цена.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, DarkEdge написа:

Как виртуализацията е свързана съъс стабилността?

Виртуализацията гарантира че е процесора е с висока производителност и създаден за да понася натоварвания :D

Не казвам че е фактор, но просто подкрепям, при финансова свобода, да се купуват високопроизводителни машини.
Друго си е изживяването, по лесна и приятна им е поддръжката.
Не казам геймърски а поне бизнес клас.
Защото аз съм разочарован от пласмасовите бюджетни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

Тук до мен имам едно "дърво" с поддръжка на виртуализация.

Собственика й искаше да го метне през терасата, аз от друга страна съм търпелив човек и съумявам да го използвам колкото позволява "високия му клас процесор с виртуализация".

Лаптопа е 2-3 години по-нов от този който ползвам като основна машина, но нито е от класа на моя нито някога е бил, така че наличието на виртуализация не е панацея за нищо!

Наличието на Intel е гаранция за плавна работа.
Аз съм влюбен в пълните i серии.

В ентърпрайс среди не видях AMD или клас процесори под i серия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, AlkatrazBG написа:

Я виж този дали няма да ти хареса https://laptop.bg/laptops-asus-Asus_VivoBook_Pro_N580VD-asus_vivobook_pro_90NB0FL1M04540

Плюсове според мен 

-алуминиев корпус

-добър процесор

-добра видео карта

-IPS  екран

-подсветка на клавиатурата

- четири USB : 2 x USB 2.0  и 1 x USB 3.1 Type C и 1 x USB 3.1

Минуси според мен

- няма  SSD но има 1 x M.2 SATA 2280  и може да му се монтира без проблем след време

-  размера му е  15 инча

- батерията е 3 клетъчна.

- цената е малко над бюджета

Предлагам ти го като модел а ти може да разгледаш и във други фирми за по-изгодна цена.

Разгледах го, но според мен Дела ( на който пуснах линк) е по- лек и със ссд. Би ли си направил труда, ако обичаш да сравниш този който съм постнал и този който ми предлагаш, т.е. ако трябваше ти да купуваш кой от двата би избрал.

преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Според това с какво разполага сега детето, аз бих помислил тези 1500 лв. дали да не ги разделя за няколко неща.

- хубав монитор (може и с ТВ тунер) поне 24" със стойка която позволява въртене - според стаята и разположението на мебелите да може да се ползва и на бюро и за гледане от легло.

- стабилна маркова машина втора ръка за ползване в къщи

- таблет нов около 10" с калъф и клавиатура или лаптоп втора ръка - за разнасяне и ползване в движение.

Грубо мисля, че могат да се разделят на 3 устройства всяко с цена около 500 лв

В къщи си има комп ( пак е лаптоп но закотвен :) ) а този който ще го взема ще се разнася постоянно.По принцип първо бях харесъл https://ardes.bg/product/acer-aspire-swift-3-sf315-41-r7m8-nx-gv7ex-005-105025 но понеже е над 2 кг. и се отказах.

Ултрабук ще е то......имам още малко време да го мисля.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз виждам ,че Дела е със енергоспестяващ процесор а Асуса е  със  пълноценен i5 на много по-висока честота от което следва ,че Асуса ще е много повече производителен от Дела. Асуса има външно видео което е 5 пъти по-производително от интел 620-ката на Дела. Асуса има повече и по-разнообразни портове.  Аз бих си взел  модела на Асус .Батерията и на двата модела е 3 клетъчна и понеже единия е със 15 вата процесор а другия 35 вата на хартия  първия ще избута 15 минути повече ама  на практика  няма да има разлика :) Асуса ти е с  IPS матов дисплей което е  супер от гледна точка на цветове а Дела не знам с какъв дисплей е . Харда на Асуса ти е на 7200 оборота докато при Дел  дори да дадеш повече пари ще получиш SSD  и хард на 5400 оборота.  Ако се добави едно   ADATA 256GB XPG SX8000 PCIe Gen3x4 M.2 2280 за 220.44 лв. с ДДС  дето ще издуха със трансвера си read 2400MB/s, write 1000MB/s вграденото във Дела  при евентуалното му закупуване мисля ,че ще имаш повече производителност и повече екстри .

И да обобщя :) 

За 300 грама отгоре получаваш същата батерия+ производитени процесор и видео+ кирилизирана клавиатура с подсветка+ качествен звук+ бърз хард със възможност за безпроблемно  добавяне на 5 пъти по-бързо  SSD  със MLC  памет+ IPS дисплей .

;

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, AlkatrazBG написа:

Ми аз виждам ,че Дела е със енергоспестяващ процесор а Асуса е  със  пълноценен i5 на много по-висока честота от което следва ,че Асуса ще е много повече производителен от Дела. Асуса има външно видео което е 5 пъти по-производително от интел 620-ката на Дела. Асуса има повече и по-разнообразни портове.  Аз бих си взел  модела на Асус .Батерията и на двата модела е 3 клетъчна и понеже единия е със 15 вата процесор а другия 35 вата на хартия  първия ще избута 15 минути повече ама  на практика  няма да има разлика :) Асуса ти е с  IPS матов дисплей което е  супер от гледна точка на цветове а Дела не знам с какъв дисплей е . Харда на Асуса ти е на 7200 оборота докато при Дел  дори да дадеш повече пари ще получиш SSD  и хард на 5400 оборота.  Ако се добави едно   ADATA 256GB XPG SX8000 PCIe Gen3x4 M.2 2280 за 220.44 лв. с ДДС  дето ще издуха със трансвера си read 2400MB/s, write 1000MB/s вграденото във Дела  при евентуалното му закупуване мисля ,че ще имаш повече производителност и повече екстри .

И да обобщя :) 

За 300 грама отгоре получаваш същата батерия+ производитени процесор и видео+ кирилизирана клавиатура с подсветка+ качествен звук+ бърз хард със възможност за безпроблемно  добавяне на 5 пъти по-бързо  SSD  със MLC  памет+ IPS дисплей .

;

Ок ,  благодаря за изчерпателния отговор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.