Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Всичко започна с вирус,който е в друга тема,но в последствие възникнаха още проблеми.Компа започна да пищи..Като аларма.Случвало ми се е веднъж досега,и се оказа,че пищи,защото видеокартата беше изгоряла..Оттогава не съм имал проблем,но от няколко дни стана адски бавен,което вероятно е от вируса,а след това следях процесора и открих,че от два прозореца процесора се натоварва бая- на 100%...Досега и 20 съм отварял без проблем.Та колкото до пищенето,знам че има биос кодове,обаче докато буутва изпищява веднъж,както  е нормално,а след старт ъп веднага ме посреща с това пищене,идва от дъното..И пищи постоянно..Имам го на запис..Видеото ли да сменя...и това пищене какво трябва да значи..Дори няколко пъти ми се случи да замръзне и да ресетне..Не ми се е случвало преди..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай един запис от това пищене, така не можем да кажем от какво е. Може да е от всичко, включително и дъното. Вероятно е да се касае пък и за coil whine както и какво ли не.

Конфигурацията не е описана също каква е, профилактика скоро правена ли е на машината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще пусна. 

Дънна платка    Foxconn 45CMX(-K)/45GMX(-V)  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

RAM:4GB

CPU: DualCore Intel Celeron E1200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами вируса беше гадина и имам съмнения че допринася за натоварването,а иначе вече трябва да е махнат..Направих всичко.

Обаждане 005.m4a

Без отворени програми е около 2%,като отворя два прозореца аудиото насича..След malwarebytes днес изписва около 80-90%,скрийншота е от отворен само firefox.Добавил съм и температурите..Но преди са правени далеч повече неща накуп и не е насичал или замръзвал..И тва съмнително пищене..

untitled6.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Rosoman написа:

процесора се натоварва бая- на 100%

преди 56 минути, adersa написа:

Физическата памет щом товари на 100 %

Браво, бе, @adersa

преди 57 минути, adersa написа:

не е на добре работата

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "пищене " което се чува не е сигнал от биоса за проблем с хардуера . Така и не се разбира от обясненията на автора на темата как точно е разбрал че идва от дъното . Отварял ли е кутията , ако е , добре ли е преценил точно от къде идва звука ? Така може да пищи и захранване ( имам едно повредено издаващо подобен звук ) ,може да е от харда също . Такива звуци обикновено издават повредени елементи или цялостни блокове със елементи . Ако автора има намерение да даде повече информация съобразно това което съм написал, може да очаква и някаква помощ , в други случай , аз лично не се наемам да поставя дори елементарна диагноза .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да...написал съм,че знам за биос кодовете и те са при старт ъп,а това е друго.И да,много често си правя ъпгрейди по компютрите и ги почиствам.Преди да напиша отлично съм проверил от къде идва звука.Нямаше да напиша дъното,ако не съм проверил.Има нещо като говорител ниско на дъното,който пищи изключително силно,не е от никакъв друг компонент.Хард диск едва ли издава толкова силен звук.Проверил съм за да пиша.Вид аларма при проблем с компонент..така става.Описал съм,че веднъж бе изгоряла видеокартата и пак пищя...Сега следя температурите на CPU-то,максималната допустима от Интел е 73 градуса,а след вируса стига до 69..2 пъти се ресетва ,охлаждането е ОК,но се претоварва от нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Rosoman написа:

Да...написал съм,че знам за биос кодовете и те са при старт ъп,а това е друго.И да,много често си правя ъпгрейди по компютрите и ги почиствам.Преди да напиша отлично съм проверил от къде идва звука.Нямаше да напиша дъното,ако не съм проверил.Има нещо като говорител ниско на дъното,който пищи изключително силно,не е от никакъв друг компонент.Хард диск едва ли издава толкова силен звук.Проверил съм за да пиша.Вид аларма при проблем с компонент..така става.Описал съм,че веднъж бе изгоряла видеокартата и пак пищя...Сега следя температурите на CPU-то,максималната допустима от Интел е 73 градуса,а след вируса стига до 69..2 пъти се ресетва ,охлаждането е ОК,но се претоварва от нещо.

Е хубаво тогава. Почвай да тестваш - махаш видеокартата, закачаш монитора на вградената и се ослушваш. Ако пак пищи - наред е RAM-та. Тестваш плочките по отделно ако са повече от две, докато не разбереш дали няма проблемна. Продължава ли да пищи сигурно имаш проблем другаде - захранване, дъно, хард, лан карта, саунд карта, някаква проблемна периферия и т.н.

преди 29 минути, PC doctor написа:

Това "пищене " което се чува не е сигнал от биоса за проблем с хардуера . Така и не се разбира от обясненията на автора на темата как точно е разбрал че идва от дъното . Отварял ли е кутията , ако е , добре ли е преценил точно от къде идва звука ? Така може да пищи и захранване ( имам едно повредено издаващо подобен звук ) ,може да е от харда също . Такива звуци обикновено издават повредени елементи или цялостни блокове със елементи . Ако автора има намерение да даде повече информация съобразно това което съм написал, може да очаква и някаква помощ , в други случай , аз лично не се наемам да поставя дори елементарна диагноза .

Именно затова му поисках запис, за да се установи проблема по-лесно по броя на изпищяванията къде е проблема, но автора си е убеден в неговото си мнение, че е от дъното...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах запис,пищенето е едно..няма брой,по който да се разбере..едно непрестанно..докато компа не се рестартира и охлади.След това спира да пищи.Пуснах температури и обясних кога започва..Не съм си налагал мнението,питат ме дали съм преценил добре-отговарям..Не веднъж съм гледал,търсил из нета...Щом смятате,че е от другаде-ОК запис има..аз търсих и видях спийкърчето на дъното..Звучи като аларма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова си правил неща по компютри ( според думите ти ) , как така не можеш да разбереш кое нещо пищи ???? Ми свали това дъно , закачи го извън кутията , стартирай го само с рам и процесор и прецени от коя част или от какво идва звука , ще ти отнеме има -няма 10 мин да го извадиш от кутията , ако толкова пък не можеш като се наведеш над дъното да разбереш звука от къде идва .

Откачвай тоя спикер и виж без него дали има звуци някакви и т.н .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никъде не съм казал,че съм правил неща по компютри,освен ъпгрейди,които всеки ги може....Част е от дъното..опитах се да го махна,но щях да потроша цялото  дъно.То си е точно спийкър и доколкото прочетох на едно място е вид аларма при overheat.Целия компютър разглобих когато сменях изгорялата видеокарта,защото пак пищеше.Тогава ..

преди 26 минути, PC doctor написа:

ако толкова пък не можеш като се наведеш над дъното да разбереш звука от къде идва .

..разбрах от къде е,защото дъното беше пред мен.Пуснах и аудио,ако може да ви помогне.Ще е чудно,ако ги преброите тези пищения.То е едно,непрекъснато,след рестарт спира,защото системата се е охладила..

Откривам,че при повреда на някоя част го прави.Още днес ще го свържа към вградената за да проверя.Но просто попитах,защото е възможно на някой да му се е случвало.Дадох всичката информация,която искахте.И най-вече го издава след натоварвнето от вируса.Процесора стигна 71 градуса при игра,това досега не е било.Макса е 73..

SpeedFan.bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Rosoman написа:

ъпгрейди,които всеки ги може...

Дали?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надали :Д Мисълта ми беше,че неслучайно питам.Ако си знаех и за вируса,и за прегряването,и за пищенето,нямаше да питам.Само знам,откъде идва,защото много пъти съм се опитвал да го спра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не се окаже, че компютърът продължава да е заразен? Кой го е чистил орт активни зарази?
Прочети темата зад линка и изпълни изискванията там. Пусни си тема в раздела:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри с този вирус най-накрая . Дъно и която и да е част от системата не издава звуци от вируси . Мисля че бях ясн в това което ти написах , а именно да стартираш компютъра само с рам и процесор . Натоварване на системата може да е и от повреден хард и от какво ли не  не само от вируси . Ако този вирус все още "живее" на твоя компютър , тая антивирусна която ползваш не го ли засича ?????? Системата като се прегрее може някой елемент да сдава багажа и да къси и и и и и и ..... до безкрай

В края на нещата като не можеш да се справиш , занеси компютъра в сервиз и ще ти го прегледат и установят какво му има .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mи като не спазваш съветите на хора с по голям опит.
Вече за енти път си препращан към други раздели, не видях да си постнал тема там.

Никой няма да ти даде точна формула.
И никой няма да ти почисти операционната система, защото е трудоемка работа,
Ако не седнеш и сам не си го почистиш.

Ако те мързи, дадох ти формулата, преинсталирай и бекъп.
А за хардуера, няма нищо вечно, ако играеш игри и си геймър, му виждаш всеки път сметката като го натоварваш с часове.
Видоекартите не горят ей така.

Хардуера ще си диагностицираш с множество тестове и на метода на изключването.

Аз бих извадил биос батерията и бих я измерил.

Бих я върнал.

Бих флашнал биоса с по нова версия ако има.

Преди флаша на биоса, бих използвал метода на изключването.

Разкачам всичко от дъното, оставям само процесор и дъно и захранване.
Ако не пищи, почвам да включвам останалата перфирия един по един.

Така и така съм го отворил, ще го почистя, ще му извадя процесора, ще  му сменя термопастата.
Ще му направя една профилактика.

И накрая ще му флашна биоса, бих му сменил и биос батерията с нова.

Ще пусна тест на рамта.
Тест на диска.
Тест на видеото.
Тест на процесора.
С бенчмарк тестове ще натоваря системата.
Ще погледна температурите.
Ще огледам дъното за подути кондензатори.
Ще огледам захранването.
Ще измеря захранването.
Ще почистя захранването.
Ще проверя охлаждането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/2/2018 в 13:42, Rosoman написа:

докато компа не се рестартира и охлади.

Я погледни в биоса настройката за аларма при определена температура ...... на мен ми прилича точно на такава аларма и ако е зададено да пищи при 70 градуса ....нормално.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/2/2018 в 11:04, Rosoman написа:

Всичко започна с вирус,който е в друга тема,но в последствие възникнаха още проблеми.Компа започна да пищи..Като аларма.Случвало ми се е веднъж досега,и се оказа,че пищи,защото видеокартата беше изгоряла..Оттогава не съм имал проблем,но от няколко дни стана адски бавен,което вероятно е от вируса,а след това следях процесора и открих,че от два прозореца процесора се натоварва бая- на 100%...Досега и 20 съм отварял без проблем.Та колкото до пищенето,знам че има биос кодове,обаче докато буутва изпищява веднъж,както  е нормално,а след старт ъп веднага ме посреща с това пищене,идва от дъното..И пищи постоянно..Имам го на запис..Видеото ли да сменя...и това пищене какво трябва да значи..Дори няколко пъти ми се случи да замръзне и да ресетне..Не ми се е случвало преди..

Тествай с рикавъри флашка

https://technet.microsoft.com/en-us/library/jj680675(v=vs.85).aspx

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sss
      Здравейте преди няколко дена си купих нова видео карта от емаг. Смених я със старата защото пищеше (имах gtx 660). Слагам си аз новата (Asus gtx 960 2gb) и чувам пак същото пищене,а специално в сайта на asus пишешe, че има специални индуктори против така наречения coil whine. Предишната карта я бях пробвал и на друг компютър и се оказа, че пищенето идва от нея. Сега пак съм сигурен, че звука идва от картата. Четох в интернет, че това може да се получи при някои захранвания в комбинация с някои карти. Можете ли да ми препоръчате ново захранване до около 100 лева. Сегашното ми е FSP Hexa 500w. От огромно значение е да е тихо. Благодаря ви предварително
    • от dzhananov
      Здравейте, видях че има подобна тема, но моят проблем е малко по-различен. Та направо на въпроса:
      Захранването ми е FSP Epsilon 80 Plus 600W, след поредното изчистване на събралия се прах, когато включих машината започна да пищи. Реших че като поработи ще мине, ама не. Компютъра започна да забива екрана появи се следния проблем, монитора става на един  шарен "килим" и компа забива до степен "рестарт от копчето". Пищенето е отвратително силно. Въпроса ми е как мога да отстраня проблема и дали изобщо мога? Ако е нужно в следващият си коментар ще дам и изчерпателна информация за цялата конфигурация.

Благодаря предварително!
    • от ACC
      Здравейте, скоро компютъра ми ще стане на 1 година и откакто съм го купил от видео картата се чуват високочестотни звуци. Не бяха, чак толкова дразнещи до преди 2-3 седмици. От тогава стана доста по силно това пищене. Компютъра съм го носил 2 пъти в сервиза относно този проблем и все "нищо му няма".
      Относно картата и пищенето:
      Картата е Geforce GTX 660 на Gigabyte
      Използвам Windows 7 64 бита пищенето ги има и под Windows 8.1
      Пищенето идва от самата карта (не е от вентилатор).
      По силно е когато имам повече кадри в игра или в бенчмарк, но от скоро започна да се чува (макар и по-тихо) и като отварям папки и т.н.
      Когато включа опцията vsync в игра намалява малко пищенето, но не винаги. Според мен зависи колко е натоварена картата.
      Бихте ли ме посъветвали какво да правя, как да премахна пищенето. Да върна картата ако е въобще е възможно (аз само като вляза в сервиза вече и ме гледат на криво)?
      Предварително ви благодаря за отговорите и лека вечер!
    • от kTm_style
      Привет!От скоро имам странен проблем с компютъра.  Та проблема е, че когато се опитам да включа компютъра пищи. Преди време го разглабях, стоя разглобен 1 месец и реших да го сглобя. След сглабянето, натиснах копчето, за да го включа, но от плочката на рам паметта излезе искра и всичко свърши до там. При включване се чува пищене и зелената лампа мига. Възможно ли е само плочката на рам паметта да е изгоряла или нещо друго? Ще се радвам ако някой ми помогне.

Звука при включване: http://dox.bg/files/dw?a=d9295734ec (алтернативен линк)
      Звуков клип 07.wav
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.