Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден/вечер.

Искам да попитам за мнение понеже не съм запознат с камерите за видео.

Ако може да ми предложите камера за видео(главно) 4к или която снима добре бюджета който мога да отделя е 2000лв.(нямам предпочитания за марка)

Мога да взема и нещо втора ръка не е проблем.

Лек ден/вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.sony.bg/electronics/handycam-videokameri/fdr-ax33 Линк от Sony за характеристики!
http://computer-store.bg/cifrovi-video-kameri/sony-fdr-ax33 Линк ако искаш да я вземеш на по-тънка цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, NewbieBeard написа:

https://www.sony.bg/electronics/handycam-videokameri/fdr-ax33 Линк от Sony за характеристики!
http://computer-store.bg/cifrovi-video-kameri/sony-fdr-ax33 Линк ако искаш да я вземеш на по-тънка цена!

А някакво мнение за panasonic g7 и panasonic g80 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за парите си е страхотно : https://www.copter.bg/bg/dji-osmo-i-aksesoari/587-dji-osmo.html

Крайните резултати изглеждат доста професионално. Веднъж снимаш ли с такава триосна стабилизация, повече няма да искаш да се върнеш назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Пунта мара написа:

Това за парите си е страхотно : https://www.copter.bg/bg/dji-osmo-i-aksesoari/587-dji-osmo.html

Крайните резултати изглеждат доста професионално. Веднъж снимаш ли с такава триосна стабилизация, повече няма да искаш да се върнеш назад.

хм това е досто добро за тези пари а мнение за sony a6300 , a6500 panasonic g7 , g80 ако може да ми дадеш ще е доста добре понеже не ги разбирам видео камерите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Iphone X or Samsung 8.. това в рамките на шегата. За какво ще се използва камерата за да ти дадат по-добри съввети потребителите в този прекрасен форум?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, chasovnik написа:

Iphone X or Samsung 8.. това в рамките на шегата. За какво ще се използва камерата за да ти дадат по-добри съввети потребителите в този прекрасен форум?

Ами мисля да снимам музикални клипове така да го кажем 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До автора на темата! С един приятел снимаме от поне три месеца видео за неговата фирма Pronet Media. Той има професионална видео камера Panasonic AG-AC90. Има и малка Sony HDR-PJ790V. Това ме запали и мен и си взех на изплащане Sony AX33 4К. Значи ако си виждал Steady Cam щеше да знаеш, че стабилизацията на тези камери е на същия принцип - SteadyShot и никакви три осови и тем подобни глупости не могат да се сравняват с тази стабилизация. На практика се оказа, че това Sony, което взех на изплащане вади много по-качествена картина от неговата професионална камера. А и AX33 е с по-голям сензор от Panasonic AG-AC90 който за Панасоника е  1/4.7", докато на Сонито е 1/2.3"

Честно казано ако доходите ми бяха по-добри от сегашните щях да се насоча към изплащане на Sony AX700 защото е с едноинчов сензор и HDR видео, супер бърз автофокус и подобрена стабилизация на SteadyShot. Щом имаш 2000лв. бюджет можеш да си намалиш месечните вноски и да си вземеш новото поколение на професионалните Панасоник 4К камери UX90 или UX180 като разликата между двете е, че втората има HDR видео!

Аз така направих! Останаха ми 400лв. от продажбата на стария ми Голф-3 който продадох за 1000лв. от които дадох 600лв. на дъщеря ми за тяло на Пентакс К-5. Сега за две години вноската ми е около 30лв., защото хванах промоцията когато Sony AX33 беше намалена на 999лв.

Покупката на видео камера е сериозна инвестиция и си трябват познания (бих казал много повече от тези във фотографията)! Но всичко е от полза ако имаш желание и време да се занимаваш!

Колкото до музикални клипове. Еми снимахме с колегата клипа на Джоджи Бенд в Правец. В зала с оскъдно осветление и навън по мръкнало на кея при боулинг залата моя 550D фотоапарат, наличните камери, плюс една напълно аматьорска камера JVC Quad Proof EverioR GZ-R435RE се справиха повече от очакваното! Ако искаш хвърли един поглед в Ютуб. Песента се казва "Онази нощ"  (Лори и Джоджи бенд) в профила на Бисер Петков. Ако ти хареса качеството (въпреки, че вмвсто 4К се снимаше във Фул HD близките кадри на лицето на Лори) се замисли дали това Сони или някое като него със SteadyShot не е твоят правилен избор!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Dan7es написа:

А някакво мнение за panasonic g7 и panasonic g80 ?

преди 1 час, Dan7es написа:

хм това е досто добро за тези пари а мнение за sony a6300 , a6500 panasonic g7 , g80 ако може да ми дадеш ще е доста добре понеже не ги разбирам видео камерите 

Това са фотоапарати, а не видеокамери!

преди 2 часа, Dan7es написа:

Ако може да ми предложите камера за видео(главно) 4к или която снима добре бюджета който мога да отделя е 2000лв.(нямам предпочитания за марка)

Камерите снимат толкова добре, колкото добре снима този, който ги държи. А за да снимаш ти добре, се искат знания и умения. Които ми се струва, че ти липсват, след като не правиш разлика между фотоапарат и видеокамера.

Така че, каквото и да вземеш - все тая. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Това са фотоапарати, а не видеокамери!

Камерите снимат толкова добре, колкото добре снима този, който ги държи. А за да снимаш ти добре, се искат знания и умения. Които ми се струва, че ти липсват, след като не правиш разлика между фотоапарат и видеокамера.

Така че, каквото и да вземеш - все тая. 

Аз не мисля, че е все тая защото няма никой роден знаещ всичко имам доста време докато почна да се занимавам и мисля да си взема от сега да може да се уча до тогава и просто съм споменал на какво съм се спрял и искам някакво конкретно мнение за тези фотоапарати нали за това е форум да се пита 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, plamen74 написа:

До автора на темата! С един приятел снимаме от поне три месеца видео за неговата фирма Pronet Media. Той има професионална видео камера Panasonic AG-AC90. Има и малка Sony HDR-PJ790V. Това ме запали и мен и си взех на изплащане Sony AX33 4К. Значи ако си виждал Steady Cam щеше да знаеш, че стабилизацията на тези камери е на същия принцип - SteadyShot и никакви три осови и тем подобни глупости не могат да се сравняват с тази стабилизация. На практика се оказа, че това Sony, което взех на изплащане вади много по-качествена картина от неговата професионална камера. А и AX33 е с по-голям сензор от Panasonic AG-AC90 който за Панасоника е  1/4.7", докато на Сонито е 1/2.3"

Честно казано ако доходите ми бяха по-добри от сегашните щях да се насоча към изплащане на Sony AX700 защото е с едноинчов сензор и HDR видео, супер бърз автофокус и подобрена стабилизация на SteadyShot. Щом имаш 2000лв. бюджет можеш да си намалиш месечните вноски и да си вземеш новото поколение на професионалните Панасоник 4К камери UX90 или UX180 като разликата между двете е, че втората има HDR видео!

Аз така направих! Останаха ми 400лв. от продажбата на стария ми Голф-3 който продадох за 1000лв. от които дадох 600лв. на дъщеря ми за тяло на Пентакс К-5. Сега за две години вноската ми е около 30лв., защото хванах промоцията когато Sony AX33 беше намалена на 999лв.

Покупката на видео камера е сериозна инвестиция и си трябват познания (бих казал много повече от тези във фотографията)! Но всичко е от полза ако имаш желание и време да се занимаваш!

Колкото до музикални клипове. Еми снимахме с колегата клипа на Джоджи Бенд в Правец. В зала с оскъдно осветление и навън по мръкнало на кея при боулинг залата моя 550D фотоапарат, наличните камери, плюс една напълно аматьорска камера JVC Quad Proof EverioR GZ-R435RE се справиха повече от очакваното! Ако искаш хвърли един поглед в Ютуб. Песента се казва "Онази нощ"  (Лори и Джоджи бенд) в профила на Бисер Петков. Ако ти хареса качеството (въпреки, че вмвсто 4К се снимаше във Фул HD близките кадри на лицето на Лори) се замисли дали това Сони или някое като него със SteadyShot не е твоят правилен избор!?

Пламене, не си прав за стабилизацията. Триосната стабилизация на Osmo превъзхожда в пъти SteadyShot, а и технологиите са различни. Ето пример :

Снимал съм с Osmo и мога да потвърдя, че плавните движения от този клип могат да се постигнат в реални условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Dan7es написа:

Аз не мисля, че е все тая защото няма никой роден знаещ всичко имам доста време докато почна да се занимавам и мисля да си взема от сега да може да се уча до тогава и просто съм споменал на какво съм се спрял и искам някакво конкретно мнение за тези фотоапарати нали за това е форум да се пита 

Да де, ама заглавието ти е "Камера за видео"! Което ще рече, че не ти трябва фотоапарат в случая или още не си се ориентирал какво точно искаш?!

Това, че един фотоапарат може да снима видео не го прави автоматично "Камера за видео"! Ако беше така то видеокамерите нямаше да ги има!

Sony AX33 е много добър избор. Ако обаче решиш да ни послушаш и да събереш още малко пари се насочи към Sony AX700!!! По-големия едноинчов сензор и HDR видео ще са ти от голяма полза! А и щом нямаш никакъв опт изобщо не си търси камера без SteadyShot стаболизация!!!!!!

току-що, Пунта мара написа:

Пламене, не си прав за стабилизацията. Триосната стабилизация на

На колегата Панасоника е с триосна стабилизация, но е прекалено далеч от SteadyShot стабилизацията на Сонито (това от опит ти го казвам, не от книгите)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen74 написа:

Да де, ама заглавието ти е "Камера за видео"! Което ще рече, че не ти трябва фотоапарат в случая или още не си се ориентирал какво точно искаш?!

Това, че един фотоапарат може да снима видео не го прави автоматично "Камера за видео"! Ако беше така то видеокамерите нямаше да ги има!

Sony AX33 е много добър избор. Ако обаче решиш да ни послушаш и да събереш още малко пари се насочи към Sony AX700!!! По-големия едноинчов сензор и HDR видео ще са ти от голяма полза! А и щом нямаш никакъв опт изобщо не си търси камера без SteadyShot стаболизация!!!!!!

На колегата Панасоника е с триосна стабилизация, но е прекалено далеч от SteadyShot стабилизацията на Сонито (това от опит ти го казвам, не от книгите)!

Стабилизация на сензора и стабилизация на цялата камерата са коренно различни понятия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пунта мара написа:

Стабилизация на сензора и стабилизация на цялата камерата са коренно различни понятия.

И къде видя стабилизация на сензора? Ако говориш за Сонито грешиш тотално!

С включен супер активен ржим на SteadyShot тичам и няма никакво трепване или заклащане на кадъра! От тоя клип ме заболяха очите от заклащането (вярно трепвания няма, но заклащането е ужасно)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen74 написа:

И къде видя стабилизация на сензора? Ако говориш за Сонито грешиш тотално!

Сонито движи сензора и оптиката, за да стабилизира изображенито. Osmo движи цялата камера. Ако разгледаш видеа от двата продукта ще разбереш, че стабилизацията на Osmo има съвсем друго предназначение и видеата на колегата ще изглеждат много по професионални.

Обърни внимание на стабилизацията (тук не сравняваме качество на изображението):

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Пунта мара написа:

Сонито движи сензора и оптиката, за да стабилизира изображенито...

Това ми беше достатъчно за да разбера, че нищо не знаеш за Сонито! А и демнстрираш, че изобщо не си наясно що е то Стеди кам?!

Наслаждавай се!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сонито е SteadyShot, не е Steadycam. Това, което показваш, е отделна апаратура, която не влиза в цената на твоята камера и със сигурност така наречените gimbal системи са много по-добри от Steadycam. Специално за автора на темата, Osmo ще е най-удачния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Пунта мара написа:

Сонито е SteadyShot, не е Steadycam.

Само да ти покажа къде ти е грешката:

Цитат

Когато камерата се задейства ръчно, несигурните ръце на оператора причиняват нестабилност в заснетия поток от изображения. Технологията SteadyShot работи в тялото на фотоапарата. Той използва сензори за движение, за да открие движенията на потребителя. SteadyShot компенсира някои от тези движения, в някои версии чрез преместване на оптиката.

Сензори за движение/датчици не означава движещ се сензор/матрица!!!

Движение и на сензора/матрицата има, но не в това Сони AX33, а в това с едноинчовия сензор АХ700 (то и за това цената му е 3200лв.)!

И я ми кажи- дали ще му е достатъчно на автора/начинаещ само стабилизация? А мижавата оптика на това което му предлагаш къде я остави?

А опциите, които да го въведат/ научат на по професионално видео заснемане къде са при тая джиджавка дето му предлагаш?

Ако беше само до стабилизация, то професионалистите да си хвърлят камерите тогава и да снимат с това чудо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез сензорите за движение се управлява движението на матрицата и оптиката. Което не е достатъчно за плавно движение, например при ходене или бягане с камерата. Триосната стабилизация коригира именно това. Точно стабилизация е това, от което се нуждае всеки начинаещ. Мижавата оптика на Osmo е напълно приемлива спрямо камерите които ти предлагаш и няма равна в ценовия си клас, освен това получаваш и страхотна стабилизация, която не може да се сравнява със SteadyShot на Sony. Видеото в по предния ми пост е достатъчно красноречиво. Пускам го пак, за да видиш разликата между Osmo и Balanced SteadyShot, което е най-доброто на Sony (нека и авторът да прецени кое е по-добре за него)::

От клипът също се вижда, че видеото на Osmo е с доста по-добро качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.02.2018 г. в 23:17, Пунта мара написа:

От клипът също се вижда, че видеото на Osmo е с доста по-добро качество.

Сори, ама сравняваш 53-ката, която е с по-малък сензор от 33-ката! Това първо. И второ моята 33-ка е с по-добро качество на видеото и по-добра стабилност от показаното на клипа (като казвам клипа нямам предвид само 53-ката, а и това което хвалиш). Та той телефона ми вади по-добро качество от това което видях на тоя клип!?!?! И трето - насочих автора на темата към по-висок клас камера, а именно "Професионална"!!! И най-важното - едноинчов сензор! Нали се сещаш, че принципа за качесво е същия като при фотографията???!!! Колкото по-голям сензор, толкова по-добре! За Фул-фрейм видео камера ще му трябват прекалено много пари, но за камера с едноинчов сензор ще му стигнат до някъде, плюс доплащане (зависи дали е склонен на това). На показаното в този клип изобщо не видях дълбочина на детайла, каквато виждам на практика от моята 33-ка, та дори и от Панасоника на колегата! Стабилизацията при мен (казах тесвано на практика с тичане) в активен режим е много по-добре от видяното в клипа (балансед е ниско ниво спрямо актив режима)! Тоест имам три опции на стабилизацията! А и още нещо - нямам намерение да сравнявам нещо видяно на клип в нета с нещо което съм видял на практика! Също така нямам намерение да споря, защото "Професионалистите" използват "Професионална" техника за много повече от бюджета на автора на тази тема, а не джобна техника!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, покажи един клип с твоята камера, за да ме убедиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Freem@n
      Здравейте, не намерих такава тема и реших че си заслужава да пусна подобна.

Търся си достатъчно читав, здрав и не на последно място - висок статив за моите камери. Искам да е поне 2 метра !
      Ето, намерих една обява, но тези стативи са не за камери/фотоапарати, а за други цели... даже звънях на човека, каза ми че ми трябвала някаква приставка за целта, но той няма такава. Също така, останали са му били само от тези по 3 метра които са, но те май са по около метър дълги в сгънато положение...
      Намирам разни например 170 см или по повече, но са прекалено скъпи... тази обява по горе е в границите на до 50 лева.
      Някой ако знае нещо по въпроса - например има такава приставка или още по-добре - висок статив за продан, нека сподели, все пак може и на лична дискусия.
      П.С: Също така бих искал към статива да има и глава.
      Благодаря !
    • от kickaha
      Здравейте! Имам нужда от компетентен съвет и помощ.
      Преди време, след като прочетах теми в различни форуми за минималните изисквания за възпроизвеждане на 4k x265 HEVC филми, сглобих следната конфигурация:
      AMD Ryzen 3 2200G + AMD Radeon Vega 8 Graphics / 8GB DDR4 RAM
      (Хард дискове – от стария компютър 1 SATA3 и 2 SATA2)
      Филмите се гледат през MPC-HC64, който си върви с K-Lite кодеците като плейърът е конфигуриран да декодира видеото с madVR, както съветват на страницата на кодек пака.
      На единични 4K филми досега не е имало проблеми, но когато пуснах 4K епизодите от документалната поредица Planet Earth 2, се появи проблем. Епизодите вървяха един след друг и в края на третия епизод видеото блокира, замързна, а аудиото си продължи (при следващите проби разбрах, че ако оставя плейъра така, епизода си завършва и при зареждане на следващия епизод видеото тръгва нормално). Епизодите са с продължителност около 50 минути, кодирани HEVC, а големината на файловете е 14-15GB. Пуснах втори път поредицата и следих натоварването в системата през таск мениджъра. Видях, че натоварването на процесора е слабо, за сметка на това вградената видеокарта се натоварва почти изцяло - 95-96%, отделената за него памет се използва напълно и тъй като недостига, системата заделя допълнително от системната памет, но дори и така, заетата RAM е приблизително половината.  Ето скрийншотове – първият и вторият – когато видеото върви нормално, а третият и четвъртия – секунди след като блокира. Последният скрийншот е статистика от рендирането, но със съжаление 10-ина секунди след замръзването на картината.
      скрийншот_01     скрийншот_02     скрийншот_03      скрийншот_04
      Моля, ако някой има обяснение и препоръка, да ми каже какво да направя, за да реша този проблем!
    • от asdfj
      Здравейте
      .Наскоро си купих лаптоп втора употреба Acer aspire 5315, Теглих драйвери но без успех постоянно изписва,че няма открита камера.Възможно ли е да е повредена и имали някакъв шанс да я оправя?
    • от vankata4
      Здравейте! 
       Чудя се дали е възможно да си ъпгрейдна телефона(gt-i9301i), примерно да му сложа по-яка камера или по-як говорител? 

• от dzaabo
      Добър ден .
      Имам запитване относно телевизор arielli .
      Имам желанието да си купя камера за видео наблюдение .
      Лошото при мен е че не разбирам и НИЩО от камери .
      Въпроса ми е !
      Някой да ми каже ...Може ли да се включи ДИРЕКТНО към телевизора някоя видео камера и да мога да наблюдавам чрез самия телевизор какво се случва навън в РЕАЛНО време ...
      Също моля да ми се обясни като на малко дете Какъв тип камера ми трябва и какъв кабел ?
      Ако има значение мястото от телевизора до камерата е горе долу 15 метра .
      Не желая да правя запис а просто да виждам какво се случва на момента вместо да  се разхождам до мястото където ме интересува ....
      Моделът на телевизора е :
      https://www.pazaruvaj.com/lcd-crt-i-plasma-televizori-c3164/arielli/32dn5t-p355709551/#
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.