Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Незнам дали темата е точно за този форум,но да попитам,колко пари мога да взема,ако продам следната конфигурация:

Acer Predator G3-605:

Πpoцecop:	Іntеl Соrе і5
Bидeo ĸapтa:	4 GВ
Oбщи:	UЅВ 3.0, НDМІ
Oпepaтивнa пaмeт:	8 GВ
Диcĸ:	2ТВ 7200rрm ЅАТАІІІ НDD
Πpoцecop:	Іntеl Соrе і5-4460 (3.20GНz, 6 МВ сасhе)
RАМ пaмeт:	8GВ 1600МНz
Диcĸ:	2ТВ 7200rрm ЅАТАІІІ
Bидeo ĸapтa:	NVІDІА GеFоrсе GТХ745 4GВ GDDR5
Oптичнo ycтpoйcтвo:	DVD+/-RW
Bиcoĸoгoвopитeли:	НD 5.1 звyĸoвa ĸapтa

И следния монитор:

Dell s2340l 23"

Диагонал: 23 inches
Разделителна способност: 1920x1080
Аспект изображение: 16:9
Време на отговор: 7ms

Пак казвам незнам дали темата е за тук,просто искам вашето мнение,знам че тук има хора,които могат да ми дадат адекватен и реален отговор относно хардуер,за да знам колко пари мога да взема,за да си помогна с бъдещата конфигурация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

500 лв.  е максималната цена за машина с поне 6 месеца гаранция 8GB рам и I5 Хасуел при това модел на по-висока честота но да кажем че двойно по-големия хард компенсира разликата.

Картата може да се купи само с готови сглобки но ако правилно разбирам че е доста по-слаба от 1030 която е 140 лв. нова сам си прави сметката колко може да и вземеш...

Нея не съм я включил в цената ако не е станало ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Roujin Z написа:

500 лв.  е максималната цена за машина с поне 6 месеца гаранция 8GB рам и I5 Хасуел при това модел на по-висока честота но да кажем че двойно по-големия хард компенсира разликата.

С монитора колко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори 700 !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко вероятно е да намери купувач които иска всичко на куп особено ако няма гаранция иначе 700 лв. си е нормална цена.

Аз бих пуснал компютъра за 550 лв. заради видеокартата а монитора за 220 лв. и бих добавил че ще има отстъпка 20 лв. ако се купят и двете.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Водих компютъра в Networks,това е за тези,които незнаят,понеже те нямат офиси из цялата страна,един от най-добрите,ако не и най-добрия интернет доставчик и тв доставчик в БГ,там ми казаха,че мога да му взема 1К.

преди 2 минути, Roujin Z написа:

Малко вероятно е да намери купувач които иска всичко на куп особено ако няма гаранция иначе 700 лв. си е нормална цена.

Аз бих пуснал компютъра за 550 лв. заради видеокартата а монитора за 220 лв. и бих добавил че ще има отстъпка 20 лв. ако се купят и двете.

Един човек ми беше предложил PS4 на една година с 3-ри игри и още 400 лева.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога няма да се случи освен в болните им мозъци. Под път и на път има фирми за компютри втора употреба където може да се вземат части.

Само тази година съм купил два за по 500 лв. Да без видеокарта но за 140 лв. се купува чисто нова която е по-добра а за 300 лв. чисто нов монитор. 

Спомената карта повече от 60 лв. е мисия невъзможна да и се вземе а монитора като нов е струвал 330 лв.

п.с. Когато се купува от частно лице вместо от фирма с някаква гаранция е понеже се търси по-ниска цена. 

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако влезеш в olx bg такава конфигурация има и за над 1000 лв. и без монитор, "супер-мощен гемърски".... и незнам си какви още глупости. Слагай 2-3 лампи да светят/мигат различни цветове на кутията, украсявай обявата със суперлативи и може и до 1500 да стигнеш с монитора.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Радослав Матев написа:

Ако влезеш в olx bg такава конфигурация има и за над 1000 лв. и без монитор, "супер-мощен гемърски".... и незнам си какви още глупости. Слагай 2-3 лампи да светят/мигат различни цветове на кутията, украсявай обявата със суперлативи и може и до 1500 да стигнеш с монитора.

То хубаво че има ама няма глупави балъци  да се хванат на въдицата !

Мошеннически сайт !

преди 1 час, Roujin Z написа:

Никога няма да се случи освен в болните им мозъци. Под път и на път има фирми за компютри втора употреба където може да се вземат части.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То тези фирми щото хич не са мошеници, половината обяви в продавалник са на фирми, много малко продават на "нормални" цени.

До автора: пробвай една цена към 1000 лв., ако не ти е спешно, след някоя друга седмица може да смъкваш по малко (20-30 лв/седмица примерно). А между другото каква е идеята да го продаваш този компютър? Реално ако му сложиш SSD, някоя по-мощна видеокарта (в момента единствено максимум до 1050TI е що-годе на нормална цена), евентуално още +4/8 ГБ памет, може да си го ползваш за каквото искаш, дори и за игри ще ти е перфектен.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Радослав Матев написа:

То тези фирми щото хич не са мошеници, половината обяви в продавалник са на фирми, много малко продават на "нормални" цени.

До автора: пробвай една цена към 1000 лв., ако не ти е спешно, след някоя друга седмица може да смъкваш по малко (20-30 лв/седмица примерно). А между другото каква е идеята да го продаваш този компютър? Реално ако му сложиш SSD, някоя по-мощна видеокарта (в момента единствено максимум до 1050TI е що-годе на нормална цена), евентуално още +4/8 ГБ памет, може да си го ползваш за каквото искаш, дори и за игри ще ти е перфектен.

Риск има и при нов хардуер но е по малък !

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е, че повечето хора си нямат представа от компютри и ги лъжат както си искат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето хора дето не разбират ще ги излъжат в магазина с някоя готова сглобка няма да тръгнат да купуват от частно лице в продавалника.

Тия дето имат минимална грамотност ще сверят цените и ще установят това което вече казах.

И в двата случая ще се търси нещо с гаранция от фирма независимо дали е нова или втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано да си прав, че като гледам повечето обяви какви са им цените, ми се струва, че се купуват тези неща, или си седят така от години. Реално и аз съм продавал части, но на много по-ниски цени, отколкото съм ги купувал, в повечето случаи над 50%. Но като погледнеш в готовите конфигурации е някакъв ужас в продавалника с тези цени на core2duo/quad процесори конфигурации примерно да ми ги продават по над 200 лв., дето реално не струват и половината на това???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неможах да отговоря до сега,защото не бях влизал.Попринцип и аз съм си мислел просто са ъпгрейд на моята сегашна конфигурация,но незнам защо,просто искам да си сглобя нещо ново,всичко си ми е ясно,от години следя почти всичко свързано със хардуера,имам адекватна представа за нещата.Не съм назор да го продавам,както казах колкото повече му взема,толкова повече ще си помогна за новото PC,което ще бъде около 2000 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една 1050TI е напълно достатъчна да ти вървят всички игри ако не си много взискателен. Разликата със сегашната карта е голяма а проблем с консумацията няма да има.

Монитора няма причина да се сменя.

п.с. Ако си недоволен как вървят игрите в момента това се дължи на смотаняшката видеокарта не на нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно в момента цените са много завишени, най-вече на видеокарти, след това на RAM памет. По-добре изчакай още няколко месеца, дано да се нормализират малко, а освен това ще излизат нови AMD процесори и нови дъна за интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата седмица се пазарува една Gainward 1050 Ti (малката с един вент) за 350 лв. и ми се видя скъпо за тоя модел но нямаше други наличности.

Няколко дни по-късно цената е скочила с над 100 лв.  :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненормална работа....докато не се нормализират тези цени не трябва нищо да се купува. Сега и аз гледам - то и GT 1030, дето беше 130-140 лв. сега е 200, видях и 1050ti за над 450 лв., че имаше и 500 - тези карти като излязоха не са стрували толкова?!?

Тези цени май само в българия ги има:

https://www.overclockers.co.uk/pc-components/graphics-cards/nvidia?sSort=3&ckMin=10585&ckMax=688895&p=2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм че видеото ми suck-ва цялата работа,процесора ми въпреки че е 4-то поколение на Intel все още става.Наистина покрай целият shit с тези криптовалути видеотата са наистина скъпи и аз го забелязах наскоро да разглеждах компоненти,но така или иначе и нова конфигурация да си направя това ще е след месеци,така че сегашните събития няма да ми повлияят.Според вас,понеже винаги съм си мислел спрямо бюджета,колко точно трябва да отделя на видеото,за една конфигурация от сорта на 2К без монитор разбира се,колко си струва да дам за видео без да пренебрегна другите компоненти?Смисъл модел,1060,1070,разбира се за няколко месеца ще излезе нещо ново,но да кажем сегашното популярно на пазара в момента,говоря само за Nvidia,защото никога не съм бил фен на AMD,ако някои иска може да каже тяхно видео.

преди 4 минути, Радослав Матев написа:

Ненормална работа....докато не се нормализират тези цени не трябва нищо да се купува. Сега и аз гледам - то и GT 1030, дето беше 130-140 лв. сега е 200, видях и 1050ti за над 450 лв., че имаше и 500 - тези карти като излязоха не са стрували толкова?!?

И аз се видях в шок с цялата тази работа,защото следя постоянно 10-тата серия на Нвиделските видеокарти и наистина в цената им има рязка промяна в непозитивна част,но това е нормално сега,по последни данни биткоинът е паднал под

8K$,което може да означава,че хората са се усетили,че този бизнес няма много хляб в него.Може да е въпрос на месеци,ако не и на седмици,знаем тези неща колко са нестабилни и както бързо се вдигат,така бързо падат,one night stand.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ми предния коментар, че добавих нещо - поръчваш видеокарта от чужбина и дори и с доставката пак ще ти е много по-евтино, отколкото от тук ако я вземеш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Радослав Матев написа:

Виж ми предния коментар, че добавих нещо - поръчваш видеокарта от чужбина и дори и с доставката пак ще ти е много по-евтино, отколкото от тук ако я вземеш.

Вярно е наистина е така,аз съм имал опит с доставка на продукти от доста далечни точки,най-далечната от тях щата Кънектикът,дори с доставката ще ми излезат нещата по-евтино.

П.С бързо направих едно сравнение със доставка до Румъния(защото нямаше България в delivery менюто...Holyshit каква изненада),1060 6гб-вата версия на ASUS ще ми излезе точно за 899.694 лв.В desktop.bg,същата видеокарта излиза за точно 1019 лв.,което дори след някои друг лев за гранични такси пак ще има фаида,особенно ако си поръчаш частите за цялата конфигурация.Щом само за видеото вадим 119 лв. разлика,като WTF,да не би англичаните да са по-бедни от нас с близо 1500£ минимална заплата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.