Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем:Преди няколко седмици съвсем неволно изтеглих един файл, който ми прави мизерий минимизирами програмите забавя ми компютъра и постояно прави някакви фруги файлове.Та вчера не ми се отваряше нищо и реших да рестартирам компютъра.Зарежда Windowsa 30 минути след това ми излиза синия екран и полсе снимката отдолу.Пробвах всичко ф8 нищо таб преглед на диска и пак нищо ентър пак зарежда половин час и същото.Моля помогнете.Благодаря предварително.

IMG_20180203_142546.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при двете опции ли не стартира? Има опция за TAB=menu, ESC=cancel - тях пробвал ли си ги какво правят? Въпроса е да стигнеш до recovery опции по някакъв начин и да пробваш с точка на възстановяване, стига да имаш такава и да не си забранил recovery-то. Имаш ли инсталационен носител на windows - USB/диск нещо и с него да стартираш recovery?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирусче е най-вероятно, а щом създава и нови файлове - троянец... Пускай тема в раздела за зловреден софтуер, и друг път внимавай какво сваляш от интернет. Да не вземе да се окаже Sality, че е ужасна гадина, и без преинсталация няма отърване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Радослав Матев написа:

И при двете опции ли не стартира? Има опция за TAB=menu, ESC=cancel - тях пробвал ли си ги какво правят? Въпроса е да стигнеш до recovery опции по някакъв начин и да пробваш с точка на възстановяване, стига да имаш такава и да не си забранил recovery-то. Имаш ли инсталационен носител на windows - USB/диск нещо и с него да стартираш recovery?

Нищо не работи, а рековъри диск нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сервиз със опция за спасяване на информацията !

Може и да не се налага преинстал !

Дано не е крипто вирус !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв син екран става дума? Снимай го с телефона, и покажи снимката тук.

преди 52 минути, techmaniac написа:

Пускай тема в раздела за зловреден софтуер, и друг път внимавай какво сваляш от интернет. 

Няма как да пусне тема в раздела, при положение, че не му зарежда ОС. Няма как да направи тестовете.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено става дума за заразена система. На показания по-горе екран на снимката освети първия ред (Windows 10) и натисни F8 - избери Safe moda with networking.
Като зареди системата до десктоп, посети линка и изпълни инструкциите.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рикавъри имидж ако не зарежда системата !

Трябва ви работещ компютър !

https://sourceforge.net/projects/systemrescuecd/files/sysresccd-x86/5.2.0/systemrescuecd-x86-5.2.0.iso/download

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата стига ли до Recovery Environment? Пък и да не стига, можете да заредите в този режим с инсталационния диск на Windows. След това можете да извършите проверка с FRST (описан в линка даден от DarkEdge) и да предоставите необходимите лог файлове.

За целта обаче ще се наложи да изтеглите FRST от друга система и да го сложите на USB флашка. След това заредете в Recovery средата и стартирайте FRST.exе от флашката.

Вижте този коментар как да го направите:

https://www.kaldata.com/forums/topic/200505-0xc00000e9/?do=findComment&comment=2345045

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от megato
      имам проблем със кумулативна актуализация на windows 10 когато стигне до 10% ъпдейта спира да се тегли и ми иска да ресна лаптопа рестартирах го същиярезултат сега съм на версия 1709 на windows 10 home

• от DarkEdge
      Откакто Microsoft въведоха пакети с актуализации в UUP формат стана по-лесно създаването на iso, позволяващо преинсталирането на Windows.
      Adguard направи този процес още по-лесен и единственото, от което се нуждаете, е добра интернет връзка и място на твърдия диск поне 15GB.
      Посетете https://uup.rg-adguard.net/index.php 

и изпълнете следните стъпки:

1. Select type:
      Избирате Windows Final или Windows Insider

2. Select version
      Избирате желаната версия

3. Select Language
      Избирате необходимия език

4. Select edition
      Избирате необходимото издание

5. Select type Download
      Избирате желаният метод на сваляне и компилиране
      Препоръчвам ви първият в списъка метод

В дясно в страницата ще се появи линк за изтегляне - кликвате на него. 

Така изглежда insider 17618 X64 en-US Pro селекцията

Сваляте на дял, където имате поне 10GB свободно място, разархивирате в директория с името на файла. В случая е папка creatingISO_17618.1000_en-us_amd64_Professional
      Влизате в тази папка и стартирате creatingISO.cmd
      След известно време, в зависимост от компютъра(процесора), в тази папка ще се появи файл с такова или подобно име 17618.1000.180302-1651.RS _PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US.ISO

А прозорецът с изпълнените команди на финала на процеса ще изглежда така:

А за директен достъп до iso файлове постете TechBench

===================================
      Още един алтернативен метод за изтегляне на Windows 10 - UUP
      https://uup.rg-adguard.net

Избирате типа на Windows - финален или инсайдърски:

Избирате версията:

Избите езика на Windows:

Избирате типа на изданието:

Избирате инструмента, с който ще се изтегля/компилира (аз ползвам осветения ред)

Изтегляте, разархивирате и стартирате един от двата .bat файла:
      creatingISO.cmd
      multi_creatingISO.cmd
      Първият създава iso файл САМО с една версия на Windows, а вторият създава iso файл с много издания на Win 10.

Алтернативни източници:

Windows 7:
      home-iso-7

Windows 8.1
      Windows 10
      Windows 10 Home
      Windows 10 Professional
      Windows 10 Standard
      Windows 10 N,
      Windows 10 KN
      Windows 10 Single-Language.
    • от DarkEdge
      Microsoft  не харесват Windows 10. На хоризонта (края на '18) е Windows 11 и DirectX13
      По-подробно тук.

• от dipsuchos
      Hello,

Знаете за функциите на Windows 10 за улеснение на потребителите. Една от любимите ми, е възможността да разделям прозорците един от друг по абсолютно симетричен начин само с drag-n-drop. Ами, случайно да сте наясно как мога да отворя цял прозорец с видео в YouTube и да си го направя да заема половината от екрана? Питам, защото трябва да съм на обикновен или театрален формат, за да го разтилам по десктопа, а така той не може да е full (каквато е и целта на питането).

Би било супер, ако има решение (освен manual, но така би се загубил ефекта от делението). 
    • от Redstyler17
      Здравейте, проблема с инталацията на Windows 10 е следния, когато започне самата инсталация и се стигне до момента на Getting files ready for installation забива на различен процент всеки път, без значение къде - забивало е на 1%, както и на 95% и много други проценти. Лаптопа е чисто нов Аcer Aspire ES1-433-32G1 с процесор Intel Core i3-7100U 2.40 GHz 4GB RAM DDR4, 256GB Kingston SSD. Нещата, които пробвах са смяна на порта 2.0, 3.0 - същия ефект, различни USB памети - 3 на брой, различни дискови образи, включително и оригиналния от Windows, форматиране на буутващите флашки с Rufus 2.18 както и с Windows Media creating tool, пробвах да буутна и директно като закача образа на SSD-то - не се получи. Пуснах също така и MemTest86 - няма проблеми с паметта, а и SSD-то го чекнах с Hard Disk Sentinel и ми изписа, че е PERFECT - 100%. Пробвах и буут под UEFI и под Legacy - без успех, та въпроса ми е понеже май се поизчерпах от идеи, ако Вие имате някакви може да ми споделите да опитам, също така ако имате нужда от допълнителна информация. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.