Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Отдавна не съм се занимавал и тотално съм изгубил нишката при компонентите в последните 5 години.

Един приятел иска да му сглобя някаква евтинка конфигурация макс 750-800лв. 

може ли да съдействате с предложения.

Значи не му е нужно DVD записвачка, задължително да бъде Интелска платформа, хард диска да бъде SSD 128 или по-голям

Без видео карта с вградената в CPU ще кара и ще му сложа неговата от стария му компютър.

Процесора съм харесал INTEL CORE i3-7100, но ако имате по-добро предложение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Отдавна не съм се занимавал и тотално съм изгубил нишката при компонентите в последните 5 години.
Един приятел иска да му сглобя някаква евтинка конфигурация макс 750-800лв. 
може ли да съдействате с предложения.
Значи не му е нужно DVD записвачка, задължително да бъде Интелска платформа, хард диска да бъде SSD 128 или по-голям
Без видео карта с вградената в CPU ще кара и ще му сложа неговата от стария му компютър.
Процесора съм харесал INTEL CORE i3-7100, но ако имате по-добро предложение...

Какви други части има, монитора какъв е ? Каква е видеокартата ?

Изпратено от моят Lenovo A536 с помощта на Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му помня монитора какъв е. Останалите части няма как да ги ползваме защото са от време оно, към 2006-7 е правен компа и всичко е доста демоде, дъното му е изгоряло. Но все пак ще взема ДВД-то и най-вероятно харда ако въобще има нужда от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не му помня монитора какъв е. Останалите части няма как да ги ползваме защото са от време оно, към 2006-7 е правен компа и всичко е доста демоде, дъното му е изгоряло. Но все пак ще взема ДВД-то и най-вероятно харда ако въобще има нужда от него
Харда спестява едни 100 лева, та макар и стар, ако е здрав, няма да е лошо да използва него като за начало

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво, но производителността е много ниска в сравнение със SSD, а той ъпгрейд няма да прави за напред така,че ми се иска да му събера нещо, което да му върши работа, а не после да ме псува :emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, ShadyBlock написа:

Това не успях да го разбера, желае да кара с вградената видеокарта, а пък ти ще му сложиш стара видеокарта от 2006-а година ???

Ако ще кара с вградената видеокарта, то по-добре да изчака 2 седмици и да вземе новите APU-та на AMD, не съм гледал тестове и т.н., но някой тук във форума спомена, че вградената им карта ще е на нивото на 1050, което мен лично ме съмнява, но ако е на нивото на 1030/550 или пък да е между 1030/1050 си заслужава да се изчака.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASRock Z370M Pro4 LGA1151 
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 
KINGSTON 8GB 2666MHz DDR4 CL16 HyperX FURY Black HX426C16FB2/8 
XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 
ADATA Ultimate SSD SU650 240GB 

Обща стойност - 830.45 лв. с ДДС

Предполагам, че кутията ще може да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Year Zero написа:

ASRock Z370M Pro4 LGA1151 
Intel Core i3-8100 3.6GHz 6MB LGA1151 box 
KINGSTON 8GB 2666MHz DDR4 CL16 HyperX FURY Black HX426C16FB2/8 
XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 
ADATA Ultimate SSD SU650 240GB 

Обща стойност - 830.45 лв. с ДДС

Предполагам, че кутията ще може да се ползва.

На такъв ограничен бюджет... и 8 ГБ RAM... 240 ГБ ССД... Няма HDD, нито кутия поне.

По-балансирано за бюджета:

http://nikem-bg.net/cart/58190p1r56381p1r54541p1r59701p1r59094p1r56658p1r58193p1rf.html

Старите HDD и оптично устройство едва ли са на SATA интерфейс, най-вероятно са IDE/PATA, които вече са неизползваеми.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Толкова скъпо дъно (за отключен процесор), на такъв ограничен бюджет... и 8 ГБ RAM... 240 ГБ ССД... Няма HDD, нито кутия поне.
По-балансирано за бюджета:
http://nikem-bg.net/cart/57656p1r58190p1r56381p1r54541p1r59701p1r59094p1r56658p1rf.html
Старите HDD и оптично устройство едва ли са на SATA интерфейс, най-вероятно са IDE/PATA, които вече са неизползваеми.
Ако тръгне тоя компютър ще те призная за Динамо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, kyoshinn написа:

Ако тръгне тоя компютър ще те призная за Динамо.

преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Как ще подкара 8-мо поколение на дъно с В250?

Опс да. Редактирах си поста, просто не съм обърнал внимание...

Не е нужно да ми се нахвърляте по този начин едновременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, techmaniac написа:

Опс да. Редактирах си поста, просто не съм обърнал внимание...

То да беше само дъното проблема.. Конфигурацията, която си направил е доста зле. Захранването не е типичното за XFX, не е произведено от Сийсоник, а от някакво трето лице (не помня как беше) и като цяло е лошо това захранване за парите си. Corsair CX450 за същите пари е на светлинни години от него. Сложил си само 1 плочка РАМ от 4ГБ, с вградената видеокарта това е доста лош избор, кутията също не е цвете за мирисане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, kyoshinn написа:

То да беше само дъното проблема.. Конфигурацията, която си направил е доста зле. Захранването не е типичното за XFX, не е произведено от Сийсоник, а от някакво трето лице (не помня как беше) и като цяло е лошо това захранване за парите си. Corsair CX450 за същите пари е на светлинни години от него. Сложил си само 1 плочка РАМ от 4ГБ, с вградената видеокарта това е доста лош избор, кутията също не е цвете за мирисане.

Конфигурацията е добре за бюджета си. Захранването също го бива за парите си, които са ограничени както виждаш.

Въпросното CX450 го познавам много добре, тъй като поради някаква случайност съм с такова. В Никем го няма обаче налично. 

Една плочка RAM - пак заради бюджета.

Кутията - просто ми допадна тази. Ако иска автора ще я сменим. 

Ти сглоби нещо да видим, с какво по-различно от това ще бъде ?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, techmaniac написа:

Конфигурацията е добре за бюджета си. Захранването също го бива за парите си, които са ограничени както виждаш.

Въпросното CX450 го познавам много добре, тъй като поради някаква случайност съм с такова. В Никем го няма обаче налично. 

Една плочка RAM - пак заради бюджета.

Кутията - просто ми допадна тази. Ако иска автора ще я сменим. 

Ти сглоби нещо да видим, с какво по-различно от това ще бъде ?!?

Захранването както казах е на светлинни години от Корсара, а и кой е казал, че конфигурацията трябва да е от никем ? А и дадох пример с Корсара, тъй като са на еднаква цена, за 10-15 лева отгоре може да се вземе друго отново по-добро решение от XFX-a.

Какъвто и да е бюджета 4 ГБ са недостатъчно, особено с вградено видео.

Ако избираш нещата само защото са ти "допаднали"...

Аз иначе си изразих мнението, бих изчакал 2 седмици за новите АПУ-та на АМД (прочети по-горе), а в момента бих взел нещо подобно:

asd1231232132131.png

Макар, че с този бюджет по-добре да се ориентира към компютър втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, kyoshinn написа:

Захранването както казах е на светлинни години от Корсара, а и кой е казал, че конфигурацията трябва да е от никем ? А и дадох пример с Корсара, тъй като са на еднаква цена, за 10-15 лева отгоре може да се вземе друго отново по-добро решение от XFX-a.

Какъвто и да е бюджета 4 ГБ са недостатъчно, особено с вградено видео.

Ако избираш нещата само защото са ти "допаднали"...

Аз иначе си изразих мнението, бих изчакал 2 седмици за новите АПУ-та на АМД (прочети по-горе), а в момента бих взел нещо подобно:

asd1231232132131.png

Макар, че с този бюджет по-добре да се ориентира към компютър втора употреба.

Същата работа, само дето 7-о поколение процесор. Нямаш SSD.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, techmaniac написа:

А сега си ти си виж дънната платка, с какъв чипсет е, м ? ;)

С правилния чипсет си е дънната платка. 

П.П. Имам чувството, че си напушен или пиян в момента :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора платка RAM вместо SSD не е удачно според мен.

Не пия алкохол, и не употребявам такива неща. В бързината отговорих, и си редактирах поста. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да заставам зад никой, но в името на мощността SSD-то винаги може да се купи и за напред. До тогава съвсем спокойно може да се кара със хард диск. Но така или иначе тук не е обосновано за какво ще се ползва пц-то тъка че предложения могат да се дават всякакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.