Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не спазен срок по авто каско договор с Лев Инс

Препоръчан отговор

Здравейте,

В момента съм в следващо положение:

- Подавам документи до Лев-Инс за щета

- По договор, те трябва да имат становище по щетата до 15 работни дни

- След като са изминали 15 работни дни (в момента са 20) и все още нямат становище, какво мога да напрая?

Към кого може да се обърна? (юрист, съд...)

Благодаря ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за какво? Автомобил? И къде? Ако да - по принцип местните офиси на всички застрахователи комплектуват документи и пращат в София за оценка по снимки. Изчакай още седмица и питай където си завел щетата. Може да потрябва и повторен оглед.

По принцип КФН (комисия за финансов надзор).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те всички са такива шикалкавят до последно !

Единствено ги е страх от медиите !

Аман че ще им се опетни името !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До 45 дни е изплащането на щета а не до 15 изчакай още малко . А лев инс са коректни работя с тях и до сега нито един мой клиент не се е оплакал от неизплатена щета . Не вярвам лев инс да те забравят все пак не си единственият виждаш колко много катастрофи тежки стават всеки ден .

Но не е лошо да отидеш в техен офис да попиташ какво става .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Благодаря ви за съветите и меннията.

Малко уточнения:

- Става въпрос за Автомобил в София

- Беше потвърдено че всички документи са налични и приети за разглеждане (още пред 20 дни)

- По договор те са дължни да предосатвят становище по щетата до 15 работни дни

- Не става въпрос дали ще изплатят щетата или не

- Ходих то техен офис и ми казаха че просто трябва да изчакам - когато-тогава

Сега, след като нарушават споразумението по договора, мен ме интерсува какво мога да правя от правно становище. Да наема адвокат ли?

Хубав ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай още една седмица, вече ти писах. Или имаш излишни пари за адвокати? Като уточняващ въпрос - чужда ГО или твое каско?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти Филипов,

Дойдох тук за съвет как да започна правен процес. Излишни пари никой няма, също и излишно време, което е най-скъпо.

След като сме се разбрали с договор с една фирма, двете страни имат права. В момента, аз искам да разбера как да си осъществая моите, без разлика кога ще е готово становището.

Хубав ден.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

Здравейте миналата година претърпях ПТП виновния водач беше застрахован по ГО в лев инс.първата ми протекция по щетата беше отказана но по втората е приета .но вече от август месец щетата е в състояние за плащане .званя в счетоводството на фирмата няколко пъти и отдовора им един и същ -гс.вие сте първи в списъка до няколко дни ще бъде изплатена и така вече 2 месеца.та вапроса ми е какво трябва да направя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

КФН (комисия финансов надзор). http://www.fsc.bg/bg/za-potrebitelya/zhalbi/

Из нета се носят мнения че тия се ослушват за плащане по щети и се подмотват.

Отделно се носят и мнения че още 2 компании са поели по пътя на "Олимпик".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ovitech
      Здравейте, може ли да помоля за малко информативно съдействие отностно една рядка, но и доста неприятна ситуация в която изпаднах. Случаят е следния...
      Миналата година, декември месец си харесах един Ford Focus 2012 модел продаван втора употреба от юридическо лице. На 20 Декември преведох съответната сума, като ми бе издадена фактура и касов бон, но не минахме през нотариус същият ден тъй като се появи неотложна работа и го оставихме за 22 Декември, до тук добре. На 21 Декември обаче трето лице познат на собственика причинява ПТП именно с този автомобил при което отнема предимството на тежка самоходна машина в резултат на което дясната носеща греда на автомобила бива прибрана така да го нарека чак до скоростния лост, при проверка на документите от служители на КАТ-Пловдив се оказва, че шофиралият автомобила бил и с изтекла книжка при което свалят номерата и спират автомобила от движение за 6 месеца.
      Към настоящият момент считано от 27-ми декември или друга дата през късния декември знам че отмениха, свалянето на номера поради изтекла книжка, а колата все още не е прехвърлена през нотариус тъй като собственика й отлага или не си вдига телефона, като в същото време отказва и да върне заплатената сума за автомобила за който така или иначе съм намерил ново купе и всички останали части които ще трябва да се подменят.

Въпроса ми към Вас по запознатите е сега след като отпадна наредбата за свалянето на регистрационните номера при изтекла книжка и съответното и псотавяне буквално на трупчета за 6 месеца, при смяна на собствеността която в моя случай и по съдебен ред ще се случи, дали ще мога да регистрирам автомобила или задължително ще трябва да чакам да изтекът тези 6 месеца принудително спиране от движение които са наложили от КАТ-Пловдив?
    • от G. Folten
      Здравейте тъй като скоро ще си вадя международен паспорт , мисля да подновя и личната си карта поне накуп да ме снимат и за двете да не се занимавам повече после с това. За това искам да попитам някои тази година вадил ли е карта и колко е платил за обикновена услуга,  интересуваме какви са горе долу сроковете за обикновена поръчка и за двете и каква е общата цена , благодаря 
    • от sochra
      Здравейте, съжалявам ако вече има такава тема, но докато търсех не открих (новичко съм тук)  .

Тъй като съм навършила 18 години на 13 юли, а картата ми изтича на 9 август. Кога трябва да я сменя и ако е след 9.08 до колко време трябва да подам документи, че тоя закон съвсем се обърках с него (Това е да си тъп.).
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване