Премини към съдържанието
Цвете Лина

Проблем при стартирането на компютър

Препоръчан отговор

Здравейте!Днес взехме монитора направен от специалисти.Проблемът му беше в захранващия кабел към компютъра!Пуснахме го,но показва само това!Рестартирахме го и пак същото!Моля някой ако може да обясни какво става!Благодаря предварително!

1517833984173.jpg

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега носете и компютъра. Това не е проблем на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Цвете Лина написа:

Здравейте!Днес взехме монитора направен от специалисти.Проблемът му беше в захранващия кабел към компютъра!Пуснахме го,но показва само това!Рестартирахме го и пак същото!Моля някой ако може да обясни какво става!Благодаря предварително!

1517833984173.jpg

Пише че ви е повредена клавиатурата !

Изключете компютъра и свържете клавиатурата !

Ако проблема остане купете си друга !

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам антиката не отчита наличието на USB клавиатура. Все пак да се провери в биоса поддържа ли USB Legacy, и да се ресетне CMOS за всеки случай. Ако ли не - PS2 клавиатура. 

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

Много ми е интересно кой точно захранващ кабел е това!

Обяснете кое точно е носено на сервиз и кое като цяло в разкачвано от системата? Примерно пипана ли е клавиатурата?

Виждал съм подобно изпълнение. Монитора е вързан към захранването на компютъра.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

То това и аз съм го виждал ама беше преди 100 години и шанса кабела от другата страна да е вграден в монитора е ... много малка.

Прави си! И аз съм го виждал на стара конфигурация. Очакваме постващия да даде повече информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно ли е закачена периферията? Клавиатурата включихте ли и ако да в кой порт? Да не сте разменили местата с мишката, ако са на PS2 лесно се бъркат. Пробвахте ли да натиснете бутон F1 на клавиатурата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е правилно закачено

Кабелът,който свързва монитора с кутията на компютъра.Бяха му изкъртени тези щифчетата или рогца не знам как се наричат.

Пробвах бутон F1 и нищо

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Цвете Лина написа:

Всичко е правилно закачено

Кабелът,който свързва монитора с кутията на компютъра.Бяха му изкъртени тези щифчетата или рогца не знам как се наричат.

Пробвах бутон F1 и нищо

Сменете клавиатурата с друга !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо занесохме компютърната кутия,тогава бяхме откачили свързващия кабел на кутията с монитора,кабела на клавиатурата и кабела на мишката.Когато ни го направиха свързахме отново всичко,но монитора не тръгваше.Занесохме го и него,казаха ни че е от свързващия кабел и че щифчетата(или рогцата не знам как се наричат) са изкъртени.Отново свързахме всичко и като го включихме показваше това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Цвете Лина написа:

Първо занесохме компютърната кутия,тогава бяхме откачили свързващия кабел на кутията с монитора,кабела на клавиатурата и кабела на мишката.Когато ни го направиха свързахме отново всичко,но монитора не тръгваше.Занесохме го и него,казаха ни че е от свързващия кабел и че щифчетата(или рогцата не знам как се наричат) са изкъртени.Отново свързахме всичко и като го включихме показваше това.

преди 12 минути, Gregory House написа:

Сменете клавиатурата с друга !

Може пък от третия път да запали !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.