Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, в офиса в който работя ми дадоха да си поръчам компютър с който спокойно да се чертае на AutoCAD 2018, хората които поддържат машините в офиса ми дадоха този линк: https://support.hp.com/lv-en/document/c04441381 ,машината не е лоша уж превъзхожда изискванията на аутокад , но като кача чертежите сече при най малката функция .... дайте съвет защо не работи къде е проблема за да знам какво да обяснявам и ако може нещо да ми препоръчате за чертане главно и поне 2-3 години да е актуален с новите версии на AutoCAD... 

Благодаря Ви предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. И аз го установих това дайте някакво предложение до 1500-1600 лева дето да ми свърши работата за която взехме този .... и ако може пак да е all in one 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да е all in one и да става за тая цел...Един декстоп би свършил много повече работа от това л...о.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре дайте без ограничение в парите за  all in one първия който може да свърши тази работа и една кутия с монитор до 1.5 - 1,6 к където да върши тази дейност 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече за тези цели се иползват Workstation-и, а както ти казаха вече и всеки десктоп ще ти свърши повече работа, от което и да е all-in-one.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK A320M PRO4 AM4 
AMD Ryzen 5 1600 3.4GHz AM4 
KINGSTON 8GB 2666MHz DDR4 CL16 HyperX FURY Black HX426C16FB2/8 
1T Seagate SATA ST1000DM010 3 year Warranty 
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE 
FD DEFINE S BLACK 

Обща стойност - 1 011.32 лв. с ДДС
LG 24MP59G-P

И ако намериш от някъде 1050Ti ще си добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма време за чакане.. машината трябва за вчера... работа се върши на него може и повече пари да се дадат въпроса е да имам какво да предложа и което наистина ще свърши работа защото този който взеха уж покрива характеристиките ама не върши работата 

Добавка:

Извинявам се за разтягането на локуми, но колегата чертае на подобен пак за околу 1 к е закупен пак е hp all in one върви една идея по добре, а е по стар само процесора му е  intel i5 do 3 ghz  от това което разглеждам има all in one машини с и7 и външна карта ддр 5 за околу 1500-1600 би трябвало да върви доста по добре или нещо ми бяга 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имах предвид че може с all in one да се върши тази работа .... неговия е с ссд с 6 гб моя е без ссд с 8 гб..... 

например - 1500 лева, просто незнам как да разбера дали ще свърши работа и правя някаква съпоставка в най-прост вариант процесор, рам и видео :)
Процесор: Intel Core i5 (4-ядрен) 2.8 GHz
Памет: 8 GB DDR4 
Диск: 1000GB SATA 
Дисплей: 23.0 " 1920x1080 матов 
Видео: NVIDIA® GeForce® 940MX (2GB GDDR5) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още веднъж благодаря на всички за бързата реакция и полезните отговори :)  някой ако има още нещица нека допълни всяко мнение е от полза !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отключеният се продава без охладител а и нещо ме съмнява че ще има клок. Не знам и защо продължавате да бутате сата като за същите пари има по-добри с по-голяма гаранция.

Интел щеше да е добро решение ако след кръпките по-сигурността не губеше 20% от производителността си именно в тия приложения и бяха налични бюджетните дъна.

Скъпо 500W захранване не е необходимо за 30W видеокарта.

http://nikem-bg.net/cart/58394p1r58363p1r57905p1r58147p1r58042p1r53055p1r45556p1rf.html

И някъв IPS монитор - http://nikem-bg.net/computer-components/24-LG-24MP59G-P/description.html

п.с. Ако се изчака месец за заместника R5 2400G видеокартата отпада и се спестяват 150 лв.

Сглобяването е безплатно както и доставката при поръчки над 1 000 лв.

Ако искаш да изхарчиш повече пари вземи двойно повече рам (не същата тъй като има по-евтини китове).

Ето така - http://nikem-bg.net/cart/58394p1r58363p1r57905p1r58042p1r53055p1r45556p1r58352p1r59238p1rf.html

Разбира се това е в случай че ни ти трябва склад понеже с HDD отиват още 80 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето търси интелигентно решение и естетика, дори не иска лаптоп, вие почнахте разни сеготепи да му мятате на бюрото.

Този ми се понрави с 4-ядрен на 3.5ГХз турбо (нещо послъгват с проца- 7400 е Десктоп!), видео 960А, 8рам, 256 ССД, хард; ако мониторът е ИПС- кукла- https://www.emag.bg/nastolen-kompjutyr-lenovo-ideacentre-720-all-in-one-s-procesor-intel-core-i5-7400-3-0ghz-6m-8-gb-1tb-7200rpm-256-gb-ssd-nvidia-gt-960a-2gb-dos-f0cm006vbg/pd/DRQG99BBM/?X-Search-Id=4721674131bd9e1827fe&X-Product-Id=30901774&X-Search-Page=1&X-Search-Position=48&X-Search-Action=view

Тези не са мерило за цена, но разгледай- https://www.emag.bg/search/nastolni-kompjutri/price,between-1500-and-2000/all+in+one/sort-priceasc/c

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

Да ти се повреди монитора и цялата конфигурация отива на ремонт за .. месец.

Чисто икономически All-in-One не е оправдана инвестиция.

Голям довод! Пък и "чисто икономически..."- дай тогава да си слагаме в офисите пластмасови столчета, че са по 10 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

All-in-One - като лаптоп ама не можеш да го разнасяш и няма батерия, труден за ъпгрейд, като се счупи нещо резервни части само от едно място. Като одъртее или се повреди компютърната част хвърляш и екрана с нея.

Не съм тук да споря, всеки може да си направи сметката сам.

Много важно, че не можеш да го разнасяш като ще е в офиса или че няма батерия- кво токът ли ще спре... където е важно, има ЮПСи. Щото пък за лаптопите ъпгрейдът не е същия или частите са от 1000 места, а като одъртее или се повреди, взимаш матрицата за следващия ли... То щото при десктопът ъпгрейда е реален след като остарее- какво ще запазиш, кутията и захранването (ако са сносни). Е тук кутията не върши работа, а и инвертeрът няма да го слага на следващия, да- губи се много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

Явно говорим на различни езици.

Ако ще е All-in-One - лаптоп има повече предимства. UPS сериозно и той без пари ли е? И колко часа ще изкара? Мен лично ми се е налагало да чертая без ток, защото когато имаш срокове никой не го интересува дали си имал или нямал ток.

При настолен можеш да смениш монитора ако ти отеснее, но можеш да промениш и параметрите на системата ако тя е слаба и да запазиш монитора.

Ако трябва да сме честни конфигурация за работа не се избира спрямо парите (което в случая си е водещо), първо се гледа покриване на софтуерните изисквания след това се прави равносметка какво да се подбере с цел по-лесно надграждане и профилактиране на системата. Даже ако стигна по-далече в една фирма не всички служители се нуждаят от най-модерното и мощно творение на пазара, сменя се там където трябва а наличното се употребява там където може това все пак са активи на фирмата. Но за да се прави това поддържащите там офиса трябва да си вземат работата сериозно, а не просто да отбият номера или да пласират някаква залежала стока.

В спора няма лошо, но така не помагаме много на човека. А яйцето е на неговото "Дъ". Мен ми е лесно Ctrl+Alt+A и след малко стъргане L, [Space] и го почвам.

Не, не говорим на различни езици, а само ми разтягаш локуми. Например- десктопът с батерия ли е, та го предлагаш?

Като искате да помогнете на момчето, то му дайте съвет за AIO или му напишете един хубав монитор и му сглобете NUC или Mini ITX, което да си лепне на гърба на монитора и пак да се получи подобно изпълнение като AIO.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За аутокада са важни само две неща.

1. Процесора да е интелски, защото програмата е оптимизирана за тази платформа.

2. Процесора да е с възможно най-висока стойност на Turbo Boost. ползват се 1-2 ядра.

Видео картата е почти без никакво значение. Ако има вероятност след време да се мигрира към Revit видео карта не повече от 1050TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как не ви домързя всички участвали в темата да изпишете за нула време тон глупости?! Явно никой от вас не е ползвал тази програма, а автора на темата въобще. Чудо, но как аз чертаех навремето на P4, а вие със съвременен хардуеър ви сече?! Защото тази програма има развитие = 0 и има къде по-добри алтернативи. Гюров, обърни се към хора, които се занимават с тези неща. Тук хората се забавляват за чужда сметка!

П.П. Цеци му препоръчвам да си гледа нивата с ''био'' зеленчуци в Цалапица и да не ръси много мозък. Не Му отива!

0000032458-article.jpg

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, XECUTIONER написа:

Е как не ви домързя всички участвали в темата да изпишете за нула време тон глупости?! Явно никой от вас не е ползвал тази програма, а автора на темата въобще. Чудо, но как аз чертаех навремето на P4, а вие със съвременен хардуеър ви сече?! Защото тази програма има развитие = 0 и има къде по-добри алтернативи. Гюров, обърни се към хора, които се занимават с тези неща. Тук хората се забавляват за чужда сметка!

П.П. Цеци му препоръчвам да си гледа нивата с ''био'' зеленчуци в Цалапица и да не ръси много мозък. Не Му отива!

0000032458-article.jpg

не съм тук за да коментирам кой колко ползва програмата и колко е развита, не се знае и вие колко я ползвате имам конкретно питане и хората се опитват да помогнат нормално е всеки да има различно мнение все пак сме различни всеки има мнение и аз се радвам че ми помагат, а глупостите и спама в цялата тема ги пишеш ти.... 

А към plamen_petrov_80 говорил съм с шефката първо ще извика "хакера" да си оправи батала по някъв начин или да даде друг и ако не стане ще имам предвид предложението ти :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, XECUTIONER написа:

0000032458-article.jpg

Заяждаш се и после, след като те настъпя, че идея си нямаш, а само спамиш- започваш да ревеш като жена на модераторите- "видите ли, аз с нищо никого не съм провокирал, а те се *бават с мен". На всеки е ясно, че абсолютно нищо не разбираш от хардуер, а си фантазьор. Вместо да ми се лензиш, да беше ме попитал какво да правиш с умрялото си дъно и "новия" процесор, но щом ще продължаваш да се правиш на интересен- спасявай се сам, а аз (и не само) ще ти се смея отстрани.

пп Можеше да научиш много от форума и от тези, с които се заяждаш, но в стремежа си да се правиш на такъв, какъвто не си- не се получи; явно ти и липсва "много мозък"...

пп след пп Понеже не съм злобна и завистлива женичка като теб: Честита "нова" придобивка, със здраве и без проблеми да си я ползваш!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По мое усмотрение ще си позволя да променя количката на Пламен Петров понеже има неща които не ми допадат и има неща с които би допринесло към по добра производителност. Кутия като Segotep не бих избрал за работа. Това все едно аз да се уча да правя кутии да не говоря за ниския бюджет за какво качество става на въпрос. Само вибриращи пластмаси които не са за предпочитане щото нали уж ще работим а в един момент ще почне да ни дразни някакъв страничен шум от вибрации. Така си представям кутия като Segotep.

Захранването също според мен е добре да е възможно по тихо макар и захранване за 100лв в случая ще ни върши работа че и по евтино, но аз лично предпочитам възможно най тихо с по качествени компоненти за повечко пари.

ССД-то също ще даде прираст в системата като ще бъде по пъргаво от предния Crucial който от друга страна пък води със 20гб повече пространство което нас пък изобщо не ни касаят. Място винаги може да се добави като се избере по голям капацитет ссд или просто още хардове. Но нали програмата ще ни е на ссд-то та всичко ще работи по бързо!

SegotepFD CORE 1100

SEASONIC SS-520GB BRONZEXFX XTR SERIES 550W P1-550B-BEFX

Crucial SSD 275GB MX300ADATA XPG GAMMIX S10 256GB или още по бързото с MLC технология за предпочитане ADATA 256GB XPG SX8000

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@goodly, имаш неясна представа за захранванията- не е необходимо топ изпълнение, за да е безшумно. Дори сравнявайки фановете на двете (извън работата им в захранването)- едва ли на XTR е по- тих, при положение, че е по- голям и на по- високи обороти. Конкретно в случая- тази конфигурация ще е с такава максимална консумация, че фанът на 520ската няма да развърта и да се "чува".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак пък не ясна представа не бих казал.

Прав си за захранването, това го знам че няма да завърта(не е баш няма), ама съм свикнал да се съобразявам с геймирърските конфигурации та от де ми дойде тая глупост, та взех че я изръсих! Едва ще достига около 150W от капацитета на захранването. Тука просто няма никаква консумация понеже и видеото е без перка което е добре за тишината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си говорим за шум 320W захранване от стара офис сглобка е тихо след като му се сложи 1050TI. 

Това не значи че 500W JNC ще е по-тихо. Последния ми сблъсък с такова беше с едно от JAR а картата беше 750TI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.