Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ToXiCGamer

100 Процента натоварване на процесора

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Емил Костов написа:

В момента се вижда натовареност 25%. Целта е когато е на 90% да покажеш тази снимка.

Преинсталирах го и не искам да тегля нищо преди да си изтегля анти вирусна.Ти с коя си и ако може линк към нея а ако се плаща може ли да ми предложиш някой безплатна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи да не е натоварен процесора? Процесора не се товари, когато не се ползва. Като не искаш да се товари, изключи компютъра! Това дали имаш антивирусна или не, няма особено значение за това какво инсталираш на компютъра, въпроса е откъде го теглиш, то като е заразено антивирусната най-много да не ти даде да го инсталираш. Аз от години си ползвам компютъра и лаптопа без антивирусна, спрял съм и Defender и нямам проблеми, защото внимавам какво и откъде тегля и инсталирам, и знам как да си следя системата. Ако ползваш Windows 10 има вграден Defender, който е напълно достатъчен - не ти трябва друга антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ToXiCGamer написа:

Преинсталирах го и не искам да тегля нищо преди да си изтегля анти вирусна.Ти с коя си и ако може линк към нея а ако се плаща може ли да ми предложиш някой безплатна?

Е сега като го преинсталира как стоят нещата в Task manager??? Изчакай  с тази антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей сложи Windows 8.1 спри ъпдейтите, и си готов. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Емил Костов написа:

Е сега като го преинсталира как стоят нещата в Task manager??? Изчакай  с тази антивирусна.

image.thumb.png.15fe3dfc70120f65aac932f447721282.png

преди 44 минути, Емил Костов написа:

Само това Maximum Frequency не е мак ги има тези сините image.thumb.png.0c6a3e7ce9f951c387efe7f0141cce5b.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много маймуни на клона !

Много ненужни процеси на заден план които изтощават ресурсите на процесора !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gregory House написа:

Много маймуни на клона !

Много ненужни процеси на заден план които изтощават ресурсите на процесора !

Пробвам се да ги махна но не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ToXiCGamer написа:

Какво?

Windwos 10  си взема неговото от натовареност на РАМ, хард диск и процесор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Windwos 10  си взема неговото от натовареност на РАМ, хард диск и процесор!

Значи е нормално да е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Емил Костов написа:

Да! 10 си прави "магарийте".

Извинявай, ама на това му се вика "Дрън-дрън" - на кое му се вика магария - на SearchUI? Или на ShellExperienceHost?

преди 19 минути, Gregory House написа:

изтощават ресурсите на процесора !

Що не се опиташ да ограничиш генерирането на ненужни постове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Те твоите са по ненужни и от моите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, DarkEdge написа:

Извинявай, ама на това му се вика "Дрън-дрън" - на кое му се вика магария - на SearchUI? Или на ShellExperienceHost?

Ще го повторя. МАГАРИЯ. При 7 няма да има този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Ще го повторя. МАГАРИЯ. При 7 няма да има този проблем.

Той флопито май пак превключи в режим на изпреварване !

И с мен се заяжда !

Все нещо му криво !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2/6/2018 в 14:35, ToXiCGamer написа:

Значи е нормално да е така?

Добре де, защо не сложиш една чиста седмица Home Premium 32 bit. Изключваш автоматичните ъпдейти, спираш Windows Дефендъра и автоматичното дефрагментиране на диска, слагаш (според твоите предпочитания) Bitdefender Free, Kasperski Free или Avira Free и си готов.

https://usa.kaspersky.com/free-antivirus

https://www.avira.com/en/free-antivirus-windows

https://www.bitdefender.com/solutions/free.html

Провери също дали охладителя контактува добре със процесора и не слагай много термопаста, че ако е от по-гъстите няма да е толкова ефективен топло обмена. 

P.S. Аз също я пробвах десятката, но на третия ден не издържах и я махнах. Както каза Емо по-горе ...ОС със характер и аз бих я препоръчал на потребители със по-мощен компютър (CPU + Hard Disk).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
на 2/6/2018 в 21:50, Gregory House написа:

Все нещо му криво !

Да, криво ми е, когато се пишат неща, които ЯВНО не се разбират и се подвеждат останалите. Особено тия, които са недобре осведомени! Тогава се "заяждам". Никога не се заяждам. Освен ако критичните забележки по същество ги възприемаш като такива. Това си е твое право.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз . Това нормално ли е image.jpg 1.jpg 2.jpg                                                                     Вчера го преинсталирах с Уин 64 защото му сложих още РАМ ,но преди инсталацията пак беше работеше по същия начин ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Процес на престой" означава, че процесора не се ползва в %, просто windows 7 така го дава в task manager. Не си казал какъв ти е процесора, но на двуядрен е напълно нормално да се товарят много ядрата в дадени моменти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Управлението на виртуалната памет на автоматичен режим ли е? Нааправи го като на картинката, като в горното поле впиши стойността, която е срещу Recommended при теб, а в долното - размера на RAM в MB.
Windows7-PageFileSettings-4.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...