Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден ;) И направо към въпроса ми !!! Отдавна забелязвам на предния панел на кутията на компютъра ми нали както са бутоните : за включване и за рестарт има една червена лампичка тя свети на моменти за постоянно а друг път временно за няколко минути и после спира :mad: Това трябва ли да е някъв знак за проблем с харддиска ? харда е : 232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA) м/у другото изтеглих ХардДиск Сентинел ПРО в програма на всичко показва зелено : здраве на харда 100% производителност 100% температура 39% Състоянието на твърдия диск е перфектно.Не са намерени слаби сектори и няма грешки при прехвърляне на данни.Никъкви действия не са нужни.И честно казано объркан съм :no-no: Някой с информация относно тази червена лампичка ако може да ми бъде полезен нека да драсне коментар !!! Мерси Предварително ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свети активно и премигва, когато хардиска (ковете) се използват активно за четене или запис по тях.

И не свети въобще или премигва слабо в обратния случай.

Няма нищо притеснително.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази "лампа" ако свети повече от 2-3 минути, очаквай диска ти да се запали. Означава, че прегрява. Проверявай редовно за пушек и миризма на изгоряло от кутията. Не оставяй компютъра без надзор дълго време :D

Сега малко по-сериозно - както каза колегата по-горе - това е индикатор за дискова активност.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радослав Матев написа:

повече от 2-3 минути

По скоро 24 часа !

Софтуерно тези неща могат  да се следят !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Радослав Матев И задължително да има поставен пожарогасител до компютъра:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plmen88 написа:

С кофа/леген с вода ще е по-забавно :D

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plmen88 написа:

По скоро хапчета против параноя  ! :D

току-що, Радослав Матев написа:

С кофа/леген с вода ще е по-забавно :D

преди 1 минута, Gregory House написа:

По скоро хапчета против параноя  ! :D

:emoji_smiley-08:

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след 24 часа постоянно светната червената лампичка нищо няма да му има на диска.

Говорим за кадърно направена конфигурация предвидена за такъв род натоварване, за останалото и 1 мин. в микровълновата му стига. :)

П.П. Не пробвайте това в къщи! Винаги следете температурите на компонентите си да са в препоръчителните от производителите им градуси!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

И след 24 часа постоянно светната червената лампичка нищо няма да му има на диска.

Говорим за кадърно направена конфигурация предвидена за такъв род натоварване, за останалото и 1 мин. в микровълновата му стига. :)

Имах на предвид че ако  няма активно  натоварващи диска програми Вероятно се касае за компрометирана система !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал съм доста дълги натоварващи дисковете процеси и не е било от компрометиране на системата (или поне не вирусно).

П.П. Не пробвайте това в къщи! Винаги следете температурите на компонентите си да са в препоръчителните от производителите им градуси!

П.П.П.

Визирам синхронизиране на софтуерен райд след спиране на ток. (да това има къде да се погледне и се изпълнява от самата машина)

Дърпане на файлове за бекъп от друга външна машина. (и това можеш да разбереш какво става ако знаеш къде да гледаш, но реално изпълнението на задачата идва от друга система)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие се шегувате, но повечето потребители възприемат нещата наистина. Ето ви една стара тема, за да видите.

• Харесва ми 3
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Вие се шегувате, но повечето потребители възприемат нещата наистина. Ето ви една стара тема, за да видите.

Къде съм се шегувал ?

преди 21 минути, Gregory House написа:

Имах на предвид че ако  няма активно  натоварващи диска програми Вероятно се касае за компрометирана система !

Пламен чете през ред !

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, xXx*Triple*xXx написа:

Добър ден ;) И направо към въпроса ми !!! Отдавна забелязвам на предния панел на кутията на компютъра ми нали както са бутоните : за включване и за рестарт има една червена лампичка тя свети на моменти за постоянно а друг път временно за няколко минути и после спира

Можеш да видиш и кои процеси товарят диска.Диспечер на задачите-производителност-монитор на ресурсите-диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Gregory House написа:

Къде съм се шегувал ?

Пламен чете през ред !

Ти не! Говоря за пожарогасителите!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
    • от Wastery
      Някой може ли да ми препоръча добър волан, по възможност с SHIFTER, може и да е комбо например g29 с скоростния лост на THRUSTMASTER
      просто бюджета е около 700, но може и да се надхвърли с 150 меко казано.
    • от O.o o.O
      Може ли да се направи някаква настройка или нещо подобно, така че като се затвори лаптопа той да не заспива, а да продължи да си работи. Това е с цел за повече свободно място.  
      Благодаря предварително!  
    • от dini99
      Добър ден! 11 клас съм възнамерявам да се занимавам с автомобилен дизайн, по-конкретно с екстериора на автомобилите. Нивото по английски ми е б1, ся се пъна да го уча. Кажете ми какво трябва да приготвям за кандидатстването. Предложете ми универстети от европа може и от източна. Мерси предварително!
    • от dini99
      Добър ден! 11 клас съм имам влечение към колите, искам да попитам къде мога да го изучавам в Европа и после да имам гарантирана работа. Как се кандидатства, че не остана много време? Аз съм скаран с чуждите езици, но мога ли да изучавам тази специалност с езикова година. Портфолиото какво трябва да съдържа. Къде приемат със стипендии? Къде ще ми излезе най-евтино обучението? Благодаря Ви предварително!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.