Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Днес си купих фотоапарат модел Canon powershot a2200, та направих няколко снимки и реших да пробвам дали мога да кача снимките от апарата на компютър, но когато свържа USB кабела не ми излиза нищо... попитах познати какъв е проблема и те ми казаха, че най-вероятно е от драйверите на компютъра. Вие какво мислите ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че не съм го купил нов и няма диск към него, има ли вероятност да е от драйверите на компютъра? Защото този уиндолс няма почти никакви драйвери 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Атанас Ангелов написа:

Здравейте на всички! Днес си купих фотоапарат модел Canon powershot a2200, та направих няколко снимки и реших да пробвам дали мога да кача снимките от апарата на компютър, но когато свържа USB кабела не ми излиза нищо... попитах познати какъв е проблема и те ми казаха, че най-вероятно е от драйверите на компютъра. Вие какво мислите ? 

Google не хапе. Ето ти линк с драйверите. В сайта има и упътване как да се работи с този апарат. Windows е ОС а пакет от драйвери. Не е задължително да разпознае апарата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този метод на сваляне на снимки е когато искаш да прехвърлиш цялото съдържание наведнъж.По често се използва другия начин.Вадиш картата,слагаш я в четеца на компютъра и копираш снимките по желание.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Човек, и добре да живее, си купува карт рийдър" 

Asahi 

:cool:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Ето ти линк с драйверите.

Емо, ти сигурен ли си, че това, което си написал, е така. Защото там пише, че не се нуждае от допълнителни драйвъри. От където следва, че или Windows е повреден, или е осакатен, т.е. са изтрити интегрираните драйвъри.
Канон казват, че при свързване камерата се разпознава като медия устройство.

преди 12 часа, Атанас Ангелов написа:

Проблема е, че нещо не успявам да изтегля драйверите... 

Няма драйвъри за сваляне!

преди 11 часа, Димитър 59 написа:

Този метод на сваляне на снимки е когато искаш да прехвърлиш цялото съдържание наведнъж.По често се използва другия начин.Вадиш картата,слагаш я в четеца на компютъра и копираш снимките по желание.

Има и друг начин - с безжично свързване на камерата към компютъра.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DarkEdge написа:

Има и друг начин - с безжично свързване на камерата към компютъра.

Но не и тази на  питащия.Аз като прехвърлям снимките си,които са само в  RAW формат,през bluetooth се бави двойно повече време...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.canon.co.uk/support/consumer_products/products/cameras/digital_compact/powershot_a_series/powershot_a2200.aspx?type=drivers&language=EN&os=Windows 7 (64-bit)
https://www.canon.co.uk/support/consumer_products/products/cameras/digital_compact/powershot_a_series/powershot_a2200.aspx?type=drivers&language=&os=WINDOWS 10 (64-bit)

Цитат

This product is compatible with the operating system selected and when connected to a computer via a USB cable the camera should be automatically detected as a media device. It is not required to install a driver.

Ръкководство:
http://files.canon-europe.com/files/soft40449/Manual/CUG_PSA2200_3300is_3350is_3200is_EN.pdf

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като не става автоматично ще трябва да инсталира драйверите. Освен това от апарата ще трябва да избере опцията connect to PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Емил Костов написа:

ще трябва да инсталира драйверите

Я обясни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, DarkEdge написа:

Я обясни

Ето линк с обяснение как стават нещата, а ето и линк с драйверите и софтуера, който трябва да се използва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ето линк

Защо повтаряш публикувани вече неща?

преди 1 час, DarkEdge написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, DarkEdge написа:

Защо повтаряш публикувани вече неща?

Постнал съм и допълнително линк и със сортуера и драйверите. Голямо каране ми се караш значи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

След като не става автоматично ще трябва да инсталира драйверите. Освен това от апарата ще трябва да избере опцията connect to PC.

Connect to PC, такова нещо не съществува на този апарат... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Атанас Ангелов написа:

Connect to PC, такова нещо не съществува на този апарат... 

В предния коментар съм дал 2 линка как става свързането и какъв софтуер ти трябва. В manual виж страница 34.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

В предния коментар съм дал 2 линка как става свързането и какъв софтуер ти трябва. В manual виж страница 34.

Последен въпрос... имаш ли идея дали има значение какъв карточетец ще си купя, защото вече се предавам ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Атанас Ангелов написа:

Последен въпрос... имаш ли идея дали има значение какъв карточетец ще си купя, защото вече се предавам ... 

Тоест ще си купуваш карта и ще си я слагаш във фотоапарата и ти трябва карточетец чрез който да я свързваш към компютър така ли?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Емил Костов написа:

Тоест ще си купуваш карта и ще си я слагаш във фотоапарата и ти трябва карточетец чрез който да я свързваш към компютър така ли?

В карточетецът не се ли слага картата памет на фотоапарата и след това в USB-то на компютъра и оттам сваляш снимките? Не разбирам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Атанас Ангелов написа:

В карточетецът не се ли слага картата памет на фотоапарата и след това в USB-то на компютъра и оттам сваляш снимките? Не разбирам...

Слага се ако имаш такава закупена и поставена в апарата. Ако нямаш трябва да си закупиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апарата има карта памет. Тоест, купувам си четеца, слагам картата памет в него, а след това свързвам четеца чрез USB-то на компютъра и си тегля снимките? Има ли значение какъв ще бъде четецът ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Атанас Ангелов написа:

Апарата има карта памет. Тоест, купувам си четеца, слагам картата памет в него, а след това свързвам четеца чрез USB-то на компютъра и си тегля снимките? Има ли значение какъв ще бъде четецът ? 

Ами трябва да има такъв порт в който да може да се слага твоята карта. Има няколко вида стандарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Ами трябва да има такъв порт в който да може да се слага твоята карта. Има няколко вида стандарта.

Модела на картата памет: 

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Атанас Ангелов написа:

Модела на картата памет: 

1.jpg

Ето ти един примерен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо, за какво му е на човека четец, който поддържа няколко стандарта?!?... Най-евтиният за SD карти ще му върши работа. 

А ако му се дават 2-3 лв повече, може да си вземе >>> такъв <<< . С него ще може да си прехвърля снимките и директно на смартфон, поддържащ OTG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.