Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

получих на пощата писмо че искат да ми купят едно тракторче от OLX.Купувача който е от Америка ми каза да се регистрирам в пейпал . След това ми прати транзакция с №... че има преведени към мене 4600 евро  но ще ги освободили когато преведа 650 евро на корабната компания.В същото време получавам и от пейпал  че има постъпили към мене пари , но и те ми указват да ида да внеса 650 евро и щели да ги пуснат към мене.Внесох парите изпратих и кода и вечерта получавам нов емеил от купувача че трябвало още 1800 евро да се внесат застраховка към корабната компания за да се застрахова тракточето.От пейпал получавам емеил че трябва да платя още 1800 евро за да свободят 6500 евро тъй като купувача  е превел към тях  още 1900 евро към старите.Ако не  преведя тези 1800 евро всичките 6500 евро щели да бъдат дадени за благотворителност от пейпал.Проверих в профила си в пейпал за някакви събщения или някакви пари но няма нищо.Писах на съобщения да направят справка като и дадох № на транзакция и имена на Купувача и нища не ми отговориха към този момент.Мисля че са ме измамили тъй като постоянно получавам емеили от купувача и фалшивия пейпал.Дайте ми съвет към кого да се обърна какво да направя и има ли начин да си възстановя пратените пари.С купувача още поддържам връзка като го въртя че в момента съм на път и нямам пари.

Благодаря ви предварително!

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Ваннката написа:

С купувача още поддържам връзка като го въртя че в момента съм на път и нямам пари.

Въртял го бил !!!
Аве искаш ли аз да ти купя един самолет от OLX ама трябва да ми преведеш 10 000€ за разни такси и гориво докато стигне до теб.

Погледни го от добрата страна поне са ти казали че ще идат за благотворителност. Някои ще се напият добре за твоя сметка.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така пейпал ще ви иска пари - сега чувам. Да не би да отваряте съобщенията на фалшивите пейпали, най-вероятно.

Отворете диспут - в истинския пейпал, за всяка една от транзакциите си.

Малко бавно става, защото има срок, но парите се връщат.

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навремето, когато живеех по щатите имаше такива врътки с автомобили уж от военни, заминаващи на мисии по света (според тях последни, че можело да не се върнат) и пишеха: колата е натоварена на автовоза, но ми прати 500$ за шипинг. При въпрос не е ли по-лесно да се кача на самолета и да си я взема лично, кореспонденцията се прекратяваше.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Ваннката написа:

Здравейте,

получих на пощата писмо че искат да ми купят едно тракторче от OLX.Купувача който е от Америка ми каза да се регистрирам в пейпал . След това ми прати транзакция с №... че има преведени към мене 4600 евро  но ще ги освободили когато преведа 650 евро на корабната компания.В същото време получавам и от пейпал  че има постъпили към мене пари , но и те ми указват да ида да внеса 650 евро и щели да ги пуснат към мене.Внесох парите изпратих и кода и вечерта получавам нов емеил от купувача че трябвало още 1800 евро да се внесат застраховка към корабната компания за да се застрахова тракточето.От пейпал получавам емеил че трябва да платя още 1800 евро за да свободят 6500 евро тъй като купувача  е превел към тях  още 1900 евро към старите.Ако не  преведя тези 1800 евро всичките 6500 евро щели да бъдат дадени за благотворителност от пейпал.Проверих в профила си в пейпал за някакви събщения или някакви пари но няма нищо.Писах на съобщения да направят справка като и дадох № на транзакция и имена на Купувача и нища не ми отговориха към този момент.Мисля че са ме измамили тъй като постоянно получавам емеили от купувача и фалшивия пейпал.Дайте ми съвет към кого да се обърна какво да направя и има ли начин да си възстановя пратените пари.С купувача още поддържам връзка като го въртя че в момента съм на път и нямам пари.

Благодаря ви предварително!

Това е фишинг схема !

Успешно са имитирали пейпал !

Схемата няма нищо общо с пейпал !

• Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.