Премини към съдържанието
dwni

Проблем с инсталиране на линукс Slackware от usb

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с инсталирането на Slackware от usb започшам инсталацичта като си направих бутващо usb чрез unetbootin настройшам биоса да бутша през usb всичко тръгша нормално с инсталалирането но когато избера пакетите които трчбва да се инсталират и инсталатора започне да ги инсталира получавам грещка на много от пакетите installpkg  xxx.txz

the package has not been created with makepkg

и всъщност пакета не се инсталира защото като се опитам да го пусна през терминал

примерно когато въведа /sbin/ifconfig ми връща no such file or directory

нчкой мове ли да помогне защо се получаша така защото много от програмите не се инсталират и дефакто имам инсталирана система без X server и много други

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Направи си флашка от DVD iso с програмата Rufus. Инсталирал съм от такава много пъти. Иначе примерно X и когато е инсталиран трябва да си го настроиш да зарежда иначе си зарежда на терминал / CLI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре а с руфус не е ли за създаване на windows bootable usb или става и за linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става. Аз само така си правя флашките и използвам на много места само Slackware64-current.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега изтеглих rufos но когато се опитам да създам bootable flash ми дава че 

Scanning image...
ISO analysis:
  Image is an ISO9660 image
  Will use '/isolinux/isolinux.cfg' for Syslinux
  Detected Syslinux version: 4.07/2013-07-25 (from '/isolinux/isolinux.bin')
Disk image analysis:
  Image has an unknown Master Boot Record
  Image is a bootable disk image
ISO label: 'SlackDVD'
  Size: 2.6 GB (Projected)
  ERROR: Detected that file on disk has been truncated by 728.3 MB!
  Has a >64 chars filename
  Uses: Syslinux/Isolinux v4.07
  Note: This ISO uses symbolic links, which will not be replicated due to file system limitations.
  Because of this, some features from this image may not work...
Using image: slackware-14.2-install-dvd.iso (1.9 GB)

изисква диска да бъде 728 мегабайта има ли настройка кочто да се зададе за по големи файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен просто примерно с disk part й направи едно clean и пробвай пак. Иначе инсталационното ти DVD е 32 битово. Не знам дали това е желано - иначе 64 битовото е - slackware64-14.2-install-dvd.iso.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е той процесора ми е 32 битов 64 битов slackware ще тръгне ли и как да направ това прочистшане с disk part

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако процесорът ти е 32 битов по-добре 32 битовата версия. Иначе пъхаш флашката, пускаш cmd като администратор. Там пишеш diskpart, после list disk. Виждаш кое ти е флашката. Пишеш select disk 2 (ако 2 ти е флашката). Като ти изпише, че disk 2 е селектнатият диск само пишеш clean. После exit и пак exit и пробваш пак с Rufus-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има но той очевидно няма работещ Линукс в момента и има работещ Уиндоус в момента. Също така, като може защо не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dwni написа:

нчкой мове ли да помогне защо се получаша така защото много от програмите не се инсталират и дефакто имам инсталирана система без X server и много други

Според мен не програмата и от коя ОС го прави е проблема. Проблема е, че е Слак. Пригответе се да научите човека как се инсталира Слак и след това - как се работи със Слак. (подозирам, за да е сладко, и как стaва с UEFI)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако пробва по доста тествания от мен начин и пак има проблеми, тогава означава, че не го инсталира правилно, което е друга тема. Щом му е 32 битов процесора ме съмнява да е UEFI, но знае ли се...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проверете дали е издърпан имиджа цял - големината му и md5 check

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих тръгнал по-отдалече - какъв опит има с кой да е Линукс? Знае ли как се ползва ВиртуалБокс, примерно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих bootable flash с rufus записах го като dd образ но като тръгна да го инсталирам пак ми дава същите грещки иначе съм инсталирал slackware от cdrom всичко си е на ред но сега cdroma на този лаптоп е повреден и опитвам да го инсталирам от usb аз го инсталирам инсталирам lilo и всичките работи настройка на часоша зона настройка за клашиатура и мищка проблема е че не всички пакети се инсталират успещно input/output error the package has not been created with makepkg тази грещка ми даша когато се опитам да инсталирам пакета с installpkg иначе когато погледна в логовете grep (name of the package) /var/log/packages/* показша че е инсталиран но в действително  не се инсталира 

пища ifconfig в терминал и ми връща no such file or directory

не мога да откри такъш файл в системата whereis ifconfig не открива такъв файл

input/output error the package has not been created with makepkg

защо ми даша тази грещка

когато се опитам да инсталирам програмата с installpkg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, пък аз не откривам кой образ е 1.9 GB .

Ни тука https://mirrors.slackware.com/slackware/slackware-iso/slackware-14.2-iso/

Ни тука http://www.slackware.com/getslack/torrents.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това - което мярнах като информация, сигурно ли е, че не трябва да се направи първо хибриден образа? Когато го "пишеш" като хибрид.

преди 8 минути, dwni написа:

https://mirrors.slackware.com/slackware/slackware-iso/slackware-14.2-iso/slackware-14.2-install-dvd.iso

този пище че е 2.6 gb а когато го дръпна е 1.9 gb

Повтори, втория път показва вярно .Повтаряш, докато отчете вярно размера. После му правиш хеш-проверка за цялост. И какво му е, ако е торент? Освен, че може би ще си направи проверката по-лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ш смисъл да го изтегля още един път ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Амммми ако искаш - недей...

Аз бих свалил няколко пъти контролните суми и бих ги сравнил, след такова явно несъответствие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sega izteglih slackware 14.1 i napravih bootable usb sas sashtata programa vsichko e ok instalirah go

zashtoto slackware 14.1 pokazva realnite si razmeri

shte opitam da izteglq 14.2 oshte edin pat i da sravnq tezi kontrolni sumi  kak se pravi hesh proverka za cqlost

znachi problema e ot losho izteglen image file nali

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или казано по друг начин, ползването на торрентите по едно от първоначалните им предназначения е начин за откриване на проблема.

Баце как ползваш Слакуер, който се води "труден", а не знаеш да се справиш с "най-прости неща"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами така е но съм свикнал иначе е  много стабилен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tochno towa e problema sega sam sas slackware 14.2 izteglih slackware 14.2 dvd iso faila pod slackware 14.1 i go copirah na windowskiq dql vlqzoh pod windows 7 i namerih kade sam kopiral slackware 14.2 tozi pat be6e s realniq razmer slackware 14.2 i si napravih bootable flash s rufus butnah s tazi flashka kato parvo ustrojstvo prez biosa i instalirah slackware 14.2 bez problemi znachi naistina prichinata e nepravilno izteglen iso image i instalatora na slackware pkgtool se opitva da instalira razvaleni ili nedoiztegleni paketi zatova mi e daval tazi greshka nali

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега отвори един терминал във същата папка където ти е iso-то и изпълни (ама само Слакуерското да е там)

md5sum *.iso

и виж дали цифрите са същите като ей тези тука https://mirrors.slackware.com/slackware/slackware-iso/slackware-14.2-iso/slackware-14.2-install-dvd.iso.md5

Не вярвам да няма инсталирано coreutils. Има - coreutils-8.25.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

84c10fb0cf77b41cbfa862ae3f4ce906  slackware-14.2-install-dvd.iso

da vlqzoh v direktoriqta kadeto e slacka isoto s cd i posle izpalnih

md5sum slackware-14.2-install-dvd.iso

i mi vrashta sashtiq rezultat

84c10fb0cf77b41cbfa862ae3f4ce906  slackware-14.2-install-dvd.iso

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.