Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо Да уточня, че не съм много на ти с техниката… Та от няколко дни, при опит да си вляза в акаунта излиза надпис, че за влизане се изисква Java Script и че уеб браузъра ми не го поддържа или е блокиран. Оттам нататък четох разни неща из нета и май натворих разни глупости. Например изтрих си Java-та и всички браузъри, като опитах да махна и Експлорър /което после прочетох, че не бива да се прави… и май не успях напълно да го забърша/, включително и с една програма, която триела и остатъци от файлове /geek се казва/. После инсталирах Mozilla Firefox и Скайп, обаче с Java не се получи, при опит да я инсталирам от официалната страница, тегля инсталационния файл и до там- не мога да го стартирам. После прочетох, че тъй като съм с windows xp, трябва да си търся по-стара версия на Java. Намерих и инсталирах някаква успешно, точно от този форум. Да, обаче в мозилата не можах по никакъв начин да разреша използването на Java. ИЕ уж го има, ама не баш, защото и него не мога да стартирам. Изобщо омазах пейзажа тотално…  Та моля за помощ, ако изобщо има какво да се направи, освен да дам всичко за преинсталация..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Анна87 написа:

Първо Да уточня, че не съм много на ти с техниката… Та от няколко дни, при опит да си вляза в акаунта излиза надпис, че за влизане се изисква Java Script и че уеб браузъра ми не го поддържа или е блокиран. Оттам нататък четох разни неща из нета и май натворих разни глупости. Например изтрих си Java-та и всички браузъри, като опитах да махна и Експлорър /което после прочетох, че не бива да се прави… и май не успях напълно да го забърша/, включително и с една програма, която триела и остатъци от файлове /geek се казва/. После инсталирах Mozilla Firefox и Скайп, обаче с Java не се получи, при опит да я инсталирам от официалната страница, тегля инсталационния файл и до там- не мога да го стартирам. После прочетох, че тъй като съм с windows xp, трябва да си търся по-стара версия на Java. Намерих и инсталирах някаква успешно, точно от този форум. Да, обаче в мозилата не можах по никакъв начин да разреша използването на Java. ИЕ уж го има, ама не баш, защото и него не мога да стартирам. Изобщо омазах пейзажа тотално…  Та моля за помощ, ако изобщо има какво да се направи, освен да дам всичко за преинсталация..

Даваш всичко за преинсталация. И имай в предвид, че от 2 седмици скайп има проблем и Майкрософт си мълчат за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Даваш всичко за преинсталация. И имай в предвид, че от 2 седмици скайп има проблем и Майкрософт си мълчат за него.

Благодаря, почти го бях решила и аз, и така ще направя. И други неща не работят коректно.  Ако искате може да изтриете темата.

преди 6 минути, Без умствен капацитет написа:

Оттук нямам проблем с достъпа до акаунта, обаче другият проблем си остава. Благодаря и на вас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-новата версия на java - по-точно java 8 161 не работи на компютри с windows xp sp3. Защо е така - не пише в страницата на java, поне не на видно място.

За браузъра mozilla firefox 32bit. - на windows xp е добре да се използва последната esr версия - тя поддържа и стартира java до версия 8 151.

Новите версии на mozilla firefox от 57 нататък не стартират и не поддържат java и цифрово подписване - така са решили разработчиците му.

Нa windows xp sp3 не може да се инсталира по-висока версия на IE от 8. Това вероятно е направено умишлено от страна на microsoft. Тази версия не поддържа новите версии на сайтовете и не е добре да се използва в интернет за браузване.

И май остана chrom като някаква алтернатива за XP, но дали се поддържа и коя версия и стартира ли java и коя версия не мога да кажа.

Към авторката на темата - опитайте се да ъпгрейднете компютъра да поддържа и работи поне с windows 7 32бит. Също така и някоя лека версия на Линукс с графичен интерфейс и chrom може да Ви свърши работа, но не смея да препоръчам някоя по-конкретна.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.