Премини към съдържанието
Dimitur0777

Проблем със стартирането на ASUS K50AB

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам проблем със стартирането на този модел лаптоп (ASUS K50AB). Взех го от един приятел, всичко си беше наред, но не го бях пускал няколко месеца. При стартиране се пуска в sleep mode (поне така мисля де), екрана премигва за секунда, вентилатора работи, но до там. Нито ми вади някаква картина, нито нищо. Вентилатора продължава да си работи, все едно всичко е наред, опитах с f-бутоните, и всякакви комбинации, резултата е нулев. Спомена ми, че преди някакво време е носен този лаптоп на сервиз и му е лепен чипсета (не е сигурно дали е той). Ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви много благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Dimitur0777 написа:

Здравейте,

имам проблем със стартирането на този модел лаптоп (ASUS K50AB). Взех го от един приятел, всичко си беше наред, но не го бях пускал няколко месеца. При стартиране се пуска в sleep mode (поне така мисля де), екрана премигва за секунда, вентилатора работи, но до там. Нито ми вади някаква картина, нито нищо. Вентилатора продължава да си работи, все едно всичко е наред, опитах с f-бутоните, и всякакви комбинации, резултата е нулев. Спомена ми, че преди някакво време е носен този лаптоп на сервиз и му е лепен чипсета (не е сигурно дали е той). Ако може да ми дадете някакъв съвет ще съм ви много благодарен.

С този лаптоп е свършено. Отиваш в коша!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не те затруднявам, би ли дал малко повече информация какъв е проблема и на какво се дължи. Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Dimitur0777 написа:

Ако не те затруднявам, би ли дал малко повече информация какъв е проблема и на какво се дължи. Благодаря.

Спомена ми, че преди някакво време е носен този лаптоп на сервиз и му е лепен чипсета  - ЕТО  ти проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И няма никакъв шанс да бъде поправено това, така ли да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Dimitur0777 написа:

И няма никакъв шанс да бъде поправено това, така ли да го разбирам?

Може пак да се даде да се презапоява чипсета, но е безмислено даване на пари. Този лаптоп е просто за боклука. Вариант е да се смени дъното с ново, но ще си по на сметка да си вземеш нов лаптоп. В сервиза просто са го закрепили така, че да тръгне.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dimitur0777 написа:

Ясно, благодаря ти много и лека вечер!

Няма за какво!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си струва да се дават пари за съживяване на подобна морга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

105,86 по днешния курс + 30 кинта за смяна дъно дали е повече от друг лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, DarkEdge написа:

105,86 по днешния курс + 30 кинта за смяна дъно дали е повече от друг лаптоп?

В сервиз няма да му вземат 30, а поне 100 лева и дъното 200 стават 300 лв. И си вземаш пак същата двуядрена грееща печка. За 300 лева ще си взема перфектна машина втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

В сервиз няма да му вземат 30, а поне 100 лева и дъното 200 стават 300 лв. И си вземаш пак същата двуядрена грееща печка. За 300 лева ще си взема перфектна машина втора употреба.

Извинявай, ама си б@си халваджията - по-горе написах 100лв за дъно ти го закара на 200-300.
Наскоро правих смяна на дъно на лаптоп и поради мои си съображения го дадох в сервиз. Цената за труд за подмяната на дъно и процесор беше 30 (ТРИДЕСЕТ) лева. Смяната на дъно е аха-аха като профилактиката на лаптоп - пълно разглобяване.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, DarkEdge написа:

Извинявай, ама си б@си халваджията - по-горе написах 100лв за дъно ти го закара на 200-300.
Наскоро правих смяна на дъно на лаптоп и поради мои си съображения го дадох в сервиз. Цената за труд за подмяната на дъно и процесор беше 30 (ТРИДЕСЕТ) лева.

Не знам къде видя тези 100 лева. Ето примерен линк. Не ми се търси на друго място

А такава не бих си взел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Не знам къде видя тези 100

Явно не четеш темата/не гледаш линковете в нея
US $67.00 с транспорта - по днешния курс (1.59634) са ~107лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, DarkEdge написа:

Явно не четеш темата/не гледаш линковете в нея
US $67.00 с транспорта - по днешния курс (1.59634) са ~107лв

А ти видя ли че му дават 60 дена гаранция. Такова нещо няма да си купя. Да е интелско дъно бих рискувал, ама АМД дъно с такъв процесор не.

Даже сега видях, че и линка с моето дъно също е със статус използвано. Значи едно ново със сигурност отива към 300 лева, че може и повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях двата месеца гаранция. А като си закупи за 3х повече пари употребяван лаптоп с колко гаранция ще е - в най-честия случай - 3-6 месеца.

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Даже сега видях, че и линка с моето дъно също е със статус използвано

И никъде не е спомената гаранция, освен 14-дневния период за връщане на парите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

Да, видях двата месеца гаранция. А като си закупи за 3х повече пари употребяван лаптоп с колко гаранция ще е - в най-честия случай - 3-6 месеца.

И никъде не е спомената гаранция, освен 14-дневния период за връщане на парите...

Аз не бих дал пари за дъно, чийто процесор грее като печка, още повече че му се дават 60 дена и какво правим като стане същия проблем. Да не говорим, че машината вече е стара. А за 300-400 лева мога да си взема втора употреба машина бизнес клас със 6 месеца гаранция която със сигурност ще работи.

Но постващия като иска да си прецени сам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ново дъно като нищо е $250-300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забавно е когато двама модератори се карат :)
Емо смяната на дъното си точно толкова колкото профилактиката !

И айде стига с тия АМД-печки. От някой 12 годишен е смешно, но от теб е ...... трагично!

А иначе за проблема ... да наистина съживяването е .... доста рисково. Купуването на дъно втора ръка, не означав, че и то не е минало през съживяване .....

Машината е на 8+ години и определено не си заслужава ... дори и да заработи ползването и ще е мъка. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.