Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.

Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?

Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Вероятно ще можеш да вържеш телевизора към видео картата си MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5) с подходящ кабел и ако потрябва преходник.

За HDMI порта на дъното не мога да кажа нищо тъй като не си дал модел на дъното и дали процесора ти има вградено графично ядро.

За съжаление не мога да кажа какво ми е дъното точно в момента, но е на ASUS, сокет 1151, 2 слота за RAM, поддържа до 7-ма генерация i7, струва около 130лева. ;д
Иначе за процесора.. Intel-Core i3-7100 3.9GHz 2 ядрен.

А мога ли да си купя преходник който е DVI, а не HDMI?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, plamen_petrov_80 написа:

Имаш процесор с вградено видео така, че имаш възможността да ползваш и портовете на дъното.

Първо вземи телевизора и тогава според неговите входове подбери правилния кабел или кабел + преходник.

Добре, но иначе има ли DVI преходник който мога да купя и да вържа телевизора с него към DVI порта на видео картата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора, който е вързан в момента, какви входове има? Телевизора, особено ако е LCD 99.999% има HDMI, така че ще е по-добре телевизора да се свърже с HDMI-HDMI, а монитора вече ако трябва с друг преходник. Няма смисъл да се активира допълнително видеокартата на процесора/дъното.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм чувал за опция в която да работи вграденото и в същото време външното видео. Два и повече монитори се свързват във външната карта и през контролния панел на картата се управляват мониторите. Само единия или и двата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За дотук дадената информация - толкова съвети. За по-точна информация трябва:

Точна марка и модел на телевизора и монитора, както и на видеокартата.

За по-сигурно снимка на изходите от видеокартата с разкачени всички кабели и снимка на входовете на телевизора и монитора.

Снимка на налични кабел, с който е свързан монитора към видеокартата - двата края на кабела.

Ако се знае разстоянието между изхода на видеокартата и телевизора също е добре да се каже какво ще е - понякога има значение за избора на интерфейс или кабел.

А звук ще се използва ли на телевизора????

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвай DisplayPort-a на видео картата за телевизира.

Като видиш какви конектори има тъелевизира търси преходник за него а не DVI-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще видя какво ми е нужно, но въпросът ми е мога ли да си купя преходник който да мога да вържа в телевизора и от там да влезе в DVI порта на външното видео, тъй като HDMI на външното видео е зает от монитора ми, тъй като монитора който използвам сега няма DVI порт и може да се свърже само с HDMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, WhiteTooth написа:

Аз ще видя какво ми е нужно, но въпросът ми е мога ли да си купя преходник който да мога да вържа в телевизора и от там да влезе в DVI порта на външното видео, тъй като HDMI на външното видео е зает от монитора ми, тъй като монитора който използвам сега няма DVI порт и може да се свърже само с HDMI.

Казах ти да ползваш DisplayPort не DVi

това е DP:

wRFu03.jpg

Нали ще искаш звук на този телевизор , през DVI няма звук.

Има всякакви преходници от DispplayPort към нещо друго само трябва да знаеш какво има TV-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, nikolela написа:

Не съм чувал за опция в която да работи вграденото и в същото време външното видео. Два и повече монитори се свързват във външната карта и през контролния панел на картата се управляват мониторите. Само единия или и двата.

Има си такава опция. Въпроса е, че ако иска да играе игри, трябва монитора, на който ще играе, да е вързан на отделната видеокарта. Вградената може да си я ползва за по-леки неща като филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Радослав Матев написа:

Има си такава опция. Въпроса е, че ако иска да играе игри, трябва монитора, на който ще играе, да е вързан на отделната видеокарта. Вградената може да си я ползва за по-леки неща като филми.

В моя биос имам опция само вградена и само външна. Ако искам само вградена се налага дори да извадя външната карта от слота на дъното. Чак тогава тръгва вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Това щеше да е полезна информация ако бе дал данни за системата си.

Данните са ми в подписа под всеки мой коментар, но явно няма кой да ги прочете. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, plamen_petrov_80 написа:

А към момента никой няма понятие какви видео входове има телевизора ти!

@nikolela а по този въпрос не искаш ли да споделиш информация? Също и марка/модел нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Емилиян Маринов
      Здравейте преди няколко дни се сдобих със стар монитор SyncMaster 753s, който работи, но просто не ми трябва втори монитор, а не искам и да го изхвърлям. Затова се чудех дали не мога да си направя нещо от него. Ако имате някакви идей ще се радвам да ги чуя. 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.