Премини към съдържанието
backinblack

Windows лицензен VS Windows пиратски !!!!????

Препоръчан отговор

Винаги ми е било смешно, когато някой каже, че лицензния Уиндоус работел по-добре от пиратския, но и не съм имал база за сравнение, защото никога не съм ползвал лицензен и никога не бих платил и стотинка на тези мизерници, защото го ползвам само по принуда заради софтуер за който нямам аналог под Линукс.

Та, попаднах на два клипа от уважавана българска фирма(поне от мен) с които "доказват", че марков компютър, в случая лаптоп работи двойно по-добре с лицензен Уиндоус и не мога да си го обясня! Не се имам за специалист, но пък не съм и лаик!

Та, въпроса ми е, тези, които имат база за сравнение дали са на същото мнение???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кое викаш пиратски Windows бре? На самоделките ли? Или на система с вирус?
Нормално е като имаш допълнителни програми и магии да се натоварва повече работата на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в пиратските има вероятност за скрити програми

закражба на данни и  копачи

за това понякога може да има   проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, може да има всякакви "буби" в пиратския, но в единия от клиповете те се изказват тъй, сякаш просто от МС вкарали някакви скрити защити, които не могат да се кракнат, а не, че причината за лошата работа на пиратския уиндоус е в тези допълнителни буби :) . Ако вземем един съвсем чист уиндоус от сайта мс, инсталираме го и го ъпдейтнем и му турим после лоудъра, дали ще работи така :) ? Аз лично съм си направил собствен на който лично съм му инсталирал ъпдейтите с NLite.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, backinblack написа:

Да, може да има всякакви "буби" в пиратския, но в единия от клиповете те се изказват тъй, сякаш просто от МС вкарали някакви скрити защити, които не могат да се кракнат, а не, че причината за лошата работа на пиратския уиндоус е в тези допълнителни буби :) . Ако вземем един съвсем чист уиндоус от сайта мс, инсталираме го и го ъпдейтнем и му турим после лоудъра, дали ще работи така :) ? Аз лично съм си направил собствен на който лично съм му инсталирал ъпдейтите с NLite.

Аз лично не съм видял разлика , вярно гледал съм различни компютри  - мой ,който е с активатор  и лицензионен на друг комп и все пак има някаква разлика различни компютри са , за Нета обаче не съм видял . След като започнах да ползвам Линукс , пускам Уиндоуса само за някой програми като тези на данъчното например , но и те  с Линукс се пускат  и скоро и за тях няма да ползвам Уиндоус.Така , че ЧАО Майкрософт!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен нямат разлика. Веднъж в живота си използвах оригинално копие, когато безплатно надградих от 7 на 10. Използвах го близо година и след ъпгрейд на компютъра ми поиска нова активация. Понеже нямах минах отново на пирати, но активирани и редовно ъпдейтвани. Сега съм си с точно пиранска версия, но след всеки сериозен ъпдейт, датата на създаване на папката на windows е с днешна дата. Тоест windowsa се преинсталира от Майкросовт, което е  оригинално копие. Разлика в производителността за мен е еднаква, стига да попаднеш на читаво копие, което да работи до първия ъпдейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не можеш да теглиш ъпдейти от microsoft - тогава има разлика между пиратския и лицензирания windows.

В противен случай, ако крака не съдържа вируси или друг зловреден софтуер, не виждам как при едно и също ISO ще има разлика в производителността на еднакви машини.

Видеото не искам да го коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, krassleto написа:

Ако не можеш да теглиш ъпдейти от microsoft - тогава има разлика между пиратския и лицензирания windows

Само че може и то много лесно. Инсталираш уина без кракове и без сериен номер и докато е трайъл версия си сваляш каквито искаш ъпдейти. След което го активираш с правилния активатор и МС духат супата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rado84 написа:

Само че може и то много лесно. Инсталираш уина без кракове и без сериен номер и докато е трайъл версия си сваляш каквито искаш ъпдейти. След което го активираш с правилния активатор и МС духат супата.

Само, че ъпдейтването на ОС от 7 нататък е един непрекъснат процес и няма как да кажеш кой и какъв ъпдейт ще ти потрябва след 2 месеца или 1 година. А да преинсталираш постоянно само и само да си свалиш докато си на траилверсия най-новите ъпдейти ми изглежда леко несериозно, но сигурно има и такива хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено е че няма  разлики доколкото съм забелязал лицензиран ползват само фирмите и банките .

А и доколкото съм чувал като е лицензиран има по - големи бъгове .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Марковите компютри са почти винаги с лиценз за ОЕМ Уиндоус Профешънъл и нямат нужда от активатор. Друг е въпроса, че МС не го признава, като ти дойде на проверка, но си е лицензен. Аз лично, отдавна съм спрял да ползвам сбирщайни. Последната нова машина, която имах беше, когато излезе Санди Бридж. Дадох 1200 лева за нов компютър, който след около година и половина разпродадох на части и минах на HP dc8000 SFF със Xeon 3360 и се родих. Сега съм с 8100 SFF с Xeon 3460, но това вече е друга тема.

Сега съм спазарил лаптопа си Дел 7110 и ще си вземам втора употреба HP, но Елитбук от бизнес клас. Дали ще е от там е друга тема, но имат и други ревюта и съм напълно съгласен, че да се сравнява лаптоп от бизнес клас с тези от потребителския е все едно да се сравнява истински Сървър/работна станция със сбирщайн от потребителски клас части, дори и с по-мощни параметри. Та, покрай тези другите ревюта попаднах и тези за уиндоусите :) . То май темата е повече да се посмеем :) . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ако дойде проверка в нас или в офиса и аз си имам активатор от замунда дали ще забележат , че е пиратски активатора или оригинален ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, adersa написа:

Така ако дойде проверка в нас или в офиса и аз си имам активатор от замунда дали ще забележат , че е пиратски активатора или оригинален ?

Изобщо няма да ти гледат машината, ако покажеш документи за закупуване на лицензи за софтуера. Ако има сигнал, тогава ще ти разнищят машината за всичко инсталирано.

преди 6 минути, plamen_petrov_80 написа:

дисковете на виртуалните прозорци заедно с VirtualBOX-a в криптиран контейнер - ще го намери ама другия път :)

Не си мисли, че са чак от гората хванати...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, adersa написа:

Така ако дойде проверка в нас ...

Това да дойде някой на проверка вкъщи, ако няма регисрирана бизнес дейност, на кого се е случило до сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Gregory House написа:

Нарушени правила на форума !

Кои точно?

преди 9 минути, Gregory House написа:

Моля прекратете коментарите по темата !

В качеството си на какъв? Има бутон [Dокладвай]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, относно лицензите има доста заблуди и незнание как стоят нещата! ОЕМ лиценз е този, който производителите инсталират или МС партнерите като асемблират компютър и по принцип, ама само по принцип, важи до края на жизнения цикъл на устройството. Не може да се прехвърля на друго устройство, но пък може текущото да се ъпгрейдва. Е да, ама когато първия собственик на устройството го продаде, лиценза изгаря. Лиценз за Уиндоус могат да продават само и единствено МС партнерите. Тези с договор към мс и отговарящи на поставени от МС условия! Компютъра става не лицензиран, въпреки, че се активира като лицензиран Уиндоус, защото е ОЕМ и инсталиран за първи път именно на това устройство. 

Ей сега вече идва другата МС врътка! За тези устройства се продава рефъблиш уиндоус, който по принцип е евтин, но....... този уиндоус може да го продава отново само и единствено МС партнера и то задължително с компютъра и при проверка се установява с наличието на първи и втори стикер и ФАКТУРА за закупуването му, но издадена директно от МС партнера на потребителя! Всякакви врътки с префактуриране правят уиндоуса не лицензиран. 

От тук идва и момента, че, ако си купиш компютър от МС партнер, било то марков или асемблиран, уиндоуса ти е няма нищо пари. Има-няма 100+ лева, но, ако компа не е асембиларн от мс партнер си купуваш уиндоус на 3 пъти по-висока цена! 

Това е и главната причина сервизите да не искат да продават уиндоус и да инсталират пиратски, като дори убеждават клиентите си, че да плащат пари за уиндоус е пари хвърлени на вятъра!

Уважавам интелектуалния труд и нямам нищо против да си платя за него! Въпроса не е до цена, а до принципи! Ей заради тези МС номера пари за уиндоус няма да дам! Едно време, по времето на ХП, като си купиш един диск или някаква друга част и имаш право на ОЕМ версия, ама отдавна не е така вече.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Изобщо няма да ти гледат машината, ако покажеш документи за закупуване на лицензи за софтуера. Ако има сигнал, тогава ще ти разнищят машината за всичко инсталирано.

Windows 10 на най-добрата цена:

Microsoft:

1.Windows 10 Pro (изтегляне) 509,99 лв. вкл. ДДС/ Microsoft

2.Windows 10 Home (изтегляне) 279,99 лв. вкл. ДДС

БГ. магазин:

Ardes.bg

Магазин втора употреба:

лаптоп +/Microsoft Windows 10 Pro +70лв/ +/Microsoft Windows 10 Home +40лв/

Списание CHIP 

Препоръка за магазин за Microsoft Windows 10 Pro 32 / 64Bit DE - 11 евра

Най ниска цена в Германия: според idealo.de

Microsoft Windows 10 Pro /1.59 -442.49/

Ниските цени са за втора употреба софтуер.

Цитат

Съдът на Европейските общности до голяма степен разрешава продажбата на "софтуер за втора употреба", като постановява, че принципът на "изчерпване" се прилага и за разпространението на софтуер чрез изтегляне от интернет.

Вследствие на искане за преюдициално заключение от Германския Върховен съд ("BGH"), Съдът на ЕО издаде забележително решение за продажбата на софтуер за "втора употреба" (C-128/11, "UsedSoft срещу Oracle"). Решението вероятно ще окаже фундаментално въздействие върху моделите за разпространение, лицензиране и поддръжка и как производителите на софтуер се позиционират по отношение на ограниченията, които не са свързани с прехвърлянето.

Въз основа на това решение препродажбата на "използвани" софтуерни програми, първоначално разпространявани чрез изтегляне, не нарушава правото на разпространение на притежателя на авторските права, при условие че първоначално изтегленото копие е изтрито или направено неизползваемо.

По същество Съдът на ЕО решава следното:

Кой е оригиналния Windows 10 !!! 

Относно ниските цени и законноста:

Цитат

За съжаление, търговията с употребяван софтуер се е превърнала в неразбираемост през последните години. Някои черни овце повреждаха индустрията с фалшиви продукти. Най-големите вълни със сигурност са улучили случая PC Fritz и неговия шеф Firat C. Софтуерът е осъден през 2015 г. на присъда от шест години и три месеца. Преди всичко PC Fritz дъмпираха операционните системи Windows на дъмпингови цени и подмамиха нищо неподозиращите клиенти да видят, че са оригинални, легитимни OEM лицензи или DVD за възстановяване от производители на компютри като Dell. Но лицензите и продуктовите ключове са фалшиви. В сравнение с индустрията Heise Microsoft приветства присъдата: "Търговията с фалшифициране на софтуер не е тривиално престъпление", заяви говорител на компанията.

Въпреки това, като клиент на Lizenzking.de Вие се възползвате от сериозните бизнес практики и доброто обслужване. За Lizenzking.de е софтуерен дилър в истинския смисъл на думата отличен. В интернет trust trustami , Lizenzking.de има петзвезден рейтинг, докато в Amazon, eBay и Trusted Shops. Почти 98% от приблизително 1 500 рейтинги са положителни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам много хора говорят наизуст какво се случва, като ти додели на проверка:

1. Ами идват между 5 и 8 човека, не всички са полицаи, но има поне двама униформени.

2. Влизат във фирмата и първото нещо, което се прави е да се прекрати работа във всички помещения на фирмата и служителите да станат от компютрите и да напуснат помещенията.

3. След това началника (отговорника на проверката) пита, кой е собственика на фирмата (управителя на офиса) и задължително разговаря с него. Основния въпрос е - кой отговаря за техниката при Вас и с кого ще контактуваме за информация??? Каквото каже собственика - управителя - това е меродавно в случая.

4. Извиква се лицето за контакт и му се проверяват личните документи от униформените полицаи. Започва проверката. За всяка една машина със стартиран windows се изискват 3 неща - фактура за закупуване, стикер залепен на машината за windows, фактура за останалия лицензиран софтуер инсталиран на машината. Специално за windows се стартира тяхна програма - единия от полицаите (цивилните) носи CD (да - колкото и да Ви е чудно) и стартира програма от него, в нея въвежда номера от стикера - натиска бутон и програмата му казва - компютъра е ОК или не е ОК. Това, ако номера, с който е активиран windows-а не е този от стикера.

5. Където се получи такова несъвпадение и/или нямате фактури за инсталирания лицензен софтуер се пристъпва към конфискуване на техниката с протокол. Ако не подпишеше - подписват като две поемни лица униформените полицаи. Техниката се запечатва с подписи на проверяващите (кутийте на компютрите) - разкачат се от всички кабели и се изнасят в чакащия ги отпред микробус.

6. Получавате копие от протокола, в което има телефона на шефа на проверяващите, длъжност, имената му и къде работи. Пожелават Ви приятен ден и си тръгват.

7. До седмица - две - управителя и лицето за контакт, което е посочено от него ги викат за разпит при прокурора за предоставяне на обяснение - тука е момента да сте готови със защита и да си имате печен адвокат.

Така се правят проверките в БГ.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои от цитираните подробности не ги знаех, но и пропускаш нещо друго!

Проверката се извършва задължително от представител на BSA с полицай(май икономическа полиция) и се търси САМО софтуер на членовете на BSA! За друг не лицензиран, но и не са членове на BSA не питат :) . Демек, нямат интерес да защитават тези, които не си плащат на BSA :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, backinblack написа:

Сваляш образ на 7-ца от сайта на MS. Активираш го с DAZ. И спи градът. Къде е разликата с лицензийката? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, DarkEdge написа:

Кои точно?

2.10 и 2.12

преди 11 часа, DarkEdge написа:

По интелигентен от теб !

:nono:

:D

:emoji_smiley-08:

Лицензирания Уиндоус  е 1000 пъти по бърз и стабилен!:wink12:

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:
преди 12 часа, DarkEdge написа:

Кои точно?

2.10 и 2.12

преди 12 часа, DarkEdge написа:

По интелигентен от теб !

:nono:

Алоу, къде в темата има публикувани лицензионни ключове, линкове към незаконно съдържание?
И преди ти казах, да не се излагаш с тоя стил на писане. Ама явно до толкова ти стига интелектът....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.